Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

- doma i venku, koně ještě

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Alena » pát 30. dub 2010 10:04:56

Ještě k tomu hnití plodů - někdy pomůže hned po odkvětu opatrně odlomit zbytek květu, ale taky to není stoprocentní, prostě když chtějí, tak si shnijou.
Alena
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. dub 2010 11:12:55

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » pát 30. dub 2010 18:52:08

Co domluva?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Alena » sob 01. kvě 2010 16:31:12

Vyzkoušej ;)
Alena
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. dub 2010 11:12:55

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Felerka » úte 25. kvě 2010 15:17:38

Aleno, ahoj. Když už jsi tak fundovaná, mám takový příklad. Grrr Na zahrádce řádí mravenci. Ale ukrutně. Loni jich tam bylo míň. Koupila jsem 3 ks cuket, protožeje miluji a...začaly žloutnout. :cry: a uvadat. Tak jsem je vybrala a zadadila do pytlů. Ale přece jenom kam se bude rozrůstat- a proto je míním dát opět na záhon. Ty potvory mě tak ukousaly fazole, že zůstal jen vršek a jako když to u kořínků uřežeš. No a pod lupou vypydaly cukety už taky tak. Myslíš, že když rostlinka trošku zesílí mohu opět vysadit na záhon? Existuje prý přípravek proti mravencům Duroban a dává se pod kořeny cuket, jahod.. To jsou ale doslova hnízda rezavých velkých mravenců. :( Jak často hnojit cekety?
Felerka
 
Příspěvky: 949
Registrován: pát 20. bře 2009 19:19:26

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Felerka » úte 25. kvě 2010 15:19:02

Omlouvám se za chyby. Jsem v poklusu.
Felerka
 
Příspěvky: 949
Registrován: pát 20. bře 2009 19:19:26

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Alena » úte 25. kvě 2010 22:23:22

Ahoj Felerko, díky za důvěru, ale já vůbec nejsem fundovaná přes dýně, maximálně přes češtinu ;) Takovouto zkušenost s mravenci nemám - opravdu to užrali oni? Mě takhle všechno decimujou spíš slimáci. Ale možná, když si tam chtěli postavit mraveniště, že jim kořínky překážely, tak se jich takhle zbavili... Někde jsem četla, že prý na mravence zabírá prášek do pečiva - mně nikdy neškodili, takže opravdu nevím. Je fakt, že když se vysadí silná rostlina, zpravidla lépe odolá škůdcům - ti si vybírají především rostliny nějak zesláblé. Dursban jsem kdysi zkoušela do květináčů s hortenziemi proti larvám lalokonosců, lež bez kýženého výsledku. Navíc je to přece jen jed, přímo pod zeleninu bych si ho raději nedávala - můj názor, možná chybný :?: K tomu hnojení - já vždycky tykve vysadím do díry, do níž jsem dala tak kýbl kompostu, k tomu třeba ještě přihodím granulovaný hnůj, a dost. Maximálně ještě párkrát přihnojím zkvašenými kopřivami. Zatím to tak vždycky bohatě stačilo.
Alena
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. dub 2010 11:12:55

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » stř 26. kvě 2010 15:16:00

Byla jsem si vyvětrat hlavu na záhumenku, to je zázrak, co teplý včerejšek udělal s dýněma a cuketama! Přeskočily jeden vývojový stupeň, získávám v tomto směru optimismus. Ohledně zétřejších aktivit už tak opti nejsem a rozhodně budu potřebovat termální lázně na pohybové ústrojenstvo, protože jsem myslela, že už tam u toho plení zůstanu skrčená navždy.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Felerka » čtv 03. čer 2010 19:12:38

Ahoj, díky za odpověď. Tak já ty cukety řešila tak, že jsem je opatrně vyrýčovala a zasadila do veelikého květináče aaaaa potom zase opatrně půjdou na záhon.
Jo, tak silně hnojíš? :D Chodím plakat na záhony, ale máme zahradu na kopci, tak nás nevyplavilo. Mrkev žádná, petržlen taky, a kopr mě žere nejvíc. :oops:
Felerka
 
Příspěvky: 949
Registrován: pát 20. bře 2009 19:19:26

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Friday » ned 06. čer 2010 19:57:14

Všechno mi ožrali slimejši. Kolem posledního bídného hokkaida a nočenek od Tigry jsoem udělala modrý kruh bezpečí z Vanish granulí a vysela znovu aspoň cukety. Samozřejmě oholili i tu jedinou větvičku kustovnice, která přežila jejich loňský nájezd.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod alika » ned 06. čer 2010 20:04:40

Dneska jsem si říkala, co by žrali ty sfině klouzavý, kdybych ty kytky všechny vytrhala.
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » ned 06. čer 2010 20:22:49

alika píše:Dneska jsem si říkala, co by žrali ty sfině klouzavý, kdybych ty kytky všechny vytrhala.

Kočky?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » ned 06. čer 2010 20:26:33

Friday píše:Všechno mi ožrali slimejši. Kolem posledního bídného hokkaida a nočenek od Tigry jsoem udělala modrý kruh bezpečí z Vanish granulí a vysela znovu aspoň cukety. Samozřejmě oholili i tu jedinou větvičku kustovnice, která přežila jejich loňský nájezd.

NoCenky!
My nemáme. Já nevím, jestli tu byl španělský mor, ale krom pár šedivých českých ubohoučkých nudliček (já je vidím skoro ráda!!) tady prostě nejsou. Možná ti ježci. Zato mi něco žere rukolu. Už loni, a nevím co to je - dělá to malé kulaté dírky do listů, tak 1-3 mm v průměru. Co to může být?
A na slunečnicích mám kolonie mšic - korva, Kohante, každý rok říkám, ať neposíláš. čím se to stříká (nechemicky?) Berušku jsem letos ještě neviděla.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Friday » ned 06. čer 2010 20:31:41

Rukolu mám pro jistotu tady v Praze truhlíkovou. A už jsem musela předčasně sklidit meduňku, protože když jde do květu, mám v ní ty tvoje dírky a nějaké pavoučky. Takhle byla ještě pěkná. Jen posraná od jiřiček, protože nad ní vedou dráty.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » ned 06. čer 2010 20:47:16

Medunku a mátu já stříhám průběžně, ona se pak pěkně košatí.

Prosímvás, mám tu kanadskou borůvku obsypanou kuličkama - jak to ochránit před ptákama, aby nesklidili dřív? Kocouři jsou líní jak Kohantova ramlice, dny tráví u sousedů na terase, ve smotané karimatce a v šuplíku s podprsenkama.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Friday » ned 06. čer 2010 20:50:19

Vím, že na to někdo klade záclonu třeba. To budu muset na muchovník taky? Letos by měl mít první hrstku.
Naposledy upravil Friday dne ned 06. čer 2010 20:51:21, celkově upraveno 1
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » ned 06. čer 2010 20:50:45

Záclonu? LEvel 4?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Friday » ned 06. čer 2010 20:52:02

Lamely se nedoporučují.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » ned 06. čer 2010 20:54:32

Lamely jsou level 2. Ale fungovat by mohly, pokud bych se dobře trefovala.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Ivan-1 » ned 06. čer 2010 21:54:30

Tigra píše:A na slunečnicích mám kolonie mšic - korva, Kohante, každý rok říkám, ať neposíláš. čím se to stříká (nechemicky?) Berušku jsem letos ještě neviděla.

Nechať týždeň vylúhovať rohovinu (Rokosan, Rohoška) a postriekať tým. Neskúšal som.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » pon 07. čer 2010 10:12:37

Ivan-1 píše:
Tigra píše:A na slunečnicích mám kolonie mšic - korva, Kohante, každý rok říkám, ať neposíláš. čím se to stříká (nechemicky?) Berušku jsem letos ještě neviděla.

Nechať týždeň vylúhovať rohovinu (Rokosan, Rohoška) a postriekať tým. Neskúšal som.

Mám, zkusím, ať nám to hezky voní. Dík.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » pát 11. čer 2010 20:18:26

Koupila jsem dvě malé biocuketky, fuj, hnus, ještě že jsem to ochutnala, letěly do koše, gumové, vysušené. Ale zahrada už vyrobila první maličkou cuketinečku, asi 4 cm, tak příští týden najíždíme na biosamozásobení. Ještě máme třešně a saláty a vajíčka od Milana, budou borůvky a angrešty, s tím už to nějak překlepeme do mrkve.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Alena » úte 15. čer 2010 18:22:04

Jak to tu čtu, koukám, že nejsem sama, jejíž zahrada se stala oblíbeným bufetem pro slintáky. Taky mi sežrali všechno, co jsem vysela. Mrkev celkem 4x, petržel a pastinák 2x (víckrát jsem to už nevysévala), fazolky, saláty, kedlubny, brambory.... všechno. Jak já ty svině klouzavý nenávidím :D Teď se pustili do jahod, opět nebudou žádné, stejně jako loni :evil: Kolik já už na ně vysypala granulí...
Jo, na zrající borůvky nebo muchovník dávám netkanou textilii, nahoře, po stranách i dole ji pořádně sepnu kolíky na prádlo, aby tam nebyly mezery, protože kosi jsou nesmírně vynalézaví a klidně zalezou dovnitř, aby tam nerušeně hodovali. Taky bývala k dostání taková hustá zelená síť, vypadala jako tyl, ale tu už jsem v krámech nenašla. Teď mají jakousi plastovou s velkými oky (tak2x2cm), ale ta je moc úzká a snadno se trhá, je celkem na nic.
Na mšice jsem loni zkoušela biopostřik dle vědců z ČB univerzity - z oleje, mýdla a česneku. Mšice to asi považovaly za pleťovou masku, jinak to s nimi nic neudělalo, Zato postřikovač mi to zaneřádilo tak, že nejde vůbec ničím vymýt. Udělal se z toho takový lepivý sajrajt, který se ničím nerozpustí. Ale je bio :D Jinak kamarádka stříká mšice jen mýdlovým roztokem, prý to pomáhá. Já to nezkoušela.
Alena
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 09. dub 2010 11:12:55

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » čtv 01. črc 2010 18:41:20

Tak mám nakonec 2 sruhy dýní (podle listů), z vysazených myslím tří, a asi 7 rostlin, z vysetých asi 100. dobré skóre....
No hlavně ale už se mi dělají kuličky - jestli mám posuzovat podle kuliček, tak to bude hokaido, je to kulaté a sytě žluté, butternut se z toho asi nestane. Jenomže už jsem dvě vyhodila - jednu sežrali slimáci, jednu ožranou jsem tam nechala, uvidím, jak říká A., a jedna chytla něco podivného - loni jsem to měla na rajčatech, prostě celá zhnědla, pokryla se jakoby druhou, suchou kůží a upadla. Co to je? Nějaká plíseň? :o
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod alika » čtv 01. črc 2010 19:10:43

Plíseň bramborová? Ale ta bývá, když je hodně vlhko.
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Dýně, tykve, cukety, melouny a jiné koule

Příspěvekod Tigra » pon 12. črc 2010 21:23:46

My máme hrozné cukety! Dvě. Jako Genikovy nohy. Na každém keříku jednu. Jednu jsem už sklidila, ale jak poznám, že se to má sklízet? Ještě bych to tam potřebovala nechat. Neutlačí to další plody?


A jak poznám zralé hokkaido? Mám tam taky dvě, na devíti keříkách, jedna je jako jabko a jedna už je pořádná. Kdy ji můžu sklidit?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a květiny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštěvníků

cron