Rok bez cukru

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » sob 17. črc 2010 9:37:27

Nevím tedy, koho to napadlo, ale přivezli obrovský máslový dort. Fakt mne nasrali.
Trvali na pozování fotografovi. Zaba se ptala "titijé?" a vůbec nechápala, co dělat. Pak se pokusila sežrat hořící svíčku jedničku. Když už nás to všechny přestávalo bavit, babička Zabě zanořila obě ruce do máslového zdobení a tetička se jí pokusila narvat do pusy marcipánový okvětní růžový lístek. Bez efektu. Zaba sladké nejí.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » úte 27. črc 2010 0:00:26

A co se stane po roce?
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » úte 27. črc 2010 9:51:45

Uvidíme.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » úte 13. pro 2011 11:34:08

Nic se nestalo. Cukr pořád nejíme. Pečivo sladíme sušenýma švestkama a jabkama.
Jestli mu nic nadává babička a chůva, tak od nás nice nedostane. Mám podezření na pití, suverénně se dostává do krabičky s džusem, takže mu to někdo strká - začnu mu dávat sebou nějaký mix džusu a vody.
Babička mu dává občas sušenky s cukrem, to mně dost nasrala, tak jsem jí poslala jablečné sušenky, snad s tím už předstala; a občas mu dá slazený jogurt, nechápu proč, když stejně rád bílý - ona zas nechápe, proč ne. Ach jo.
Ze sladkostí zkoušíme citrusy, ale moc mu nechutnají, kromě pomerančovéhpo džusu (kdysi olízl citron a asi si to pamatuje), docela mu jedou sušené švestky, jabka a meruňky, miluje ty džusy a kaki.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alika » úte 13. pro 2011 15:35:43

Tobík od prvního dne miloval jesle. Dali mu sladký čaj. :)
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod HaF » úte 13. pro 2011 15:51:25

Padouchovi až ve školce. A bonbony
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Kohant » sob 24. pro 2011 5:37:14

Když kupuju cukr, všichni se na mě dívaj a je jich tolik, že nemám sílu je všechny po jednom obejít a vysvětlit jim že to mám pro včely.
Je to ještě horší než když mi bezdomovci rozebírali kravín a já jim kupoval cigára. Jednou ale paní u pokladny řekla - to máte pro včely, že jo. A slyšelo to dost lidí jak to řekla nahlas.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Ivan-1 » sob 24. pro 2011 9:01:53

Kohant píše:Jednou ale paní u pokladny řekla - to máte pro včely, že jo.

Cigarety pre včely?! A poto, že už aj ten med je nahovno!
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Kohant » sob 24. pro 2011 10:50:17

Ivan-1 píše:
Kohant píše:Jednou ale paní u pokladny řekla - to máte pro včely, že jo.

Cigarety pre včely?! A poto, že už aj ten med je nahovno!

Coby ne. Přecházím na přirozený chov včel.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » úte 10. led 2012 1:46:15

tigro, já pečivo sladím sirupem z agáve nebo javorovým - letos jsem takhle uhňácala patnáct druhů cukroví :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » úte 10. led 2012 1:49:52

jinak můžu doporučit v Praze obchod Cesmína - mají tam kupu výborných věcí - od bio po sladkosti bez cukru ;)
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » úte 10. led 2012 1:51:58

Kde to je?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » úte 10. led 2012 1:54:15

Tigra píše:Kde to je?

na Londýnský http://www.cesminabio.cz/fotoalbum/obchod-cesmina.bio/
úplně zbožňuju tyhle bonbony:
http://www.danfood.cz/obchod/product.ph ... oduct=1124 - bez cukru, jen z ovocných šťáv a jablečného pektinu
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » úte 21. srp 2012 21:58:44

Kamarádka má třičtvrtěročního chlapečka a říkala mi, že už měl hranolky, ona by mu samozřejmě něco tak nezdravého NIKDY nedala, ale její kamarádka mu je strčila, tak jsem si říkala, no dobře, asi to nejde stoprocentně ohlídat, a mluvila přece o tom, že mu nehodlá dávat žádný sladkosti a umělotiny. No a pak mu k svačince dala Kinder mléčný řez...
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » úte 21. srp 2012 22:20:11

Tak hranolky u nás ještě nikdy - jednou už je viděl v McD (tatínek se nedokázal ovládnout), ale říkal jim "tyčinky" (občas mu kupuju ty kukuřičné nebo celozrnné tyčinky).
Ale s čokoládou si tak jistá nejsem, prootže jsme koukali na youtube, jak si chlapeček rozbaluje Kinder vajíčko a žaba mi odvykládala, jak papala tu čokoládu a že ve vajíčku měla ptáčka a že mu to dala teta (moje ségra) - to ještě budeme v rodinném kruhu řešit, to se zase nebudeme dva měsíce bavit...

Ale fakt to nejde úplně ohlídat, zvlášť když ho dáváš někam do kolektivu, do školky nebo na hlídání. Prostě ty ostatní děcka někde něco jedí a dají mu taky. Teď zpětně to vidím tak, že musí chápat, že gumový medvídek nebo čokoláda je něco, co dostane u babičky jednou za rok, ale k dennímu jídlu to prostě není - a nedostane to. Stejně jako my chápeme, že ústřice, dort nebo šampaňské je něco výjimečného a že to nemůžeme konzumovat denně. Musí prostě chápat, že je něco, co se jí denně, a pak něco, co dostane příležitostně jako odměnu. My to třeba máme tak, že největší lahůdka, když někam jdeme, je "jabkovej žúš" - a to si ještě nadiktuje, že ho chce zředit vodou. Jako jasně, že se dožaduje třeba zmrzliny, když vidí lidi kolem, ale nechá se lhece přesvědčit, že žúš je lepší. Místo zmrzliny nebo laskonky nebo chipsů. A to děcko na to přistoupí, bude se těšit, že někam půjdete a že dostane slavnostní jabko nebo bílý jogurt nebo tvaroh s bylinkama - záleží na tobě, jak mu to dokážeš "ověnčit", že třeba cottage není obyčejný sýr, ale slavnostní menu.
A taky si myslím, že je hodně důležité pití: klidně a ochotně bude pít vodu, když ji bude dostávat od mala. Žaba dokonce dává "Na, ošutnej tu vodu! Dobá, že?" :D
Ke všemu existují alternativy, ke zmrzlině zmražený tvaroh s ovocem, k buchtám pečivo slazené banánem, k párku maso vařené v páře etc. etc. ani nepotřebuješ recepty, jak na to najedeš, tak ti přijde normální, že nemáš doma cukr.
Prostě buď velmi přísná, dodržuj svoje zásady, neslevuj, ale když náhodou někde ostane něco jiného, tak se nestresuj, ale vysvětluj, že u tety, kde je jednou za dva měsíce, dostane výjimečně něco jiného. Denní stravu mu ale stejně budeš dávat ty a to si lehce ovlivníš. Ale fakt se nstresuj tím, že někde něco dostane - 80% jídla dostane od tebe a když bude řvát, že chce něco jiného, tak ho prostě zmlátíš a je. :D
Ale chce to pevné přesvědčení mít na začátku a pořád si ho uchovávat a nenechat se zviklat blbýma kecama ("jak dlouho ho míníš omezovat?" = tchyně; "Chudák děcko, jaké bude mít dětství bez čokolády" = kolegyně; "ty mu ani nedopřeješ" = všichni). Nauč se to ignorovat, neodpovídat a "myslet si o prdeli" - nemá cenu tomu vzdorovat, krmiče nepřesvědčíš, že "šťastné dětství" nespočívá v obžertsví; akorát se zbytečně rozčílíš.
A ještě jedna věc: nikoho nepřesvědčuj o tom, že to, co děláš ty, je nejlepší cesta - najdou milion důkazů, jak ti to vyvrátit, otrávit tě, znechutit tě, udělat z tebe debila...nech je, ať si kecají co chtěj a jen se koukej, kolik mají oni a jejich děti špeků a zubních kazů a ekzémů...to je satisfakce.. ;)
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod derad » stř 22. srp 2012 6:34:37

Tigra píše:když bude řvát, že chce něco jiného, tak ho prostě zmlátíš
rafinovaný způsob jak mu vyhovět :D
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » stř 22. srp 2012 7:28:18

Tigra píše:Tak hranolky u nás ještě nikdy - jednou už je viděl v McD (tatínek se nedokázal ovládnout), ale říkal jim "tyčinky" (občas mu kupuju ty kukuřičné nebo celozrnné tyčinky).
Ale s čokoládou si tak jistá nejsem, prootže jsme koukali na youtube, jak si chlapeček rozbaluje Kinder vajíčko a žaba mi odvykládala, jak papala tu čokoládu a že ve vajíčku měla ptáčka a že mu to dala teta (moje ségra) - to ještě budeme v rodinném kruhu řešit, to se zase nebudeme dva měsíce bavit...

Ale fakt to nejde úplně ohlídat, zvlášť když ho dáváš někam do kolektivu, do školky nebo na hlídání. Prostě ty ostatní děcka někde něco jedí a dají mu taky. Teď zpětně to vidím tak, že musí chápat, že gumový medvídek nebo čokoláda je něco, co dostane u babičky jednou za rok, ale k dennímu jídlu to prostě není - a nedostane to. Stejně jako my chápeme, že ústřice, dort nebo šampaňské je něco výjimečného a že to nemůžeme konzumovat denně. Musí prostě chápat, že je něco, co se jí denně, a pak něco, co dostane příležitostně jako odměnu. My to třeba máme tak, že největší lahůdka, když někam jdeme, je "jabkovej žúš" - a to si ještě nadiktuje, že ho chce zředit vodou. Jako jasně, že se dožaduje třeba zmrzliny, když vidí lidi kolem, ale nechá se lhece přesvědčit, že žúš je lepší. Místo zmrzliny nebo laskonky nebo chipsů. A to děcko na to přistoupí, bude se těšit, že někam půjdete a že dostane slavnostní jabko nebo bílý jogurt nebo tvaroh s bylinkama - záleží na tobě, jak mu to dokážeš "ověnčit", že třeba cottage není obyčejný sýr, ale slavnostní menu.
A taky si myslím, že je hodně důležité pití: klidně a ochotně bude pít vodu, když ji bude dostávat od mala. Žaba dokonce dává "Na, ošutnej tu vodu! Dobá, že?" :D
Ke všemu existují alternativy, ke zmrzlině zmražený tvaroh s ovocem, k buchtám pečivo slazené banánem, k párku maso vařené v páře etc. etc. ani nepotřebuješ recepty, jak na to najedeš, tak ti přijde normální, že nemáš doma cukr.
Prostě buď velmi přísná, dodržuj svoje zásady, neslevuj, ale když náhodou někde ostane něco jiného, tak se nestresuj, ale vysvětluj, že u tety, kde je jednou za dva měsíce, dostane výjimečně něco jiného. Denní stravu mu ale stejně budeš dávat ty a to si lehce ovlivníš. Ale fakt se nstresuj tím, že někde něco dostane - 80% jídla dostane od tebe a když bude řvát, že chce něco jiného, tak ho prostě zmlátíš a je. :D
Ale chce to pevné přesvědčení mít na začátku a pořád si ho uchovávat a nenechat se zviklat blbýma kecama ("jak dlouho ho míníš omezovat?" = tchyně; "Chudák děcko, jaké bude mít dětství bez čokolády" = kolegyně; "ty mu ani nedopřeješ" = všichni). Nauč se to ignorovat, neodpovídat a "myslet si o prdeli" - nemá cenu tomu vzdorovat, krmiče nepřesvědčíš, že "šťastné dětství" nespočívá v obžertsví; akorát se zbytečně rozčílíš.
A ještě jedna věc: nikoho nepřesvědčuj o tom, že to, co děláš ty, je nejlepší cesta - najdou milion důkazů, jak ti to vyvrátit, otrávit tě, znechutit tě, udělat z tebe debila...nech je, ať si kecají co chtěj a jen se koukej, kolik mají oni a jejich děti špeků a zubních kazů a ekzémů...to je satisfakce.. ;)


Souhlas :X Já už mám celkem trénink, hrd má nadváhu, ale není to na něm až tak vidět, protože má dva metry, takže když je oblečenej nikdo nevidí špeky... On má sladký hrozně rád a když si dá čokoládu, tak rovnou celou, že jo. Takže doma nic sladkého a ani cukr jako takový nemáme, když už něco peču, tak bez cukru, když má na něco chuť vrazím mu ovoce... Jasně, že si občas něco dá, ale taky se dá přesvědčit, že přece už zhubnul 10 kilo a nechce je znovu nabrat. Ale všichni mi říkají jakej je chudáček, když mu nedovolím čokoládku, zmrzlinku, buchtičku... hrozná je moje máma, která pořád říkala, že by měl zhubnout, ale když k ní přijdeme, tak mu furt něco cpe ("nechceš ještě přidat?" "dám ti zmrzku, jo?"), tak na ní vždycky zařvu, ať ho nechá být, že si to dává jen aby neurazil. :D A kamaráda, který říkal, že je pohublý a měl by se pořádně najíst jsem poslala rovnou doprdele. :X Takže vlastně vím, co čekat, akorát to bude v trochu větší míře, no.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » stř 22. srp 2012 7:47:34

Hlavně nevysvětluj. Ztráta času a nervů a zbytečně se budeš hádat s kamarádkama o hovně. Nepřesvědčíš je, jen je utvrdíš v tom, že jste divní a máte děcko chudáka. :D Převeď řeč jinam. Nezabírá ani otázka "A proč si myslíš, že by děti nemely jíst zdravě?". Nic, mlčet. Jako o své práci. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » stř 22. srp 2012 12:25:57

Tigra píše:Hlavně nevysvětluj. Ztráta času a nervů a zbytečně se budeš hádat s kamarádkama o hovně. Nepřesvědčíš je, jen je utvrdíš v tom, že jste divní a máte děcko chudáka. :D Převeď řeč jinam. Nezabírá ani otázka "A proč si myslíš, že by děti nemely jíst zdravě?". Nic, mlčet. Jako o své práci. :D


Dobře, píšu si. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » čtv 23. srp 2012 16:24:28

Už to začíná, máma kritizovala tetu, že dala dětem k snídani Oreo sušenky, které je třeba rozloupnout a omlékovat, tak jsem říkala, že malej alexx bude chudák, kterej nic sladkýho dostávat nebude. "Ale tak piškoty mu budeš dávat, ne?" "Cukr s moukou? Ne, nebudu." "A co mu teda budeš dávat?" Jsem nevěděla, že děti žijou JEN z piškotů, musím si ty časopisy líp přečíst. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod HaF » čtv 23. srp 2012 18:18:36

Kohantí -Cizincům nevysvětlovat je univerzální
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » čtv 23. srp 2012 18:24:58

HaF píše:Kohantí -Cizincům nevysvětlovat je univerzální

Jsem chvíli měla mylný dojem, že mě máma chápe... ale vzápětí jsem si na toto heslo vzpomněla.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod HaF » čtv 23. srp 2012 18:36:23

alexx píše:
HaF píše:Kohantí -Cizincům nevysvětlovat je univerzální

Jsem chvíli měla mylný dojem, že mě máma chápe... ale vzápětí jsem si na toto heslo vzpomněla.

Na nevyžádaný rady a popisy jak jsem to dělala já (nejlíp) se připrav. Tedy nevím jak.Jestli částečnou lobotomií, nebo začni předstírat hluchotu. Nikdy nezapomenu, jak mě těhotnou mamka vodila po městě a na každém rohu mi koupila velkou zmrzlinu. Nejdřív jsem si myslela, že se bojí, abych se nepřehřála. Když jsem další kornout odmítla, tak se mamka divila,že ona jako těhotná se mohla po zmrzlině utlouct a proč ne já, když jsem s ní jedna krev. A tchýně se divila, že dokážu chodit okolo pekárny,že jí z toho sladkého odéru bylo vždycky špatně.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » čtv 23. srp 2012 19:31:54

HaF píše:
alexx píše:
HaF píše:Kohantí -Cizincům nevysvětlovat je univerzální

Jsem chvíli měla mylný dojem, že mě máma chápe... ale vzápětí jsem si na toto heslo vzpomněla.

Na nevyžádaný rady a popisy jak jsem to dělala já (nejlíp) se připrav. Tedy nevím jak.Jestli částečnou lobotomií, nebo začni předstírat hluchotu. Nikdy nezapomenu, jak mě těhotnou mamka vodila po městě a na každém rohu mi koupila velkou zmrzlinu. Nejdřív jsem si myslela, že se bojí, abych se nepřehřála. Když jsem další kornout odmítla, tak se mamka divila,že ona jako těhotná se mohla po zmrzlině utlouct a proč ne já, když jsem s ní jedna krev. A tchýně se divila, že dokážu chodit okolo pekárny,že jí z toho sladkého odéru bylo vždycky špatně.

Mě naštěstí moc lidí neprudí, asi proto, že mám takovou doprdeleposílající pověst. :D Ale moje máma chytla druhej dech ve výchově nebo co, tuhle mi říkala, že bych měla radši odpočívat v příjemném prostředí domova než chodit do hospody (nepředstavujte si nějakou knajpu, normální restaurace, seděli jsme dokonce jen venku, dali si jídlo, pokecali s kamarádama a šli domů). Tak jsem jí ujistila, že mi tam bude příjemně a jistě si tam i odpočinu. :X
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod HaF » čtv 23. srp 2012 20:08:17

Chytne ještě několik dechů.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Další

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštěvníků