Ta má skalka....

- doma i venku, koně ještě

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod alika » pát 11. lis 2011 12:30:30

Ááááách!
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod GeneHawkins » pát 11. lis 2011 12:45:44

Pěkná skalka. A těch šutrů! To by Ceny cuměl!
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » pát 11. lis 2011 14:20:50

Tigro, já prostě nevím, ségra mi poslala fotky, prý naše výletíky...A nic k tomu, je v práci, tak ji ani nemůžu propsat, kde to byli...
Jediné co poznám je toto:
To si udělali výlet do Manchesteru
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Kohant » úte 15. lis 2011 15:26:00

GeneHawkins píše:Pěkná skalka. A těch šutrů! To by Ceny cuměl!

A co to muselo dát práce před focením uklidit všechen bordel.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40243
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » stř 25. dub 2012 9:54:15

Hele, co se dá během půlroku změnit ;)
Když se kopal bazén
1-30.Duben 2011 021 (1).jpg

No a nový záhon je už zarostlý
25.9.2011 009.jpg


Ještě musím dát dohromady tu trávu, ale to dělám pomalu , růčo. Vykopu, dosypu, pohrabu. A nejradši jsem, když se chytna tráva původní...

No a pak stráň, teď tam mám ještě navíc takové jemné noname růžičky, co tady někdo na podzim odkopl ze zahrádky před panelákem a kupodivo, všechny raší.
2)8.5.2011 025 (4).jpg

17.7.2011 006.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod nadja » stř 25. dub 2012 10:07:35

Reny, paráda! :tu
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » stř 25. dub 2012 10:25:40

Musím se sem tam kouknout na fotky, abych věděla, že se zahrada dělá. Protože často mám pocit, že se to nikam nehýbe, že tráva je pořád ničemná (já teda asi takový ten pěkný trávník mít nebudu, to se mi nechce). Ale jak pořád něco budujeme, tak se něco udělá, vedle se to rozvrtá...Plány se mění za pochodu. Letos budeme obkládat obkladem z kamen zdi, tak se těším, jak se do nich bude sluníčko opírat.
A pak přemýšlím...Máme vstup k baráku, je branka, teď se právě bude dělat se chodník z toho kamene, co máme schody. Vedle toho chodníku bude asi 1,5 pruh k plotu, tráva tam nejde-spíš tam je mech-svítí tam krátce.No a já přemýšlím, co tam dát. Nějak mě láká štěrk...A nebo co jsem udělala kolem studny, kam nemůžu se sekačkou. Dala jsem folii a jak kátruji tu hnusnou hlínu, tak mi zůstávají kameny, ne šedomodrý štěrk, ale krásně hnědo žluté kameny z pole. No a já ty kameny vždy proprala a vysypala kolem té studny a je to docela OK.
Nebo tam má vysypat kačírek? Kůru zamítám určitě.

Ukážu fotky a prosím o radu. Místo toho pletiva bude stejný dřevěný plot ,jak je na druhé straně. Za tím blbým pilířem mám už kytičky a polokeře, tam ty kameny dávat nebudu a snad už ten pilíř taky nekdy obložíme.Ta tráva vedle je už sousedky, ale starám se o to já, je to za mou skalkou.
Řeším to za brankou ke vstupu.
V.2010 (9).JPG

IMG_5286.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod nadja » stř 25. dub 2012 11:47:08

Reny, máš na mysli toto místo?
IMG_5286.JPG

Jestli ano, proč to místo neosázíš třeba hostami? Ony mají rády přístíněno, to podle růstu mechu odvozuji, že tam máš. Krásně se rozrostou, brzy pokryjí velkou plochu a nepotřebují skoro žádnou údržbu.
http://www.hosta.cz/index.php
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » stř 25. dub 2012 12:13:29

Ne ne, to právě už mám osázené-akorát koukám že nemám správnou fotku. Tak je sluníčka dost.
Mám problém s tím pruhem za vstupní brankou, už k domu. Jak je tam vydět ta mizerná zlatice.
Na fotce V.2010, je to pravá část od ještě neudělaného chodníku a za kovovým plotem.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Friday » stř 25. dub 2012 12:29:02

Jestli tamtudy nechodíte (abyste nezakopávali o šlahouny), lupla bych tam různé barvínky.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Kohant » stř 25. dub 2012 15:57:31

Petržel a podobnej šnytlík. Utrhneš si když pujdeš kolem.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40243
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Tigra » stř 25. dub 2012 16:51:12

Kohant píše:Petržel a podobnej šnytlík. Utrhneš si když pujdeš kolem.

To tam neporoste.
Reny, já bych se na to vyprdla a nedávala nic, to je takový kus půdy o ničem, to jsem měla přesně v Táboře za barákem, furt jsem tam něc dávala a furt to chcípalo. Nakonec jsme tam udělali kočičí záchod, na který kočky jak dospěly přestaly chodit, tak jsme písek roztáhli na plochu a já jsem do toho sem tam zapíchla různé okrasné trávy a nechali jsme to tím úplně zarůst. Ty vysoké jsou zajímavé i v zimě, stočí se do spirál a můžou trčet ze sněhu a zničíš je až na jaře, až začnou rašit nové. Dala bych kamínky, jestli máš pěkné, pod to dvojitou látku a do průřezů trávy (ať moc nebují). Opře se ti to o plot a nebude vám tam vidět. Tu zlatici, jestli je to zlatý déšť, bych vyhodila, když se jí tam nedaří - to je stejně tak hnusný keř po zbytek roku...jak šeřík. Jestli budeš chtít, nějké trávy mám, udělala bych ti odkopky a poslala po poslovi.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » čtv 26. dub 2012 9:25:54

Jasně, já tam fakt nic nechci sázet. Asi už bych to vše nestíhala. Chci šutry, ale nevím jestli štěrk, nebo kačírek, nebo co...
On tam běhá náš pes, čumí tam přes plot, takže by kytky ani nešly..
Tak počkám, až se udělá chodník a pak zkusím podle pocitu, který šutr tam bude lepší...ŠTěrk je docela levný a máme přímo u nás lom, štěrk mi dovezou jak si usmyslím...

A té zlatici nemám dávat šanci? Byla darovaná ;)

Na těhle fotkách to je asi kačírek že jo? Ne štěrk?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » čtv 26. dub 2012 9:33:23

Kohant píše:Petržel a podobnej šnytlík. Utrhneš si když pujdeš kolem.


Běhá tam pes-likvidátor.
Mám to jinde a hele, krásně se mi chytil křen! Minulý rok mi zbyl a tak jsem ho strčila do země a krásně leze, je vedle rebarbory, pak je kus u šnytlíku..
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod nadja » čtv 26. dub 2012 9:41:24

Tak snad jsem to už pochopila, myslíš celý ten pruh po dlouhé straně domu? Pochozí část budete dělat z kamenů a vedle až k plotu chceš místo trávy na celou tu část něco vymyslet.
Mně se zdá, že dát tam zase jen kameny nebo štěrk či kačírek je škoda. Něco zeleného tam půjde určitě, buď ten barvínek, ten se pěkně rozroste a popne celou plochu, nebo mnou zmiňované hosty a šly by tam i kapradiny. Promíchala bych to, aby to nebylo jednotvárné, pod rostliny dala folii a navrch mezi rostliny nasypala ten kačírek než se kytky rozrostou, ať to máš bezúdržbové.
My jsme měli takhle jeden dlouhý záhon v Jaroměři, vůbec tam nešlo slunce a taky jsem tam udělala výsadbu ve směsi barvínek, hosty, na jaře kvetoucí čemeřici, a v létě zase vzadu, byly nejvyšší, kvetly čechravy.

Tak než jsem to dopsala, už jsi zavrhla výsadbu, Chápu, že kvůli psovi ten kámen v jakékoli formě tedy bude nejlepší.
Na posledních fotkách to vypadá pěkně, to bys mohla vytvořit. Možná bych ale přece jen někde až k plotu trochu zeleně dala. Jen třeba do rohu skupinu kapradí s hostou.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod nadja » čtv 26. dub 2012 9:52:39

Jestli ti na zlatici záleží, tak ji vykopni a dej na hodně slunné místo někde do rohu zahrady, kde už máš vysázeno nižsí výsadbou. Ona opravdu dělá parádu jen pár dnů v roce a pak je jen takové nevzhledné nic.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » čtv 26. dub 2012 10:21:23

Nadi , díky.Jo , pochopila jsi to přesně. Po téhle straně domu se dá dojít dozadu na zahradu za domem. ALe my tudy vůbec nechodíme, na zahradu lezem z obýváku ;) a nebo jdu z garáže, když táhnu třeba sekačku. Návštěvy taky ne, většinou to obejdou, kouknout , zda nejsme na zahradě a jdou ddovnitř velkou branou.
Jediný pohyb je tedy ke vstupu, kde bude udělaný chodník , jak ty schody , no a vedle k tomu plotu dám asi ten štěrk, a možná sem tam větší kus toho kamene, se kterým bude Martin dělat ten chodník...

Mimochodem barvínek mi zarůstá stráň za domem, miluji ho, z pár kousků odkopů už tu stráň z poloviny zarostl a teď krásně kvete.
Tak já uvidím, co tam dám. Manželovi se ten štěrk moc nelíbí, ale on nepleje , tak si dovolím říct, že tomühle malinko nerozumí :-)
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod nadja » čtv 26. dub 2012 10:38:25

No, jo, ale měl by taky uznat, že když tam pobíhá pes, tak je to pak zbytečná práce s vysazováním a pletím. Sem tam to bafik počůrá a pak rostliny žloutnou a nedaří se jim.
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » čtv 26. dub 2012 10:52:46

To on raději uzná , už mě zná, zvednu obočí, přimhouřím oči a hotovo. :)
Ví, že veškerá výsadba je má práce, akorát mě trochu usměrňuje. Třeba jsem chtěla dát trávu vedle poklopu v zemi, kde je filtrace na bazén...A ejhle-ne ne, přece tam často leze, čistí to a nebude ho tam nějaká tráva omezovat.
ALe k narozkám mi koupil ten oblouk na růže od Pelců, radost mi chce udělat často . Růže raší, tak jsem zvědavá, jak se jim bude u nás líbit. Dala jsem tam New Dawn
(koukám, že fotím jak s dvojkou v žíle :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod nadja » čtv 26. dub 2012 11:11:33

Moc pěkný oblouk jsi dostala, a New Dawn to tam bude slušet. :tu
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Reny » čtv 26. dub 2012 12:26:05

Snad se dočkám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod nadja » čtv 26. dub 2012 12:47:31

Reny, pamatuješ fotky mých růží, první rok to byly takové malé keříčky, jak knoflíky na záhonu. Za dva roky to byly už keře vyšší než 160cm plot. Je pravda, že jsem je dvakrát ročně hnojila, hned po odhrnutí zeminy po zimě, a pak ještě jednou, většinou v polovině června. Stříkala jsem je preventivně proti rzi a mšicím, i když ty mrchy se na nich stejně ke konci léta objevily. Měly krásné silné stonky a květy, nádhera. Vloni jsem sprdla O., že se o ně nestará, nezálévá je, nehnojí a podle tohi taky vypadají. Celkem mně to bylo líto, tolik naší práce a skoro jde do pihele, ale co nadělám, H. mně furt říká, nejedem tam, budeš akorát nas.... :-D
„K radostnému stáří patří vzpomínky na muže, za které jsme se neprovdaly.“
nadja
Člen
 
Příspěvky: 19691
Registrován: pon 17. lis 2008 9:49:46

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Tigra » čtv 26. dub 2012 17:08:10

Reny, fakt nechceš tu trávu? Aspoň jeden trs do štěrku? Mně totiž připadá, že ta tráva se štěrkem nebo valounkama vypadá moc pěkně:
Obrázek
http://www.profimedia.cz/fotografie/ces ... 032501271/

Obrázek


Obrázek
http://www.zeny.cz/clanek/domov/zahrada ... che-stepi-
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Tigra » čtv 26. dub 2012 17:08:32

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Ta má skalka....

Příspěvekod Friday » čtv 26. dub 2012 17:18:47

Máš stínomilnou trávu? Mně tam prospívá jen jedna smetištní rudbekie, plazivá hluchavka a měsíčnice.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a květiny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštěvníků