Rok bez cukru

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 24. srp 2012 8:00:11

alexx píše:
HaF píše:Kohantí -Cizincům nevysvětlovat je univerzální

Jsem chvíli měla mylný dojem, že mě máma chápe... ale vzápětí jsem si na toto heslo vzpomněla.

Ono je to hrozně ošidné, jak jsme zvyklí ten cukr úplně běžně ve všem do sebe cpát, tak ti sem tam něco unikne. I já si jsem si to první rok musela kolikrát zopakovat. Prostě budeš furt ve střehu a od ostatních prostě musíš očekávat výkyvy.
A na trhu je plno pastí - minulý týden jsem na někoho čekala před Ikeou, tak jsem tam vběhla v rychlosti pro suchárky, mají tam prima celozrnné suchárky pro mimimnkovské ručičky a různé knackebroty, zapiš si to :), a oni měli v akci sušenky bez cukru: bio, citronové, mandlové, vločkové...tak jsem přečetla složení, pečlivě vybírala,vzala tři druhy, zaplatila a až doma jsem zjistila, že to bylo bez cukru, bio, citronové, mandlové, vločkové. Bez cukru byly jen ty jedny, ostatní byly normálně odlazené, i ty bio (i když ty jsou fruktózou, to mi tak nevadí). Mně to vůbec nenapadlo přečíst si aložení úplně všech. A zrovna ty bez cukru jsem nevzala. :D Já, takový zkušený mazák! :x
A moje máma se mnou docela peče a stejně jí občas něco uteče, třeba dělala rajskou z domácích rajčat, ccelozrnné mouky, bez soli...a nakonec tam šoupla lžičku cukru, jak je zvyklá. Uvědomila si to, až když jsem to Honzíkovi ochutnala a začala nadávat.
Nebude to stoprocentní, ale 80% je ještě furt dobrý výsledek. A hromada cílů: já třeba považuju za úspěch, že jsme se ještě pořád nepropracovali k párku a hranolkám.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Friday » pát 24. srp 2012 8:09:23

Mívala jsem párky docela ráda - k zelenině, brkaši, nastavované kaši apod. Už jsem si nic podobného nedala celá léta. Asi od doby, kdy je začaly vyrábět synteticky. Možná by mu ani nejely. Hranolky jo. Ty jsou občas chutné.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 24. srp 2012 8:17:38

Já párky miluju, když jsou v ledničce, tak jsem schopná jen občasnou chůzí okolo sežrat kilo za hodinou.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 24. srp 2012 8:34:07

Tigra píše:
alexx píše:
HaF píše:Kohantí -Cizincům nevysvětlovat je univerzální

Jsem chvíli měla mylný dojem, že mě máma chápe... ale vzápětí jsem si na toto heslo vzpomněla.

Ono je to hrozně ošidné, jak jsme zvyklí ten cukr úplně běžně ve všem do sebe cpát, tak ti sem tam něco unikne. I já si jsem si to první rok musela kolikrát zopakovat. Prostě budeš furt ve střehu a od ostatních prostě musíš očekávat výkyvy.
A na trhu je plno pastí - minulý týden jsem na někoho čekala před Ikeou, tak jsem tam vběhla v rychlosti pro suchárky, mají tam prima celozrnné suchárky pro mimimnkovské ručičky a různé knackebroty, zapiš si to :), a oni měli v akci sušenky bez cukru: bio, citronové, mandlové, vločkové...tak jsem přečetla složení, pečlivě vybírala,vzala tři druhy, zaplatila a až doma jsem zjistila, že to bylo bez cukru, bio, citronové, mandlové, vločkové. Bez cukru byly jen ty jedny, ostatní byly normálně odlazené, i ty bio (i když ty jsou fruktózou, to mi tak nevadí). Mně to vůbec nenapadlo přečíst si aložení úplně všech. A zrovna ty bez cukru jsem nevzala. :D Já, takový zkušený mazák! :x
A moje máma se mnou docela peče a stejně jí občas něco uteče, třeba dělala rajskou z domácích rajčat, ccelozrnné mouky, bez soli...a nakonec tam šoupla lžičku cukru, jak je zvyklá. Uvědomila si to, až když jsem to Honzíkovi ochutnala a začala nadávat.
Nebude to stoprocentní, ale 80% je ještě furt dobrý výsledek. A hromada cílů: já třeba považuju za úspěch, že jsme se ještě pořád nepropracovali k párku a hranolkám.

Jasně, tak nechci být zas úplně teroristická matka, lžičku cukru v omáčce bych asi přežila, ale takový ty zaručeně zdravý svačinky pro děti (Kinder, Brumík, Monte...) a pak hranolky atd. se mu do rukou prostě nedostanou! :X
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 24. srp 2012 8:36:09

No já jsem zvědavá, jak to budeme zvládat ve škole, teror od všech spolužáků a automaty na zdravou potravu. Stále věřím, že v té době bude už tak vytrénovaný, že to nebude chtít. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 24. srp 2012 10:04:28

Tigra píše:No já jsem zvědavá, jak to budeme zvládat ve škole, teror od všech spolužáků a automaty na zdravou potravu. Stále věřím, že v té době bude už tak vytrénovaný, že to nebude chtít. :D

No to mě taky zajímá, ale tak říkám si, že bude mít aspoň dobrý základ.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 24. srp 2012 10:17:49

Přesně.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 05. lis 2012 1:47:20

Tigra píše:Já párky miluju, když jsou v ledničce, tak jsem schopná jen občasnou chůzí okolo sežrat kilo za hodinou.

já taky, proto je nekupuju :-
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 05. lis 2012 1:49:40

Tigra píše:No já jsem zvědavá, jak to budeme zvládat ve škole, teror od všech spolužáků a automaty na zdravou potravu. Stále věřím, že v té době bude už tak vytrénovaný, že to nebude chtít. :D

joo, na to jsem taky velice zvědavá, upír cukr ještě neměl - ale už jen na hřišti je to hrůza, děti tam žerou furt něco sladkýho a minule mu rvala holčička do pusy čokoládu a lentilky zatím co jsem mu šla pro jeho sirupem slazenou buchtu s povidlama. naštěstí to všechno vyplival :nv
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pon 05. lis 2012 1:51:09

Pemuše píše:
Tigra píše:Já párky miluju, když jsou v ledničce, tak jsem schopná jen občasnou chůzí okolo sežrat kilo za hodinou.

já taky, proto je nekupuju :-

Já taky ne, ale je tady jeden naschválník.
Včera jsme s řabou pekli "dort", takový ten sypaný tvarohový koláč bez cukru, jen do tvarohu jsme dali trochu medu a sušené švestky. Celý víkend jsme ho žrali, jen my dva, a taly jsme ho sežrali - poslední kousek jsem musela ukrýt, aby měl zítra co na svačinu k babičce. Celý víkend o tom básnil, že tatíkovi upeče dort, a mně taky upeče dort (a tatínek mi koupí dárky - chci ty tři birkingy!) a já říkám "Kdo upeče tobě?" - no prý i sobě upeče dort. :D

A jak u vás? Co tvůj malý chápan, nechává tě dýchat?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pon 05. lis 2012 1:53:36

Pemuše píše:
Tigra píše:No já jsem zvědavá, jak to budeme zvládat ve škole, teror od všech spolužáků a automaty na zdravou potravu. Stále věřím, že v té době bude už tak vytrénovaný, že to nebude chtít. :D

joo, na to jsem taky velice zvědavá, upír cukr ještě neměl - ale už jen na hřišti je to hrůza, děti tam žerou furt něco sladkýho a minule mu rvala holčička do pusy čokoládu a lentilky zatím co jsem mu šla pro jeho sirupem slazenou buchtu s povidlama. naštěstí to všechno vyplival :nv

Žaba chodí třetí den do školky, takové té odpolední, takže to je naštěstí bez jídla. Bohužel hned první den si ho učitelky spletly s jiným chlapečkem, takže nejen, že dostal cizí bundičku, ale taky svačinu (tatínka pak už mu přidelily správného). Takže se mu ve školce od prvního dne líbilo, protože měl slazený čaj a nějakou koblihu; zato druhý chlapeček prý plakal, když dostal neslazený tvaroh se zředěným jablečným džusem. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 05. lis 2012 2:01:52

Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Já párky miluju, když jsou v ledničce, tak jsem schopná jen občasnou chůzí okolo sežrat kilo za hodinou.

já taky, proto je nekupuju :-

Já taky ne, ale je tady jeden naschválník.
Včera jsme s řabou pekli "dort", takový ten sypaný tvarohový koláč nez cukru, jen do tvarohu jsme dali trochu medu a sušené švestky. Celý víkend jsme ho žrali, jen my dva, a taly jsme ho sežrali - poslední kousek jsem musela ukrýt, aby měl zítra co na svačinu k babičce. Celý víkend o tom básnil, že tatíkovi upeče dort, a mně taky upeče dort (a tatínek mi koupí dárky - chci ty tři birkingy!) a já říkám "Kdo upeče tobě?" - no prý i sobě upeče dort. :D

A jak u vás? Co tvůj malý chápan, nechává tě dýchat?

jo, naštěstí se z uřvánka stalo úžasný pohodový dítě, který spí sice v průměru cca 9 hodin denně!!! ale je to zlatíčko.

u nás teď vedou kynutý povidlový buchty s neslazenýma povidlama, máme je i na zdi :-
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » sob 22. úno 2014 19:44:03

Tak první rok bez cukru byl v pohodě, většina chápala, že je ještě malej a jeho jídlo ostatních nezajímalo. Po roce se to zvrhlo, jak někdo něco jí, tak to jde zkontrolovat a nejlíp i ochutnat, takže musím být ve střehu, ale zatím měl asi dva kousky cukroví, které ukradl a dneska cukr z cukřenky... A příbuzní začínají začínají sabotovat a prudit.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » sob 22. úno 2014 19:53:37

Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Friday » sob 22. úno 2014 21:00:54

Samozřejmě, že mě občas popadne strašná chuť na sladké a že to hasím, ale normální jídlo je pro mě taky bez cukru. A nejen proto, že si vykrmuju diabetika. Co ho diagnostikovali, začala jsem si všímat, v čem všem "nedomácím" jídle je cukr. Úplně ve všem! Je to dochucovadlo jako glutamáty a podobná havěť. Takže ne všechno, co je slané, je i cukruprosté. Lenky vědí. Je to jedna z mnou dávno objevených Amerik. Honzíkové a Peťánkové mají dobře našlápnuto, ale těch skrytých nástrah je příliš mnoho.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » sob 22. úno 2014 21:13:02

Tigra píše:Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?

No a jak dlouho? :D Já se bojím, co si bude jednou kupovat sám cestou do školy... se tady snažím a jestli uvidím, že si kupuje každý den zaručeně zdravou tyčinku plnou mléka z reklamy, tak mě asi trefí. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » sob 22. úno 2014 21:23:39

Friday píše:Samozřejmě, že mě občas popadne strašná chuť na sladké a že to hasím, ale normální jídlo je pro mě taky bez cukru. A nejen proto, že si vykrmuju diabetika. Co ho diagnostikovali, začala jsem si všímat, v čem všem "nedomácím" jídle je cukr. Úplně ve všem! Je to dochucovadlo jako glutamáty a podobná havěť. Takže ne všechno, co je slané, je i cukruprosté. Lenky vědí. Je to jedna z mnou dávno objevených Amerik. Honzíkové a Peťánkové mají dobře našlápnuto, ale těch skrytých nástrah je příliš mnoho.

Taky někdy něco sladkýho pozřu, nejčastěji gumové bonbony, brumíci a spol mě nechávají chladnou, to si radši něco upeču. Že je cukr ve všem jsem už nějakou dobu věděla, ale překvapuje mě v čem všem pro děti je cukr taky, třeba jablečné kukuřičné kroužky pro první zoubky, asi aby si ty první zoubky rychle zvykaly... Ještě, že v DM mají přesnídávky a kaše bez přidaného cukru.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 24. úno 2014 23:13:54

Friday píše:Samozřejmě, že mě občas popadne strašná chuť na sladké a že to hasím, ale normální jídlo je pro mě taky bez cukru. A nejen proto, že si vykrmuju diabetika. Co ho diagnostikovali, začala jsem si všímat, v čem všem "nedomácím" jídle je cukr. Úplně ve všem! Je to dochucovadlo jako glutamáty a podobná havěť. Takže ne všechno, co je slané, je i cukruprosté. Lenky vědí. Je to jedna z mnou dávno objevených Amerik. Honzíkové a Peťánkové mají dobře našlápnuto, ale těch skrytých nástrah je příliš mnoho.

Jo! já když šla poprvé po svém rozodnutý vyvarovat se cukru a podobných blivajzů, tak jsem z obchodu odešla s jedním bilým jogurtem a chtělo se mi brečet :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 24. úno 2014 23:14:02

Friday píše:Samozřejmě, že mě občas popadne strašná chuť na sladké a že to hasím, ale normální jídlo je pro mě taky bez cukru. A nejen proto, že si vykrmuju diabetika. Co ho diagnostikovali, začala jsem si všímat, v čem všem "nedomácím" jídle je cukr. Úplně ve všem! Je to dochucovadlo jako glutamáty a podobná havěť. Takže ne všechno, co je slané, je i cukruprosté. Lenky vědí. Je to jedna z mnou dávno objevených Amerik. Honzíkové a Peťánkové mají dobře našlápnuto, ale těch skrytých nástrah je příliš mnoho.

Jo! já když šla poprvé po svém rozodnutí vyvarovat se cukru a podobných blivajzů, tak jsem z obchodu odešla s jedním bilým jogurtem a chtělo se mi brečet :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 24. úno 2014 23:15:46

Tigra píše:Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?

na tu moji nemá... ta teď nabyla dojmu, že já nemůžu jasně a čistě přemýšlet, protože jím maso! takže jsem pomatená a pomýlená :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 24. úno 2014 23:17:41

alexx píše:Tak první rok bez cukru byl v pohodě, většina chápala, že je ještě malej a jeho jídlo ostatních nezajímalo. Po roce se to zvrhlo, jak někdo něco jí, tak to jde zkontrolovat a nejlíp i ochutnat, takže musím být ve střehu, ale zatím měl asi dva kousky cukroví, které ukradl a dneska cukr z cukřenky... A příbuzní začínají začínají sabotovat a prudit.

nám nikdo nic nesabotuje naštěstí...my jasně každýho upozornili - a hodně důrazně, takže snaha o sabotáž ani není :twisted:
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pon 24. úno 2014 23:33:54

Pemuše píše:
Tigra píše:Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?

na tu moji nemá... ta teď nabyla dojmu, že já nemůžu jasně a čistě přemýšlet, protože jím maso! takže jsem pomatená a pomýlená :D

Tak to jsme tady všichni (bacha, sitar se vrátil! :D )
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » pon 24. úno 2014 23:36:08

Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?

na tu moji nemá... ta teď nabyla dojmu, že já nemůžu jasně a čistě přemýšlet, protože jím maso! takže jsem pomatená a pomýlená :D

Tak to jsme tady všichni (bacha, sitar se vrátil! :D )

Sitar je proti ní čajíček...ona je o level výš... možná i o víc :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Sitar » úte 25. úno 2014 1:29:11

Pemuše píše:
Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?

na tu moji nemá... ta teď nabyla dojmu, že já nemůžu jasně a čistě přemýšlet, protože jím maso! takže jsem pomatená a pomýlená :D

Tak to jsme tady všichni (bacha, sitar se vrátil! :D )

Sitar je proti ní čajíček...ona je o level výš... možná i o víc :D

Tchýně vegetariánka? To se cení!
Nejedzte potravu s krvou, lebo budete ako zvery divé a mnohé choroby vás navštívia. Jedzte stravu čistú, ktorá rastie na poliach vašich, v lesoch a sadoch vašich, nadobudnete vy vtedy sily ohromné, sily svetlé a nepostihnú vás choroby a mučenia so strádaním.
Sitar
Člen
 
Příspěvky: 3570
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:34

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » úte 25. úno 2014 11:33:04

Sitar píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?

na tu moji nemá... ta teď nabyla dojmu, že já nemůžu jasně a čistě přemýšlet, protože jím maso! takže jsem pomatená a pomýlená :D

Tak to jsme tady všichni (bacha, sitar se vrátil! :D )

Sitar je proti ní čajíček...ona je o level výš... možná i o víc :D

Tchýně vegetariánka? To se cení!

cení se i to, že chce adoptovat moje dítě, protože já mu ubližuju tím jak se o něho starám? :D

a není vegetariánka, je makrobiotička. Jednou o tom napíšu knihu, protože to fakt stojí za to se o ty zážitky podělit :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

PředchozíDalší

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštěvníků

cron