Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod brettka » úte 05. led 2010 14:12:46

Zaujalo mne, že někde psala Tamy jak uchovává zbytek uvařené rýže, myslím, že psala v mikrotenovém sáčku, jestli se nepletu. Já ji totiž většinou nechala v hrnci nebo přendala do menší plastové misky, záleželo kolik bylo místa v lednici, a tak mne napadlo, že bych potřebovala asi víc rad tohoto typu...
Třeba já většinou jídla pokud zbyde dávám do plast.uzavíratelné krabičky, sýry a salám vaksuji, vlastně i to jídlo, no prostě jak kdy... Jak to děláte vy? Hlavně jak uchovat třeba parmazán? sýry v celku, v té nádobce se vytvoří voda a to nechci, jak čerstvou zeleninu, aby Vám vydržela co nejdýl atd. ...
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod molie » úte 05. led 2010 14:42:08

Jak skladovat parmezán je diskuse tady: http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=470
Sýry koupené v různých specializovaných prodejnách nechávám v jejich obalech (papír s mikrotenovu folií), hodně věcí balím do fresh fólie, zbylou rýži, knedlíky a těstoviny v mikroténových sáčcích (knedlíky jdou přímo v sáčku i ohřát v mikrovlnce - bez pařáku a dalšího kastrolu), mletou kávu vakuuji a nechávám v lednici, jinak spousta různých plastových krabiček (včetně krabice vhodné k přepravě polévky do práce - dobře těsní)...
Mám dotaz z podobného rodu: jak dlouho si troufnete nechat uvařené jídlo v lednici, aby bylo ještě bezpečné k jídlu? Já mám limit - uvařím v pátek, dojíme v neděli, ale teď mne zarazila kolegyně, že zbytek ze sobotního oběda dorazí možná zítra (rajská s hovězím). No to je IMHO strašně dlouho..
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Kohant » úte 05. led 2010 14:50:01

My necháváme do druhého dne jídlo v hrnci na sporáku nebo v troubě.

Asi si založím chlívek jestli do nového baráku kupovat .
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40243
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Kohant » úte 05. led 2010 14:52:33

Čerstvá bretkozelenina se nám nejlépe daří uchovat v kartonové uzavřené krabici na chodbě.

Cokoliv se z ní vyndá do ledničky, zehnusnovatí o něco dřív než když to co zůstane v bedně.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40243
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Tigra » úte 05. led 2010 15:04:01

Mrazák. Všecko do pytlíku a do mrazáku, čím dřív po uvaření, tím líp. Polívky, omáčky, zelí, všecko. Nepopisovat, pak zažijete spoustu příjemných překvapení.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod alexx » úte 05. led 2010 15:51:45

molie píše:Jak skladovat parmezán je diskuse tady: http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=470
Sýry koupené v různých specializovaných prodejnách nechávám v jejich obalech (papír s mikrotenovu folií), hodně věcí balím do fresh fólie, zbylou rýži, knedlíky a těstoviny v mikroténových sáčcích (knedlíky jdou přímo v sáčku i ohřát v mikrovlnce - bez pařáku a dalšího kastrolu), mletou kávu vakuuji a nechávám v lednici, jinak spousta různých plastových krabiček (včetně krabice vhodné k přepravě polévky do práce - dobře těsní)...
Mám dotaz z podobného rodu: jak dlouho si troufnete nechat uvařené jídlo v lednici, aby bylo ještě bezpečné k jídlu? Já mám limit - uvařím v pátek, dojíme v neděli, ale teď mne zarazila kolegyně, že zbytek ze sobotního oběda dorazí možná zítra (rajská s hovězím). No to je IMHO strašně dlouho..


Podle nějaké normy či co, by to mělo být pět dní. Držím se tím a dobrý.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod (skrytý) » stř 06. led 2010 8:15:41

Včera bylo dojedeno maso upečené minulé úterý...To je teprv prasárna :td 8-)
(skrytý)
 

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Kohant » stř 06. led 2010 8:27:00

(skrytý) píše:Včera bylo dojedeno maso upečené minulé úterý...To je teprv prasárna :td 8-)

Ty si hovado sitare.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40243
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Friday » stř 06. led 2010 10:08:35

Tigra píše:Mrazák. Všecko do pytlíku a do mrazáku, čím dřív po uvaření, tím líp. Polívky, omáčky, zelí, všecko. Nepopisovat, pak zažijete spoustu příjemných překvapení.

Jo! Ale někdy to kombinuju s odstátím na sporáku.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod brettka » stř 06. led 2010 12:49:15

Mně právě to zamražené hotové jídlo nechutná... Knedlík ještě jakštakš, i když teĎka jsem vytáhla z mrazáku hotové buchty na pare /dělala je máma jak tady byla/, páč se mi nechce vařit a včera se ten pekáč francouzských brambor sežral :oops:
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod brettka » stř 06. led 2010 12:52:39

Jinak Molii, my jíme vařené jídlo max. 3 den, snažím se vařit jenom na 2 dny, ale když se to nesní ten třetí den, vyhazuji :oops: i když stává se nám to málokdy, nemám totiž ráda když se plýtvá s jídlem , proto se i snažím nakupovat spíš míň, abych náhodou něco nemusela vyhazovat. Jinak co se týče Adama, max. druhý den, tři dny staré jídlo jemu nedávám.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod (skrytý) » stř 06. led 2010 13:31:04

Friday píše:
Tigra píše:Mrazák. Všecko do pytlíku a do mrazáku, čím dřív po uvaření, tím líp. Polívky, omáčky, zelí, všecko. Nepopisovat, pak zažijete spoustu příjemných překvapení.

Jo! Ale někdy to kombinuju s odstátím na sporáku.

Mně to bylo blbé před Molií přiznat.
(skrytý)
 

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Friday » sob 18. zář 2010 22:20:42

Jak sušíte houby? Já dodnes jen na chalupě v troubě toho historického sporáku nebo na sluníčku. Na rozdíl od bylinek slunce houbám neškodí. Jenže ony rostou nejvíc, když spíš prší. Jezdívali jsme s dětmi na Šumavu, kde jsou nejúžasnější deště v republice, a když jsme se tam na baličáku snažili houby usušit, tak nám jich většina zplesnivěla. Dneska prvně suším v tunelu - ve své dříve plynofikované, nyní však plně elektrifikované troubě s vrtulí. Je to pohodlné. Popíjím a driftuju. A asi to potrvá kratší dobu než dlouhé pečení, co má rozpustit i chrupavky.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Friday » sob 18. zář 2010 22:23:48

Jo a na chalupě na to mám speciální síta, která dělal děda zámečník. Tady si musím vystačit s pelchy a pečícím papírem. Jde to dost dobře, jen ty houby postrádají otisk mřížky a tudíž nejsou autorizované.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod nadja » sob 18. zář 2010 22:28:50

Měla jsem kdysi taky síta, dnes je nemám kam rozložit, takže používám troubu, stejně jako ty - na plechy pečící papír a šup s nimi do trouby.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Tigra » sob 18. zář 2010 22:31:34

Já bych taky sušila, ale nám roste jen choroš na Milanově pařezu.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Tigra » sob 18. zář 2010 22:31:48

Kecám, nesušila.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Friday » sob 18. zář 2010 22:36:09

To já musela sušit už jako nezletilá.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod (skrytý) » sob 18. zář 2010 22:54:07

Zítra budu ty ovařené veselé houbičky nakládat do deka. Jen nevím, jestli mám k tomu nějaké vhodné pití.
(skrytý)
 

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod (skrytý) » sob 18. zář 2010 22:54:55

Já si suším Orlíčka.
(skrytý)
 

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Friday » sob 18. zář 2010 22:56:06

Orlíček je prevít. Ten se vysemení všude.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Tigra » sob 18. zář 2010 22:57:30

My je máme taky všude. Nařídila jsem si odvykačku, aspoň do konce roku už si nekoupím ani jeden lak. Mám terapii expozicí - ještě tady mám na nafocení asi 40 laků do shopu. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Friday » sob 18. zář 2010 22:59:18

Zůstanou ti jako deputát?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Tigra » sob 18. zář 2010 23:02:09

Musela jsem si to slovo vygooglit a - ano, zůstanou.
Proti gustu žádný deputát! - pravil Dimun
… i takové moudro stojí v mailu, který na všechny strany v sobotu rozesílal Petr Dimun - vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD..,
…aby tak rázně vyvrátil podezření pracujících , že by snad Jiří Paroubek přímo holdoval buržoazním zvrhlostem typu zimního koňského póla, které se odehrálo kdesi na Slovensku za aktivní účasti Paroubkova spolupracovníka Martina Vlasty a dobře známého Jana Kočky.

Buržoazní zvrhlost typu zlaté nehty. Jojojo! :X
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Uchovávání potravin, skladování, tipy, triky

Příspěvekod Friday » sob 18. zář 2010 23:04:29

Vlasta a Kočka mě uráží.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Další

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 návštěvníků

cron