Cukety, cukiny a cuky

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Friday » úte 11. srp 2009 20:22:36

Mám ráda zapečené (maso, vejce, sýr) nebo rozblemcané na způsob Uncle Beans´. A taky jako buchtu. Přidáte nějakou další praxí osvědčenou dobrotu? Letos se mi urodilo.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » úte 11. srp 2009 20:27:59

Jé, ty se máš. Já jedu jen v těch fazolích.

Já jsem sem dávala tu slanou sýrovou "buchtu", to už opakovat nebudu, ale zkus toto:
- cukiny bez slupky (anebo lilky se s lupkou nebo jejich kombinace) nakrájet na kostky (asi jako kostky cukru) a nechat přes noc nasolené vyplakat
- olej
- sůl
- česnek - 2-3 stroužky, neloupat
- nastrouhaný parmaezán

Rozpálit olej, vhodit do něj naplocho nožem rozmáčknutý česnek(y) i se slupkou, jak začne vonět přidat cikuny. Trochu posmažit, aby cukiny na hranách dostaly barvu. Přikrýt a nechat dusit, dokud se nevyrobí kaše.
Nalít na špagáty, posypat parmezánem.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Friday » úte 11. srp 2009 20:30:19

Dík. To mi voní.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » úte 11. srp 2009 20:32:17

Anebo smažené ve vlastním těstíčku, v tom jedu letos.

Nakrájet i se slupkou na kolečka 1/2 cm, radši tenší. Nechat aspoň 2 hodiny vyplakat na sítu.
Obalovat v hrubé mouce, ale tak, že tam chvilku poleží - ony pustí šťávu a na tu se nalepí mouka.
Smažit v horkém oleji po obou stranách, až se udělá bublina.

Když se nesní hned, tak jsou druhý den hnusné. Tak já je pokapu balsamicem a ještě trochu přisolím a proložím je smaženýma paprikama nebo sušenýma rjačatama a druhý den je to takový směs, třeba k masu, nebo do salátu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Friday » úte 11. srp 2009 20:37:09

Tak jen aby mi předčasně nechytly plíseň, když mám ty inspirace.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod HaF » úte 11. srp 2009 20:48:02

Koukám, že kupodivu jdu s proudem. Cuketa bude zítra ve formě cukeťáku s bramborovou kaší a okurkovým salátem
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod alexx » úte 11. srp 2009 21:30:47

Taky ke každému receptu dodáváte "Ani nepoznáš, že je to cuketa!"? Kolegyně mě v rámci oběda obšťastnila půlhodinovou přednáškou o užitečnosti cukety a každý recept končil touhle větou.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod HaF » stř 12. srp 2009 5:59:27

Pěstitelé cuket, když se jim přemnoží to říkají.Podle mne je překlad maso to není, ale dá se to jíst
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod (skrytý) » stř 12. srp 2009 6:27:48

Nedá.
(skrytý)
 

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod (skrytý) » stř 12. srp 2009 7:48:28

Nepoznal to.
(skrytý)
 

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod alexx » stř 12. srp 2009 10:51:15

HaF píše:Pěstitelé cuket, když se jim přemnoží to říkají.Podle mne je překlad maso to není, ale dá se to jíst


Já jsem to chápala spíš jako, vyrostlo to, tak to nacpem kam se dá a nikdo to nepozná.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Friday » stř 12. srp 2009 11:12:20

Pro mě jasný vlastní bioprodukt - někdy v roli výstelky klasického jídla (leča apod.). Lilek bych radši, ale ten se mi tak nedaří. Večer sem dám recept na nádivku, který jsem dostala v práci.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Friday » stř 12. srp 2009 20:58:26

Cuketová nádivka, co si ji upeču v sobotu:
na 600 g hrubě strouhané cukety prý 1 hrnek hrubé mouky, 1/2 hrnku oleje, 1 prdopeč, 4 vejce + co kdo rád: strouhaný sýr, kostičkovaný salám, cibuli, česnek, pepř a sůl, bylinky a natě.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » stř 12. srp 2009 22:44:19

Jo, to je to, co dělám já. Nedávám ale olej a mouky asi víc. Je potřeba to rychle zpracovat, než cukina pustí vodu, pak se musí přidat mouka. A sýra dávám hodně - moc, on to pak pěkně ztuží. A prdopeč si zamíchám s trochou mouky a dám až nakonec, ono je to těžké a on by jinak nezvedal.
Já si všecko nachystám na hromadu a pak to všechno v mixeru nastrouham na tom nejhrubějším struhadle, i cibuli, i česnek.
Chce to oregano a bazalku, brácha s mámou si na to pak dávají kečup a říkají tomu "pizza".

Nedělejte to z párků nebo z točeňáku, má to pak strašně chuť po té uzenině, nejlepší to je s šunkovým salámem, tím laciným.

Když dojdou cukiny, tak se to dá udělat z brambor.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod HaF » čtv 13. srp 2009 6:44:16

Jo to jsem myslela
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » čtv 13. srp 2009 7:40:42

To asi peče každý. Možná jen u nás kvůli tomu KUPUJEME cukinu v Lidlu.
Hele, a taky záleží, jak to pečeš a v jaké vrstvě: když na těch 200 jen do zezlátnutí a vysoké, tak je to ta nádivka. Když na míň a dýl, tak se to vysuší, je z toho placka a dá se do toho i něco zabalit.
Každopádně - hodně sýra.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Friday » čtv 13. srp 2009 7:44:14

Budu remoskovat, takže to neovlivním.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » čtv 13. srp 2009 7:45:41

Ale v remosce ti to neodpaří vodu, čoveče, neztuhne. Dej ještě víc sýra!
Já dávám i smradlavé sýry, i plesňáky, i taveňáky, směs všeho, co zůstane v ledničce.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » čtv 13. srp 2009 7:47:14

Asi zajedu koupit cukiny a napeču to na víkend, měli jsme to i poslední víkend, můžeme to jíst furt - je to jediné zeleninové jídlo, co se u nás chytilo.
Vlastně dvě, ještě mrkvová polívka.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Friday » čtv 13. srp 2009 7:48:43

Tigra píše:Ale v remosce ti to neodpaří vodu, čoveče, neztuhne. Dej ještě víc sýra!
Já dávám i smradlavé sýry, i plesňáky, i taveňáky, směs všeho, co zůstane v ledničce.

Zkusím to nechat trochu vymočit a holt bude i víc mouky asi.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40406
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » čtv 13. srp 2009 7:52:23

Ono je to moc tuhé, když tam je víc mouky, to úplně ztratí glanc. Ale právě ten sýr to zastudena udrží pohromadě. A možná vajíčko navíc - ale já dávám jen tři, ty čtyři už jsou dost.
Tak to nastrouhej, nasol a nechej přes noc, ať to pustí hodně vody. Zkus to a vymysli nějaké vylepšení, já ti pak když bude nálada a plod k dispozici upeču svoji variantu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod molie » čtv 13. srp 2009 8:33:32

Cuketová nádivky z "gurmanka.cz":
800 g hrubě strouhané oloupané cukety (pokud jsou cukety mladé, neloupeme; máme-li cuketu velkou, je třeba vydlabat semena - ale to vy jistě víte. Jen si nezapomeňte nějaké to semínko schovat, až toto jídlo sníte, budete cukety pěstovat ve velkém), 150 g tvrdého sýra na strouhání (pro naši potřebu eidamský sýr plně postačuje), 250 g uzeniny pokrájené na kostičky (doporučuji nějakou kvalitní a delikatesní uzeninku, já preferuji uzená krůtí prsíčka nebo libovou anglickou slaninu), 1 jemně nasekaná cibule, 1 prášek do pečiva, na špičku nože majoránku (když máte na záhoně, není nad to použít čerstvě drhnutou v dlaních, neboť té vůni se nic jiného nevyrovná), 1 lžička soli, 5-6 prolisovaných stroužků česneku, 5 vajec (mám vyzkoušeno, že stačí 4), 250 g polohrubé mouky, hrstička sekané čerstvé petrželky či mladé cibulové natě (dle vaší chuti prostě cokoli zeleného), ½ sklenky dobrého oleje (myšleno sklenka o obsahu cca 2 dl, já dávám nejčastěji kvalitní slunečnicový olej)
Uvedené přísady smícháme a vlijeme do vymazaného plechu na pečení (s vyšším okrajem) a pečeme asi 45 minut při teplotě 180 °C.

Dávám to sem proto, kdyby byl někdo začátečník a dumal, kolik napoprvé toho sýra a uzeniny... Napodruhé to každý trefí už podle sebe.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » čtv 13. srp 2009 9:01:55

Ono je to úplně jedno. Výsledná konzistence musí být polotekutá kaše, vždycky se to povede.

Jo, a s tím solením je trochu problém - tak já všechno smíchám KROMĚ vajec a té trochy mouky s prdopečem a ochutnám to. Ale musíte nabrat na lžičku, nestačí ochutnat tu mezitělesovou tekutinu, je tam ten slaný sýr. Solím vegetou. A když to dochutím, tak teprve potom tam dám ty vejce.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Tigra » pon 17. srp 2009 19:34:05

Zapečené brambory s grilovanou cukinou

Dnešní experiment, úspěšný.
Nevím množství, je to od oka, píšu tak, jak jsem to skládala do zapékací misky

1. BRAMBORY nakrájené na plátky, vyložit dno tlustou vrstvou
2. MASO - dala jsem klobásu, ale lepší by byla ŠUNKA na kostky nebo ŠUNKOVÝ SALÁM
3. 3 velké stroužky ČESNEKU nasekané na drobno
4. velmi veliká CUKINA - plátky cca 1 cm osmažené na pánvi nebo ugrilované
5. trochu NIVY nakrájené na drobno
6. ŽAMPIONY nakrájené na čtvrtky
7. BRAMBORY - tenké plátky pokládat na žampiony, nemusejí je úplně zakrýt
8. zalít ovegetěnou směsí ŠLEHAČKY, 2 VAJEC, MLÉKA a celého zbytku palice ČESNEKU nasekaného na plátky a kostičky - česnek by měl částečně zůstat na bramborách, aby se upek

Zapékala jsem v rozpálené troubě na 200°C, tak hodinu - ve studené troubě počítám o půl hodiny dýl.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89245
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Cukety, cukiny a cuky

Příspěvekod Kohant » pon 17. srp 2009 19:45:18

Sem dnes dělal něco podobného. Brambory se slupkou rozpůlit, řezem navrch naskládat na plech, 200 stupňů, 40 minut, vyklopit do mísy, zamíchat s máslem a prolisovaným česnekem.

Zapomněl jsem to osolit.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40255
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Další

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštěvníků

cron