Pomazánky a zimní saláty

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » čtv 05. lis 2009 19:49:43

Moje máma říká "zimní salát" něčemu, co se jí lžičkou nebo se to i dá namazat na chleba, ale není v tom ani špetka syrové zeleniny, s výjimkou cibule.

Z uzeného sýra s paprikou
Výhoda: Hrozně rychlá a je jí hrozně moc.

Uzená cihla (z uzeného ementálu to není tak dobré)
Sterilovaná červená kapie nadrobno nakrájená (NE Emco, ta má hrozně tuhé slupky; nejlepší je domácí oloupaná nakrájet)
majonéza/zakysanka
sůl

Sýr najemno nastrouhat, smíchat s parikou a majolkou/smetanou, dochutit lákem a solí.
Rozleželá je lepší, ale může se jíst hned. Je hodně mokrá, hodí se spíš na lžičku, než na chleba.

Je to hrozně dobré, mám toho v lednici ještě asi kilo!!!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » čtv 29. pro 2011 12:57:18

Máte nějaký osvědčený recept na hořčicový dresing na tuňákový salát?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod E-liška » čtv 29. pro 2011 13:06:38

nevim jestli Takova co myslíš, ale hrubou horcici med, sůl, pepr, ol. Olej, ocet.
Na tunaka bych možná dala i trochu majinezy.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Kikina » čtv 29. pro 2011 13:16:45

oliv.olej, voda, dijon-hořčice, med, bylinky, kysaná smetana, balsamico, pomerančová (nebo citronová) šťáva + sůl, pepř
nebo: cibulku a česnek krátce na olej, stáhnout, zchladit, a přidat hořčici, citronovou šťávu a tu kys.smetanu + sůl, pepř
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Lenka » ned 01. led 2012 16:53:44

A tuňákový salát děláš jak?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 19:08:31

Listy, cibule, rajčata, okurky, papriky, tuňák a cibule. Neumím ho, improvizuju z ledničky. Ale přes vánoce jsem přibrala jen kilo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Lenka » ned 01. led 2012 20:32:38

Tigra píše:Listy, cibule, rajčata, okurky, papriky, tuňák a cibule. Neumím ho, improvizuju z ledničky. Ale přes vánoce jsem přibrala jen kilo.

Ani nelezu naváhu, jsem se kvůli nevážící váze nevážila měsíc a myslela jsem, že mám tak 2 kila za listopad navrch, pak dal T. nové baterky a zjistila jsem, že mám 3 kila dolů. Tak je mám za týden zase zpět. Teď bude 2 týdny očistná kůra. Tuňák tam bude taky. A tuny jogurtu. Čočka může být taky? Je dost kalorická, ale nějaký salát z ní by šel, ne? dáš mi nějaký recepr? Hledala jsem už tady, ale nenašla. Improvizovala jsem, ale nebylo to dobré.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 20:57:44

Já si dělám takový jednoduchý, uvařená slaní čočka a paprika na drobné kousky, může být ještě i trochu cibule, ale nemusí.
Zálivka jen citron nebo ocet a kapka oleje, nejlíp nějaký aromatický, z praženého sezamu anebo teď jsem objevila díky Molii dýňový. Lenko, ty oleje jsou hrozně fajn, jestli plánuješ salátovou dietu, tak si nějaký kup, protože to ty saláty hrozně oživí a fakt potom líp chutnají.

Anebo si dělám čočka, nadroboubko nasekané rajče a rozmíchat do toho lžíci nízkotučné smetany a sůl nebo vegeta, kdyžtak zředit vývarem z té čočky. Jogurt do salátu nepoužívám, je hrozně kyselý, potlačí chuť zeleniny.

Jestli ti nevadí vegeta, tak ji používej místo soli, zase to dodá chuť (anebo se prodává bez glutamanu - myslím Solčanka se to jmenuje.)
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod nadja » ned 01. led 2012 21:03:55

Můžu doporučit tyhle ochucené oleje, já teď používám citronový, bazalkový a s feferonkami. Jsou tam kousky bylinek a papriček, výtečné jako zálivky.
http://www.mala-italie.cz/food/eshop/11-1-Olej-Ocet
Příště si koupím celou malou sadu.
http://www.mala-italie.cz/food/eshop/11 ... box-6x18ml
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 21:06:31

Nene, tohle je něco úplně jiného, to nejsou ochucené oleje - to jsou oleje, které mají chuť přirozeně. Tan sezamový je takový kouřový, uzený a ten dýňový jako pečený, takový hutný.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 21:11:47

http://www.bio-life.cz/bio-vyrobky/dynovy-olej.html


U toho sezamového pozor, dělá se z praženého a nepraženého sezamu - ten první, panenský, nekupuj -tenhle NE: http://www.bio-life.cz/clanky/zdrave-po ... -olej.html

Musí mít tmavou barvu v lahvičce.
http://www.vomfass.cz/produkty/oleje/se ... amovy-olej
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod nadja » ned 01. led 2012 21:12:09

Já tě pochopila a Lenka snad taky. Tohle je doporučení olejů ode mě, mám je vyzkoušené a jsou výtečné.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 21:15:25

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod molie » ned 01. led 2012 21:24:19

Oleje doporucuji Vom Fass na Belehradske - mozna jinde pak sezenete lepsi za lepsi cenu, ale tady jde koupit treba jen 100 ml, pripadne na lzicku ochutnat (IMHO pokud byste planovali vypravu, vemte si bagetu na platky nebo kousky chleba, at vam jen kapnou). Coz Lence nepomuze, ja vim, ale jinym treba ano. Maji XY olivovych, avokadovy, z prazenych vlasaku, liskovy, sezamovy neprazeny i prazeny, a vic si nevzpomenu, ale tim to nekonci....
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Lenka » ned 01. led 2012 21:55:02

Už mluvím o dietě, ale ještě tady s Pájou dožíráme druhou várku vaječňáku podle Nadji. Včera jsem použila zahuštěné mléko a salko, dnes plechovku pikaa (kakaové salko) a půllitru smetany 12 - prostě co dům dá. Obava, že se to se smetanou zkazí, je opravdu marná, za půlhodiny, kterou nám ten ajerkoňak vydržel včera, se ta smetana rozhodně nemůže zvrtnout.
Tigře, dýňový olej jsem měla u sousedů na návštěvě: měli nakrájený na kostky dobrý suchý chleba (doma pečené by byl nejlepší) a v tom oleji jsme si jej jen prostě máčeli a jedli. Výborné jedhohubky.

Už jsem si ten olej chtěla mockrát koupit, ale on má velice krátkou dobu spotřeby, všimla sis toho? Mají ho třeba i v Marks a Spencer? Nebo kdes ho nakoupila? Možná mají někde upravený s delší trvanlivostí. Já jsem ho naháněla zatím jen v Polsku v bioobchodech.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod molie » ned 01. led 2012 22:00:04

lenka píše:Už jsem si ten olej chtěla mockrát koupit, ale on má velice krátkou dobu spotřeby, všimla sis toho? Mají ho třeba i v Marks a Spencer? Nebo kdes ho nakoupila? Možná mají někde upravený s delší trvanlivostí. Já jsem ho naháněla zatím jen v Polsku v bioobchodech.

Nebyl to dotaz na mne, ale odpovim. Podle toho, co je mi znamo, dynovy olej desne rychle zlukne, takze kupovat jen male mnozstvi u dobrych prodejcu a uchovavat v lednici (na rozdil od olivoveho, kde to neni nutne a naopak to obcas i vadi).
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Lenka » ned 01. led 2012 22:01:53

Jak upravujete avokádo? Není zrovna dietní, ale občas mě to popadne, dávám do toho jen česnek a sůl. Ale rodině chutná, něco bych ráda vyzkoušela.
Naposledy upravil Lenka dne ned 01. led 2012 22:06:15, celkově upraveno 1
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 22:02:42

Já ho mám z nějakého německého Lidlu. Ale já ho spotřebuju, dávám ho do jídla žabě a taky jedu v salátech. Ale je dobrý třeba i do polívky, do omáček pod maso, pod pečené kuře...
Tady se podle mně prodává jen v bioobchodech; ve Spenceru mají určitě ten sezamový, ale dýňový asi taky, můžu se podívat, půjdu si tam zítra pro oběd.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Lenka » ned 01. led 2012 22:17:58

Tigra píše:Já ho mám z nějakého německého Lidlu. Ale já ho spotřebuju, dávám ho do jídla žabě a taky jedu v salátech. Ale je dobrý třeba i do polívky, do omáček pod maso, pod pečené kuře...
Tady se podle mně prodává jen v bioobchodech; ve Spenceru mají určitě ten sezamový, ale dýňový asi taky, můžu se podívat, půjdu si tam zítra pro oběd.

Co tam kupuješ na oběd? Moc mi chutnají ty vločky, co jste mi doporučili s Kohantem, to se nedá srovnat s těma běžnýma.
Pokud chceš sehnat něco, já se ti mrknu zase v těch polských bio - mají tam fakt zajímavé věci, které zas já nevím, jak použít. Nevím, jak teda ceny, protože v Polsku jsem tolik bioobchodů neviděla, jako u nás, teprve to tam podle mne rozjíždějí. Jinak u nás je velkovýrobna na vege věci, bezlepkové atd. Víš o tom? I když to tě asi nezajímá.

Aha našla jsem, mají i bio, ale jmenuje se to nově, to nemůžu najít. Jsou to moji sousedi, něco jsem od nich ochutnala, mají to dobré. Najdu tu novou firmu.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Lenka » ned 01. led 2012 22:19:39

původní firma je SIVO
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Lenka » ned 01. led 2012 22:22:25

mrkni, myslím, že vozí i do Německa, Rakouska, Polska i na Slovač.

http://www.amunak.com/
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » ned 01. led 2012 23:42:43

Jo, znám, kupuju si občas ty pomazánky, ty jsou dobré, hlavně fazolová.

V M&S si kupuju ty polívky, některé jsou dobré, některé hrozné (hlavně ty, co obsahují maso), ale nejsou kalorické a moc slané, dosolím si to podle sebe. Někdy pesto a dám si s čínskýma nudlema, nebo i vločky. U nás mají i kavárnu, tak si kupuju kafe sebou, velký kelímek, abych nemusela do smrdícího McD, občas si dám nějaké pečivo (ale oni mají všechno hrozně sladké) a ještě nakoupíme ve slevě v plechovkách ty koktejly - vodkatonic, ginfizz...je to hrozně dobré a je v tom hrozně alkoholu, tak aspoň 50ml, žádné náhražky! Oa jim vždcky dobíhá záruka, my si to navzájem hlídáme a kdo na to kápne, tak koupí všechny, co jsou v regále. Ale ono to není drahé ani tak, ta plechovka stojí asi 30 korun a je to opravdu dobré. Ale to si nekupuju k obědu, teda. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod HaF » pon 02. led 2012 7:11:56

Pesto tu maji ve sklenickach velikosti kaviarovych. A pred pouzitim na testovniny jsem ho na rozkaz kucharky trela s maslem v pomeru 1:1.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Tigra » pon 02. led 2012 13:33:40

Tak TEĎ ve Spenceru nemají ani sezam, ani dýňový, mají jen ořechové (lískový, vlašský). Ale mívají obojí.
Koupila jsem si čočkovou, trochu ostrá, ale dobrá, s rajčatama, ani jsem nemusela solit.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pomazánky a zimní saláty

Příspěvekod Kikina » pon 02. led 2012 17:56:16

lenka píše:Jak upravujete avokádo? Není zrovna dietní, ale občas mě to popadne, dávám do toho jen česnek a sůl. Ale rodině chutná, něco bych ráda vyzkoušela.

já dělám Quacamole
* 1 avokádo
* 4-5 kapek šťávy z limetky
* 1 menší cibule
* 1 stroužek česneku
* čerstvě mletý černý pepř
* olivový olej
* 1 menší rajče nadrobno nakrájené

Avokádo nemixovat, ale rozmačkat vidličkou!!!
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Další

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 návštěvníků