Rok bez cukru

Mimísci, smraďoši, řvouni a taky nějaký děti

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » úte 25. úno 2014 13:58:27

Sitar píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:
Pemuše píše:
Tigra píše:Tchyně: Jak dlouho mu chceš ještě odpírat NORMÁLNÍ jídlo?

na tu moji nemá... ta teď nabyla dojmu, že já nemůžu jasně a čistě přemýšlet, protože jím maso! takže jsem pomatená a pomýlená :D

Tak to jsme tady všichni (bacha, sitar se vrátil! :D )

Sitar je proti ní čajíček...ona je o level výš... možná i o víc :D

Tchýně vegetariánka? To se cení!

Chceš se seznámit?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Pemuše » stř 26. úno 2014 10:39:25

klidně to seznámení zařídím, ale obávám se, že vegetarián bude jen další pomýlená duše, která ještě nedošla ke zjištění, že cokoliv jiného než makrobiotika je špatné :D
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 10:24:19

Kamarádka mi říkala, že jsem hrozná, že můj chudáček ještě neochutnal žádný bonbon a dala mu gumídka, můj chudáček se otočil a odešel bez sebemenšího zájmu o zakázané ovoce. :D Byla to teda náhoda, protože on sežere všechno, i ten bonbon by si určitě dal, akorát včera nějak nechtěl nic, ale byla jsem aspoň zdánlivým vítězem situace.
A u doktorky mu po prohlídce chtěla dát sestra lízátko :nev naštěstí se nejdřív zeptala, jestli mu dávám sladkosti, když jsem řekla, že lízátko ještě nikdy ani neviděl, tak dostal chudáček magnetek...
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 10:29:39

Chudáček. :D
Za největší zločin považuju "vitamínové lízátko", o tom si všichni myslí, že je strašně zdravé a prospěšné, když to navíc prodávají v lékárně. To fakt nikdo nechápe, že je to tak 1:1 s jabkem?

Mmch. teď jsem poslouchala náhodně kousek nějakého pořadu na téma něco jako že zdravé žití podle starých zvyků - nějaké Jezinky tam vykládaly, které staré zvyky bychom měly převzít. Docela fajn to bylo, žádní Sitarovci. A ta jedna tam říkala, že domácí buchty jsou v pořádku, ale přesně jen tak, jak se jedly dřív: v neděli jako sváteční jídlo, jednou týdně. Že se tím dobře nastartuje člověk v dni, kdy má menší energetický výdej na náraz prvního pracovního dne. A že je to divný zvyk jíst buchty přes týden a že se nemají ani snídat.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 11:20:57

Kamarádka vždycky říká "vždyť to nejí denně, nesní toho kilo, atd..." a dává 2,5 letýmu dítěti hranolky z mekáče, kinder mléčný řez, monte a podobně. Kluk je zatím hubenej, ty malý děti to většinou vyběhaj, ona je dost tlustá a až chlapec objeví kouzlo počítačových her, tak jí bude následovat. Ale to si nechávám pro sebe, je zajímavý, že většinou slýchám, proč mu nedám čokoládu atd., ale vsadím se, že kdybych ho cpala čokoládou, tak mi nikdo neřekne, proč mu nedám radši jablko...
Já teda peču častěji než jednou za týden, ale nesnídáme to, dáme si to k odpolední sváče, teda spíš já, Péťovi to ani nedávám jako součást svačiny, on si ode mě kousek ukradne, má z toho pak ještě větší požitek. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 18:52:05

To máš stejný, jako když se já navoním voňavkou za deset tisíc, tak mi řeknou, že smrdím; ale ITíkům nikdo neřekne, ať se jdou umejt. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 19:33:04

Dneska mi dite ukradlo oriskovou susenku.. Tady to bez cukru moc nejde, teda snazim se, ale jde to ztuha. Oni prislazuji i tak sladkej jakojogurt s bananem. Jogurty jsou tu vubec epizoda.
Ja ji vlastne porad zivim jak pulrocni, to se bude asi u babicek divit :D
Naposledy upravil E-liška dne pát 13. čer 2014 19:36:30, celkově upraveno 1
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod GeneHawkins » pát 13. čer 2014 19:36:22

Bílý se neprodávají, jo?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 19:37:10

Ale jo, ale jen dva druhy co vim. Tady to nikdo nezere.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 19:40:22

A co jí dáváš, že máš všechno přislazené? Já jsem hotové jídlo nedávala vůbec, vařila jsem a tam si cukr ovlivníš sama.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 19:44:20

Ja se snazim varit, ale ono ji to nejak nechutna. A s kouskama porad bojujem, chleba ji, ale jidlo mi plive. Dneska mi vyplivala celej jogurt s rozmackanou broskvi. Ale broskev sama sni :e? Ja nevim co ji mam varit, to co nam? Ona jakmile se ji ta konzistence u prvni lzicky nezda, tak uz to nechce a ani nic jinyho.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod GeneHawkins » pát 13. čer 2014 19:46:17

Nemá hlad.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 19:47:56

To ona nema skoro nikdy, az tak po 4h. Jiny deti porad neco tlacej a ta nase si ani nevzpomene. Leda kdyz neco tlacim ja.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod GeneHawkins » pát 13. čer 2014 19:53:09

No tak sláva. Co tam máš dál?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 19:57:27

No ze nevim, co ji mam varit. Zkoncila jsem na slichtach ze zeleniny.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 20:08:16

Mleté maso, rozmačkané pečené brambory, brambory s bylinkama nebo s pažitkou, rizoto s kuřetem, rybu na páře s rozmačkanou pečenou dýní, rýžové kaše s ovocem - rýže uvařená v mlíku s ovocem, ovocné pyré zahustit kaší, lečo z oloupané zeleniny, brambory v rajské šťávě, maso na rajčatech, brokolici zapečenou s bramborama a sýrem, brkolicová nebo květáková polívka s bramborama a cibulí, tvarohové sýry s rozmixovanou zeleninou a bylinkama, bramboru s tvarohem a řeřichou, mangold s vajíčkem, mrkev s hráškem, hovězím a rýží... já už si to nepamatuju, co jsem vařila a v jakém věku, akorát si vzpomínám, jak jsem hned na jaře čekala, až dozraje první ovoce a hned jsem mu to začala cpát do kaší - rybíz, třešně, mirabelky, hrušky, jabka... jahody jsem myslím do dvou let nedávala. Jezdila jsem s hlubokým kočárem přes pole a vozila jsem domů vždycky co jsem naloupila po cestě. Měl hrozně rád to kyselé ovoce v takovém tom cucátku, zabil tím půl hodiny a já jsem měla klid.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 20:34:58

Takhle pestrý to teda nemáme, většinou vařím, maso s nějakou zeleninou a k tomu brambory, rýži, těstoviny...
Občas mu taky vadila konzistence a pak to plival, třeba rýži musel mít rozvařenou skoro na kaši, jednotlivý zrníčka nepozřel, těstoviny plival jen poprvé, pak už v pohodě, maso jen na maličký kousky a jen s omáčkou. Každej harant to ma jinak, chce to vytrvat, zkoušet a věřit, že existuje světlo na konci tunelu. :D
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 20:39:15

Já jsem většinou uvařila jednu věc a hodně, třeba půl kila hovězího, a namrazila jsem si to do malých krabiček, tuším á 60g. A pak jsem jen vytáhla správnou kombinaci. Ještě si vzpomínám na hráškový krém, to miloval, ani nevím, proč už to nedělám, já ho mám taky ráda.
Našla jsem tady jednu menu-fotku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 20:44:40

Ovoce teda uz asi ochutnala skoro vse co existuje, ananas a jinou exotiku teda v presnidavce. Do kasi taky davam kde co. Dneska snedla u bazenu dve ty placaty broskve, slupku vyplivala a vnitrek tak jako stridave jedla a plivala si na bricho.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 20:45:56

GeneHawkins píše:No tak sláva. Co tam máš dál?

Poraď mě. Zkušené matky nechť se taky zapojí.
Péťa sní všechno, není snad nic, co by neměl rád, ale začal dělat u jídla blbosti. Chce jíst sám, část sní a pak začne kydat jídlo na stůl, na zem, rozpatlávat rukama... když ho okřiknu, nebo ho chci nakrmit, tak hodí na zem i příbor a vyplivne, co má v puse. Pak ukazuje, že chce lžíci podat, ale hned jí zas odhodí. Když se zklidní, je schopnej ještě pokračovat v jídle, takže ještě hlad má. Nepomáhá vysvětlení, okřiknutí, plácnutí, ignorování, sebrat mu talíř... Doufala jsem, že ho to za chvíli přejde, ale trvá to už asi měsíc a světlo na konci tunelu vidět přestávám. :nev
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 20:47:47

Tigra píše:Já jsem většinou uvařila jednu věc a hodně, třeba půl kila hovězího, a namrazila jsem si to do malých krabiček, tuším á 60g. A pak jsem jen vytáhla správnou kombinaci. Ještě si vzpomínám na hráškový krém, to miloval, ani nevím, proč už to nedělám, já ho mám taky ráda.
Našla jsem tady jednu menu-fotku.

No a jak to varis, stejne jako pro vas a jen to neosolis? A pak jako to rajce ji treba jak, to ho krmis nebo samo> Kaje bude v srpnu rok. Ja se priznam, ze moc nezvladam varit ani sobe a tak nekdy sahnu v krizi po slenicce, teda k obedu.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 20:48:15

Já neím, jak Gene, já zařvu hrozným hlasem JEZ!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod E-liška » pát 13. čer 2014 20:50:06

alexx píše:
GeneHawkins píše:No tak sláva. Co tam máš dál?

Poraď mě. Zkušené matky nechť se taky zapojí.
Péťa sní všechno, není snad nic, co by neměl rád, ale začal dělat u jídla blbosti. Chce jíst sám, část sní a pak začne kydat jídlo na stůl, na zem, rozpatlávat rukama... když ho okřiknu, nebo ho chci nakrmit, tak hodí na zem i příbor a vyplivne, co má v puse. Pak ukazuje, že chce lžíci podat, ale hned jí zas odhodí. Když se zklidní, je schopnej ještě pokračovat v jídle, takže ještě hlad má. Nepomáhá vysvětlení, okřiknutí, plácnutí, ignorování, sebrat mu talíř... Doufala jsem, že ho to za chvíli přejde, ale trvá to už asi měsíc a světlo na konci tunelu vidět přestávám. :nev

Ja nekdy pusim teletubies, dam druhou lzicku do ruky a nebo neco zajimavyho a rychle bagruju :oops:
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod alexx » pát 13. čer 2014 20:55:55

Tigra píše:Já jsem většinou uvařila jednu věc a hodně, třeba půl kila hovězího, a namrazila jsem si to do malých krabiček, tuším á 60g. A pak jsem jen vytáhla správnou kombinaci. Ještě si vzpomínám na hráškový krém, to miloval, ani nevím, proč už to nedělám, já ho mám taky ráda.

Taky tak, osmahnu maso na cibulce, pak rozdělím do hrnců a přidám rajčata, mrkev, brokolici... do misek a zmrazit, přilohy zvlášť a to je pak kombinací. :D Vařím to stejně jako pro nás, akorát na menší kousky a neosolím, uvařím toho hodně najednou, takže mám pak třeba na dva týdny vystaráno, nezabere to tolik času. Tak do roka měl rád různou zeleninu na kousky uvařenou v páře a v tom vařený kuřecí, teď už to moc nechce.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Rok bez cukru

Příspěvekod Tigra » pát 13. čer 2014 20:56:26

E-liška píše:
Tigra píše:Já jsem většinou uvařila jednu věc a hodně, třeba půl kila hovězího, a namrazila jsem si to do malých krabiček, tuším á 60g. A pak jsem jen vytáhla správnou kombinaci. Ještě si vzpomínám na hráškový krém, to miloval, ani nevím, proč už to nedělám, já ho mám taky ráda.
Našla jsem tady jednu menu-fotku.

No a jak to varis, stejne jako pro vas a jen to neosolis? A pak jako to rajce ji treba jak, to ho krmis nebo samo> Kaje bude v srpnu rok. Ja se priznam, ze moc nezvladam varit ani sobe a tak nekdy sahnu v krizi po slenicce, teda k obedu.

Teď už nevařím, jí ve školce a s náma, ale asi do 3 let jsem vařila denně pro Žabu extra. My bysme ty blafy nejedli. Teda nevařila jsem denně všechny tři věci (polívka, příloha, maso/raby/zelenina) - měla jsem prostě namražené porce a to jsem vytáhla. Plus k tomu když bylo něco na zahradě, nebo jsme dostali něco čerstvého. Na tý fotce je určitě čerstvé rajče na páře bez soli, tipuu, že jsem to vařila současně s bramborama a ty jsem pak rozmačkala s trochou másla a lžičkou sunaru. A maso bylo určitě z mrazáku.
Já jsem vařit musela, chodil na hlídání, takže jsem mu musela každý večer připravit dvě svačiny+oběd+pití.
Skleničky jsem taky občas dávala, třeba když jsme se zapomněli ve městě, tak jsem v DMku koupila něco bio, a měla jsem pár i doma v rezervě, třeba když jsem byla na tři dny na služebce a jídlo chystal Geník, tak to už jsem mu nechtěla dávat do krabiček, měla jsem pocit že už to nebude čerstvé. Nebo když jsem se třeba cesou z práce stavila na jednu skleničku a nepodařilo se mi dostat domů ve stavu, abych byla schopná aspoň rozmrazovat. :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Vetřelci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštěvníků