Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » sob 11. úno 2012 14:54:43

Já nevim, doktor neví, nikdo neví...
Aneta trpí na průdušky, poprvé byla v nemocnici s těžkou bronchitidou a zápalem plic v 1,5 roce, naposledy před rokem. Od tý doby jí léčím sama, všechny léky a přístoje maje doma.

V lednu 23 týdny školka, pak zase záchvat, tak byla 2 dny+ víkend doma, pak zase týden školka a zase záchvat. Přijde to na ní děsně rychle, chytne suchej kašel, dusí se a sípe.
To je vždycky tak na týden léčba :td Ještě k tomu je příšernej pacient, jenom hystericky ječí (jako i normálně, ale při tý dušnosti je to fakt blbý).

Já vim, že mi asi neporadíte, ale třeba nějaký historky "já to měl taky a ve 4 letech, ja když utne..."

( kdy jí asi tak přejde ta hysterie, to by mě taky zajímalo :e? :D )
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » sob 11. úno 2012 15:00:08

Moje asistentka měla dědičnou silikozu plic a její malinký syn to měl po ní, projevovalo se mu to právě dušností; její máma na to zemřela asi v 35 letech. Ta holka byla po porodu, když jí to vypuklo, asi rok v nemocnici a vyléčila se - hádejte čím - čínskou medicínou. Jezdila asi 2x ročně někam na Bílou Horu, pila bylinky a fakt byla zdravá. Malému to nedávala, protože na tom nebyl tak jako ona, ale vařila mu čaj z lotosového kořene (i když, když se teď nad tím zamyslím, tak to byl spíš semeník, než kořen, takové děrované kolečka). Prý to výborně pomáhalo proti kašli, dušnosti a zahlenění. Jsi chotná to zkusit, mám to jít hledat, o co přesně šlo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » sob 11. úno 2012 16:21:58

Zni to huste a hnusne :-) Ja ochotna jsem, ale hysterka :e?
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » sob 11. úno 2012 16:41:23

http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,43.0.html

Já to nemůžu najít, ale když zajdeš někam do zdravíčka, žtak to určitě najdeš - vypadá to takto (jen ty kolečka):
Obrázek
A je to teda fakt kořen.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » sob 11. úno 2012 16:52:21

Diky, proctu, zkusim.
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod alika » sob 11. úno 2012 16:57:39

Můj tříletý hyperaktivní vnouček má astma. Školka - nemoc, školka - ...... . Léky na astma a dýchátko. Hysterčení při dušnosti může být ze strachu z dušení se. Když vidíš astmatika než se nadechne léku!!!
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Kikina » sob 11. úno 2012 17:27:15

hele, já jsem si přivezla z Thajska sušený "něco"... viz. obr. ...
dělají tam z toho výbornej čaj, dává se do toho thajský med (molie!!!)... nemůže to bejt to samý?
furt si totiž lámu hlavu, co to může bejt za plod... :e?
Bild004.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory. Pro jejich zobrazení se zaregistrujte a přihlaste.
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » sob 11. úno 2012 17:31:45

Ne, ten kořen je bílý a má kulaté dírky, vypadá jak krajka.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Kikina » sob 11. úno 2012 18:27:05

a co teda může bejt to z mojí fotky? :e?
Kikina
 
Příspěvky: 2543
Registrován: pon 07. lis 2011 20:15:32

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » sob 11. úno 2012 18:36:52

Aliko no ona je jako hystericka imrvere :twisted:
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod alika » sob 11. úno 2012 18:54:45

Paw, pořád lepší než astma, po pubertě to bude dobrý. ;)
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod derad » sob 11. úno 2012 19:20:49

navštívil bych plicní kliniku (přepokládám, že tos už udělala, Paw). mně osobně klasická léčba zabírá, 2x denně si fetnu z dýchátka.
další možností je celostní medicína (kam patří u zmiňovaná tradiční čínská), a ta ti řekne, že pacient s problematickým dýchacím aparátem potřebuje vyčistit střeva (fytoterapií, např. pomocí aktivní aloe, ale způsobů je hafo) + upravit jídelníček - omezit cukr, bílou mouku a mléko. všechny tři věci přispívají k zanášení střev a narušují jejich normální funkci a zdravá mikroflóra je zatlačována plísněmi, kvasinkami, viry a vůbec sajrajtem. bez zdravých střev nemůže být člověk dokonale zdráv.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » sob 11. úno 2012 22:24:01

Kikina píše:a co teda může bejt to z mojí fotky? :e?

Kočičí jazyky.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » sob 11. úno 2012 22:24:27

derad píše:navštívil bych plicní kliniku (přepokládám, že tos už udělala, Paw). mně osobně klasická léčba zabírá, 2x denně si fetnu z dýchátka.

Od Guerlaina.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » sob 11. úno 2012 22:34:31

Chodíme do respirační poradny, kde jsou z nás už trochu v rozpacích... Minule se doktor upnul na nosní mandli, ta je ovšem tak maličká, že doktorka nedoporučila vyndat (a že dneska vyndavaj jak na běžícím pásu). Aneta má sníženou imunitu, zatím jsme to nechávali být, aby se tělo trochu popralo samo, teď už jí napsal bronchovaxom.
Úprava jídelnířku určitě k něčemu je, pokud by věčně ve školce neměli ty chleby, od babičky sladké a každé ráno mlíko, bez kterýho prostě nemůže být.
A samozřejmě jsem se už i dočetla, že dýchací problémy jsou citové problémy s rodiči, atdatd :roll:
Taky jsem se teď nechala přemluvit do aromaterapie, co dělá známá, něco mi "vydiagnostikovala", dostaneme nějaký oleje, čaje, atd (jo ale to týká vlastně spíš toho zklidnění celkovýho).
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » sob 11. úno 2012 22:46:14

Pawko, tak jí zkus to mlíko nahradit nějakým jiným - ovesným, nebo HA Nutrilonem/Bebou. V tom HA je rozštěpená mléčná bílkovina a ta by neměla tolik vadit.
My držíme žabu na omezené stravě, nevím, jak to jinak nazvat, a díky tomu má minimální ekzém a žádné jiné alergické problémy - zatím. Babička mu přede mnou dala knedlík, jahody, instatní kapučíno, sladké sušenky, slazený jogurt...to nechci vidět, co mu dává, když tam nejsem. Myslím si, že kdyby to bylo 100%, tak bude i úplně zdravý.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » sob 11. úno 2012 23:08:03

No ona mápořád Sunar nebo Babylove mlíko, to bych mohla koupit HA sunar, kdyby jí to chutnalo.

Já akorát četla "Rok bez cukru" a chtěla jsem se zeptat, jak to pokračuje dál se stravou.
Já myslela, že taky relativně omezenou stravu mají, ale knedlíky, jahody, sušenky a jogurty dostávají tak nějak normálně :D
Aneta třeba nesní jiný jogurt než je Florián vanilkový s takovýma kuličkama, případně tvaroháček. Pokud bude doma 20 jiných jogurtů, tak nic a vezmu si přesnídávku. Takže pokud takhle chrchlá, tak její oblíbence schovám, ukážu v lednici, že není a vezme si ovoce nebo tu Bebečka.

Na alergie dělali malej náběry a neprokázalo se nic. Přitom třeba při přestavbě bytu se zcela prokazatelně rozchrchlala z děsnýho prachu (neprokázáno). Když jí bylo ouvej na podzim, píchaný uši a neustupující bronchitida, tak nám na ORL dala Earius, který je na alergie a pak to povolilo. Tak fakt nevím a ještě mě štve, kolik do ní rvu prášků :?
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » ned 12. úno 2012 0:14:37

HA Sunar není, jen Beba nebo Nutrilon. Bebu mívají v Rossmanu okolo 200,-, Nutrilon stojí 250-270 (ale je lepší).

Hm, já těm testům nevěřím. Táta je těžký astmatik už 25 let a podle testů je úplně v pohodě. Nevěřím, že dokážou postihnout všechno, ale hlavně si myslím, že to zdraví není ve vynechání jedné složky (alergenu), ale v celkové vyváženosti, nebo spíš ve vynechání celé oblasti jídla.

Žaba jí jen a jen bílé bio jogurty (pomíjím teda, co dostává načerno u babičky) - buď Amálku, ty jsou dost tučné (a výborné), anebo takový ten velký půllitr (Selský? Hollandia?) a občas mu tam dám na přilepšenou večer sušené švestky nebo sušené meruňky - ony se rozpustí a hodně to osladí, má to moc rád; v sezóně mu tam dávám jakékoliv ovoce nahrubo nastruhané, maliny, ostružiny, rybíz, višně, broskev a nesladím...někdy to má tak kyselé, že mně se křiví huba. Když už je to moc kyselé, tak přidám banán - ty žere hodně, dávám mu je do kaše, do cottage, samotné, peču z toho buchtu....banán a sišené švestky v podstatě úplně nahradily cukr. A ty meruňky, ty jsem začala používat až teď, předtím je nechtěl, ty už jsou hodně sladké. Máte kousek do Německa, zkus si to tam koupit - nejlíp v bio koutku, neslazené. Jsou takové polosušené, hodně mokré, takže se snadno v jogurtu romačkají - když to necháš přes noc, tak se úplně rozpustí a do jídla (třeba do omáček - do rajské) to můžeš dát vařit, úplně se rozpustí.
Tvaroh jí taky - zase s tím ovocem, cottage; miluje sýry, dávám mu tvrdé, taky nejčastěj z Německa bio nebo Amálku. Má rád i mozarrellu, dám mu to třeba se zelenino, tvarůžky (ale ty mu moc nedávám, jsou hodně slané), kozí sýry tvrdé i tvarohové, ovčí...vůbec mu nedávám taveňáky a plísňáky.
Kupuju kváskový chleba, namažu mu ho třeba tvarohem nebo tím tukem usazeným na jogurtu a posypu zeleným nebo ředkvičkama (v létě), strouhanou mrkví, kedlubnou, paprikou...ale pečivo má hodně málo.
Na můj vkuse teda jí toho mlíka moc, ale já nevím, co mu jinak dávat - v podstatě jedeme v mléčných výrobcích a zelenině/ovoci, občas libové maso.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » ned 12. úno 2012 0:19:14

Jo a co se týká toho cukru - v podstatě furt stejně, ode mne ještě cukr nedostal. JEdnou, možná dvakrát, jsem mu při nemoci osladila čaj medem, aby hodně pil, ale jinak jak jsem psala výš - sladím ovocem. Občas něco sladkého ochutná, třeba teď byl u našich na stole pocukrovaný štrůdl, chvilku dorážel, pak na to šáhl a olízl si ruku, ale spíš ze zvědavosti. Zakázala jsem mu to vzít, tak se ošíval a trochu vztekal (vzteká se teď furt), ale kdyby to opravdu chtěl, tak si to vezme a nacpe do pusy, takže ho to nijak neuchvátilo. Myslím si, že mu sladké chutná, ale že je mu jedno, jaký typ cukru dostane - že vysloveně řepný nevyžaduje, pokud má sladké ovoce. Třeba ty švestky mu občas dávám do misky (vždycky se z toho posere) a to si fakt pochutnává.

Prosímtě, jak je vlastně stará? Ona se narodila na V...e 2008?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod derad » ned 12. úno 2012 1:45:19

Paw píše:Přitom třeba při přestavbě bytu se zcela prokazatelně rozchrchlala z děsnýho prachu
to každý. a kdo to má dlouhodobě rozhozené, ten tuplem.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » ned 12. úno 2012 9:13:53

Jo, jsou ji tri a kousek.

S tim jogurtem to je pekny, ale ona to nesni. Pritom ji davame dobry vzor, ja i Misak jime jenom bile jogurty, Aneta to nevezme do huby, to proste radsi zadnej.

Ona driv jedla i pila dobre, ale jak byla v 1.5 v nemocnici tak skoro nejedla a hlavne nepila, sestry a doktori mi furt stali za zady s tabulkou, kolik vypila kolik vypila pije malo! Takze zacala pit nemocnicni caj :roll: Nejakou dobu jsem ji potom napravovala a skoncily jsme v nemocnici znovu, to uz jsem fakt povolila...

Vylozene sladky jim nekupuju, to tak ty bebecka k snidani. Babicka ma samozrejme pocit, ze jsou to chudinky a koupila by jim cokoliv :?

Sunar HA se podle me uz dela, nevim jak by si zvykla na chut Beby (muzem vlastne zkusit u Kubance). Normalni mliko ma minimalne, jen ve skolce tak 1-2x tydne.
Ve skolce ma i zbytek toho, co ji nedavam, takze je to stejne asi fuk.
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » ned 12. úno 2012 10:00:15

Hele, s tím pitím: žaba miluje ovocné džusy a čaj. Čaj začal pít teprve loni na podzim v Turecku, furt si ho tam vařil, líbilo se mu, že může namáčet ty pytlíky. Předtím pil vodu, teď se ale dožaduje na noc džusu. Tak mu kupuju v Marks&Spencer jahodovo-malinový čaj, nevím, jestli je přímo bio (oni to mají označené "Organic"), ale bez chemie a on je strašně intenzívní - hrozně voní a má i výraznou chuť po jahodách. Žaba mu říká "džůš". Ten by jí možná stačil bez cukru, anebo s troškou medu. Chceš poslat dva pytlíky na zkoušku v obálce?

Co se týká těch jogurtů: tak to zkus s těma meruňkama, to je opravdu hodně sladké, nechej je přes noc v tom jogurtu rozpustit a aby to měla růžové, tak jí tam hoď višeň nebo pár kuliček rybízu, když jí to dáš do origo kelímku, tak to nemůže poznat.

Co jim kupuješ za Bebe, takové ty oválné jak jsou balené po 4 ks? Já kupuju občas v DMku sušenky, mají jedny banánové (ty jsou tuším od Sunaru) a jedny jablečené (ty jsou ta jejich značka). Jsou slazené jen tím ovocem a ty jablečné jsou výborné, ty mu ujídám. Ty banánové jsou takové tvrdé, ty mi nejedou, ale jemu jo. No a takové ty různé sušené chlebíčky a suchary (třeba z Ikey, tam mají takové dobré půl houstičky s příchutí kardamomu, jsou nasládlé).

Já mám naštěstí babičky vytrénované, jedna je trochu neposlušná, druhá je taky biomaniak, takže ta si dala za životní cíl uživit jediného vnoučka bio a domácí stravou, takže mu pěstuje zeleninu, bykinky, shání domácí králíky, kury, borůvky, mrazí, suší, peče chleba...myslím, že to má jako koníčka. Akorát že vždycky po 5 dnech, když tam je, tak mi volá, že už jí došly nápady, co má vařit - tak jí říkám, ať to vezme znova od začátku, žabě je to jedno, hlavně když má velkou lžíci.
A u chůvy jí jen to, co mu dám do taštičky. Doufám. Ale dávám zkušební otázky jejímu manželovi (je to náš dodavatel) a ještě se nenechal nachytat, tak snad jo. :D

Víš co, já tím sleduju několik cílů - civilizační choroby: aby byl zdravý (imunita) a aby neměl tlustý základ a aby měl zdravé zuby. On je takový pořízek, takže nikdy nebude vypadat jako Kyslík, ale je teď štíhlý, opravdu nemá podkožní tuk. O zdraví jsem psala a co se týká zubů, tak uvidíme časem.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » ned 12. úno 2012 10:01:14

Bylinky mu pěstuje, bikinky si bude muset obstarat sám. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Paw » ned 12. úno 2012 18:03:08

Tigra píše:
Co se týká těch jogurtů: tak to zkus s těma meruňkama, to je opravdu hodně sladké, nechej je přes noc v tom jogurtu rozpustit a aby to měla růžové, tak jí tam hoď višeň nebo pár kuliček rybízu, když jí to dáš do origo kelímku, tak to nemůže poznat.


To máme všechno za sebou, nenechá se ochcat a nic jinýho prostě nesní, dospělo to tak daleko, že si jogurt MUSÍ otevřít sama, pokud zapomenu a otevřu jí ho já, je to důvod k hysterickýmu záchvatu :td
Ale jako o to ani nejde, prostě ona jí svoje dva jogurty, pokud je zahleněná, tak jí řeknu že ty její nejsou a ona prostě jinej nesní.

Sušenkama z DM už jsou přecpaný, ty Bebe mi ještě přijdou jako takový menší zlo (než třeba to, že jim teď babi dovezla každýmu asi 4 kinder pinguíny nebo řezy, či co to je... :roll: viděly to, takže jeen dostaly, zbytek jsem zašila dozadu do lednice a když si na to nevzpomenou do týdne, tak to vyhodím :D )

Čaj z MS zkusím, pošlu si tam mladý, je fakt, že občas dělám teekane multivitamina je dost aromatický a přijde jí to taky jako džus.

Jdu nastudovat ten hnusnej čaj... :e?
Paw
Člen
 
Příspěvky: 189
Registrován: stř 19. lis 2008 21:15:01

Re: Neustále nemocná na průdušky... Kdyby vás něco napadlo

Příspěvekod Tigra » ned 12. úno 2012 18:30:08

Je to tenhle - ten růžový, žádný jiný není tak dobrý.
Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Další

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštěvníků