Neuvěřitelné lidské příběhy

... nebo o čem chcete...

Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » pon 07. dub 2014 20:33:20

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » pon 07. dub 2014 20:46:49

Tigra píše:Dneska je asi zase apríl!
http://www.novinky.cz/krimi/332776-uprc ... plice.html

Vypadá trochu jako Derad.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod derad » pon 07. dub 2014 21:24:33

to ti pěkně děkuju.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Ivan-1 » úte 08. dub 2014 5:30:23

lenka píše:
Tigra píše:Dneska je asi zase apríl!
http://www.novinky.cz/krimi/332776-uprc ... plice.html

Vypadá trochu jako Derad.

Inteligencí? Protože ve xichtě se nepodobají.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Kohant » úte 08. dub 2014 5:40:29

Ivan-1 píše:
lenka píše:
Tigra píše:Dneska je asi zase apríl!
http://www.novinky.cz/krimi/332776-uprc ... plice.html

Vypadá trochu jako Derad.

Inteligencí? Protože ve xichtě se nepodobají.

Náhodou, xsichty mají oba stejné jako inteligenci.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Kohant » úte 08. dub 2014 9:31:22

Koupil jsem si včera mp3 přehrávač a pokaždý když ho zapnu a chci zesílit zvuk páč hraje potichu, objeví se nápis že je to kvůli nějakému nařízení EU a musím odsouhlasit že mi je fuk že si poškodím uši než mi dovolí zesílit zvuk nad práh slyšitelnosti.

A ani se slovosledem si nedokážu poradit.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40248
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod derad » úte 08. dub 2014 17:39:14

to by mě taky sralo
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod GeneHawkins » úte 20. led 2015 12:45:40

Norský soud rozhodl o změně podmínek, za jakých se může paní Michaláková nadále stýkat se svými dětmi.

Nadále se se svými dětmi smí vidět 2x ročně na 15 minut. Nesmí se jich dotýkat a nesmí pořizovat obrazový záznam.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 12:53:46

Já tomu nerozumím. Co je za problém s těma rodičema? Přece kdyby to byli lidi se zázemím, "normální", tak jim nemůžou ty podmínky neustáe zhoršovat. Nebo jo?
http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/1114 ... -rozhodne/
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 12:56:28

V listopadu 2013 se žena obrátila na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, který ovšem loni její stížnost nepřijal. :e?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 13:08:22

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 13:17:51

Zajímavý názor: http://nazory.aktualne.cz/komentare/zli ... 5900fea04/
Pravdu má v tom, že víme jen to, co říká matka kluků.
BTW: znáte ten druhý případ? Daniela Lode, která hodila po dceři čepici a norský manžel na ni přes noc zavolal Barnevern a rozvedl se s ní?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod molie » úte 20. led 2015 13:35:26

Tigra píše:Zajímavý názor: http://nazory.aktualne.cz/komentare/zli ... 5900fea04/
Pravdu má v tom, že víme jen to, co říká matka kluků.
BTW: znáte ten druhý případ? Daniela Lode, která hodila po dceři čepici a norský manžel na ni přes noc zavolal Barnevern a rozvedl se s ní?

V takovych pripadech se tezko hleda pravda. Matka presentuje svoji verzi, prizna, jen co se ji chce priznat... treba nic nezamlcela, treba toho z novin vime jen polovinu.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 14:00:38

Do novin se dostalo, že bylo podezření ze zneužití, ale se nepotvrdilo. Pokud teda uniklo toto, tak jiná vina matky by se do novin taky dostala. Matka sama přiznává, že děckám občas jednu střelila. Na nějakých stránkách jsem četla v diskuzi příspěvky bývalého manžela - je to totální trotl a dement, používá tam nadávky na matku nejhrubšího zrna, obviňuje ji z nějakých sexuálních orgií a prostituce - jenže to pořád není důvod k tomu, aby děckám zakazovali Norové mluvit česky, stýkat se jako sourozenci mezi sebou, objímat se na povolených schůzkách s matkou. Četla jsem, že za jedno osvojené dítě dostávají rodiče 400-700 euro měsíčně, můžou si jich osvojit klidně i sedm. Prostě jeden velký kšeft. Za ty cca dva roky jsem toho načetla fakt spoustu a tady si myslím, že ta norská sociálka nechce povolit, protože je to už strašně profláknuté a pokud by couvli, sesypal by se jim domeček z karet a zhroutil obrovský byznys - soudní znalci, psychiatři, psychologové, sociální pracovnice, soudci, obhájci. Ti všichni z toho kšeftu něco mají.¨
Už toto vypovídá samo za sebe ...Barnevern nyní navrhl, že schůzka všech tří by měla trvat 15 minut. „Přišel jsem s protinávrhem, aby to bylo tak, že schůzky budou trvat tak dlouho, jak budou chtít děti,“ řekl iDNES.cz Hasenkopf.
Dosud Eva Michaláková mohla děti vidět jen zvlášť, a to dvakrát ročně na dvě hodiny. Loni své děti ovšem viděla jen jednou. Schůzky se podřizují striktním pravidlům. Matka své děti nemůže například obejmout, pokud to ony samy nevyžadují. Slzy úřady vnímají jako snahu děti ovlivnit (přečtěte si rozhovor s Evou Michalákovou). MIchaláková v úterý Barnevernu řekla, že chce, aby dětem směla na další schůzce říci alespoň to, že je má ráda.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/norsko-michalako ... ntent=top6

Pokud matka nemůže normálně dětem říct, že je miluje, myslí na ně a bojuje za ně, nesmí je obejmout, je zcela jasné, že ti luci klidně řeknou, že chcou mít na schůzce své pěstouny, kteří je k sobě tulí, kdy se jim zachce, mluví s nima, o čem se jim zachce, kupujou jim dárky, výlety. Prostě matce není dovolené se projevit, děcka to vidí z její strany jako křivdu a klidně už ani na ty schuzky se jim nechce chodit a sociálka to vydá za jasný důkaz, že jim matka určitě ubližovala, když se jí vlastní děcka straní.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 14:26:50

lenka píše:Do novin se dostalo, že bylo podezření ze zneužití, ale se nepotvrdilo. Pokud teda uniklo toto, tak jiná vina matky by se do novin taky dostala..

To ale přece řekla ona sama, to o tom podezření. Říká, jen co chce, nikdo jiný se k tomu nevyjadřuje. A taky noviny si z toho jetě vyberou, co se jim líbí.

No, on v roce 1968 emigroval, takže může být nejmíň tak rok nar. 1940. Je mu min. 75 let. Starší dítě měl v 69, mladší v 71 (je jim 6 a 4?). Jeho první děti? Takže ta paní taky asi nebude úplně OK, jesli si ho brala z lásky a plánovala s ním rodinu. Skoro bych to viděla trochu účelově. Nevím, proč by jinak nepodpořil, jsou to přece jeho děcka a musí chtít pro ně i on to nejlepší. Možná je v tom i otázka dědictví? Nevím, ale nezdá se mi ta rodina harmonická a dokonalá. A to o tom nic nevím, jen co jsem si dnes přečetla. Ty víš, Lenko, jak ta jejich rodina vypadala?

Mně se prostě nechce věřit na byznys, i když jsem četla něco o židobolševickém spiknutí. Je mi prostě divné, že by s nima za jeden provaz táhl i soud ve Štrasburku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 14:32:34

Btw: to, že důvod odebrání bylo podezření se zexuálního obtěžování a násilí, které se neprokázalo, víme taky jen od matky. Nebyli odsouzení za tyhle hodně hrubé trestné činy - ale to přece ještě neznamená, že ty děti byly v té rodině OK, že neexistují důvody k odebrání.
Oni se s polu vybavují hodiny a hodiny - nějaké důvody jí sdělit musí. Ona je ale neřekla - pořád mluví jen o tom, jak jí nelidsky upravují režim styku. Ale nikde jsem nečetla (já to teda čtu dnes poprvé), co jí ti úředníci uvádějí jako DŮVOD - přece to nemůže být tak, že Michaláková řekne "proč? přece nás soud osvobodil!" a oni jí na to řeknou "protože my prostě chceme." Něco jí řeknou - CO? Je to někde napsané? Ráda bych si to přečetla. Protože zatím to vypadá, že matka je úplně v pořádku, ale úřady (i nezávislý soud) mlčí, ignorují to, nic jí nezdůvodňjí. Přece existuje nějaký rozsudek, který se dá napadnout.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Tigra » úte 20. led 2015 14:45:14

Hele, tady mi kus chybí (zkopírovala jsem to z Novinek, ale uvádějí to všude stejně):
Syny odebrali pro podezření ze zneužívání
Norská sociální služba odebrala českému páru syny v květnu 2011 po udání z mateřské školy pro podezření z pohlavního zneužívání. Policie vyšetřovala otce chlapců a později i matku, vyšetřování ale zastavila a obvinění nepadlo. Eva Michaláková přiznala, že syny výchovně plácla. Norsko ale tělesné trestání dětí úplně zakázalo, příslušný zákon má od roku 1987.

Co se tady stalo? Museli rodičům sdělit, že jim děti odebírají z nějakého důvodu - třeba nevhodné prostředí v rodině, v bytě...cokoliv. A nějak to proběhlo - děti odvezli ze školky do ústavu a tam se čekalo na konec procesu? A co v té době rodiče? Nebo k nim domů přišli policajti a děti zabavili? Co tu chybí?
V únoru 2012 norské úřady rodiče zbavily práva na péči a každý z bratrů žije v jiné pěstounské rodině. Michaláková může své syny vidět dvakrát ročně. Norské soudy její dřívější odvolání odmítly. V listopadu 2013 se žena obrátila na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, který ovšem loni její stížnost nepřijal.


Zajímalo by mne to, nemůžu k tomu nic najít.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 14:55:14

Tigra píše:
lenka píše:Do novin se dostalo, že bylo podezření ze zneužití, ale se nepotvrdilo. Pokud teda uniklo toto, tak jiná vina matky by se do novin taky dostala..

To ale přece řekla ona sama, to o tom podezření. Říká, jen co chce, nikdo jiný se k tomu nevyjadřuje. A taky noviny si z toho jetě vyberou, co se jim líbí.

No, on v roce 1968 emigroval, takže může být nejmíň tak rok nar. 1940. Je mu min. 75 let. Starší dítě měl v 69, mladší v 71 (je jim 6 a 4?). Jeho první děti? Takže ta paní taky asi nebude úplně OK, jesli si ho brala z lásky a plánovala s ním rodinu. Skoro bych to viděla trochu účelově. Nevím, proč by jinak nepodpořil, jsou to přece jeho děcka a musí chtít pro ně i on to nejlepší. Možná je v tom i otázka dědictví? Nevím, ale nezdá se mi ta rodina harmonická a dokonalá. A to o tom nic nevím, jen co jsem si dnes přečetla. Ty víš, Lenko, jak ta jejich rodina vypadala?

Mně se prostě nechce věřit na byznys, i když jsem četla něco o židobolševickém spiknutí. Je mi prostě divné, že by s nima za jeden provaz táhl i soud ve Štrasburku.

Soud ve Štrasburku jen konstatoval, že nevyužila všech zákoných možnéstí v Norsku. Ten otec nebude tak starý, i kdyby si ho brala z nějakých existenčních důvodů, není pořád důvod k odebrání děcek i kdyby jim dávala vařechou na holouřiť. Ten manžel byl hluchoněmí, sociálka jí slíbila, že když se rozvedou, ona děcka dostane. Najdi si pár jeho odpovědí v diskuzi - jen pro zajímavost. ON ŠPATNĚ PÍŠE, PROTOŽE NEUMÍ ANI MOC MLUVIT, JEDNAK KVŮLI TÉ VADĚ A TAKY JE V nORSKU DLOUHO. Já to taky vím všechno jen z netu, neznám nikoho z nich osobně, Michaláková se mi taky zdá divná, ale určitě nedělá nic tak strašného - teda jako nedovedu si představit, co ny mohla provádět. Prodávat drogy? No ale proč už nesedí? Nebo dělá kurvu? No já nevím, kolik Norek a jiných se tím živí. Otec poukazoval, že žila s nějakým Muslimem. Chtěla jsem ti dát pro představu odkaz na příspěvky otce - bylo to hnusné, nechutné, dokonce jsem si s ním asi týden psala, nějak se mě chytil, ale pak už se to nedalo vydržet ty jeho kecy. On byl doslova naočkovaný proti ní. Měl nějaké škraloupy - podle Michalákové -už si nepamatuju co, ale on mi to dokonce potvrdil, ale vyvracel, že by ji pomlouval kvůli tomu, a dostal přislíbené, že mu to policie odpustí, když bude svědčit proti matce.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 14:55:48

Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 14:56:42

Tigra píše:V listopadu 2013 se žena obrátila na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, který ovšem loni její stížnost nepřijal. :e?

Protože prý nevyužila všech zákonných možností v Norsku
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Friday » úte 20. led 2015 14:57:58

Je to strašně divné na všechny strany. Ale vzpomeňte si, jak divně v médiích začínala i Škrdlové Kuřim.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod alexx » úte 20. led 2015 14:59:12

V Reflexu k tomu byl clanek... byly tam i pribehy jinych lidi, samozrejme vzdy jen info od rodicu, protoze ten urad se ze zakona vyjadrovat nesmi.
alexx
Člen
 
Příspěvky: 2875
Registrován: pon 17. lis 2008 16:58:40

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 15:04:11

Friday píše:Je to strašně divné na všechny strany. Ale vzpomeňte si, jak divně v médiích začínala i Škrdlové Kuřim.

Jo.

Problém je otec - oni na něho něco mají, je to nějká kravina, nemůžu si vzpomenout, dikutovala jsem s ním o tom na veřejné diskuzi, ale všechno smázli. On mi pořád psal, že Eva je děvka, že spí s Musliamama, pak mi psal, že ona ty kluky zneužívala - ale to už by aspoň probíhal soud nebo by za tu dobu seděla. Že je piča, k.rva, a furt psal, že lže. No a tohle on říkal i té sociálce - normálně mi to psal, že to nahlásil na sociálku a že ona děcka bila na holý zadek a že je leší, když jsou děcka u cizích. Absolutně neměl s těma klukama slitování. Pak zase psal, že kdyby se k němu vrátila, že by možná šlo ty kluky dostat zpátky.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod Lenka » úte 20. led 2015 15:05:51

https://www.youtube.com/watch?v=T_HaH4OsA8M

Doporučuju shlédnout opravdu celé - určitě je to natočené účelově, ale kdyby jen 50 % byla pravda, je to šílené.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Neuvěřitelné lidské příběhy

Příspěvekod GeneHawkins » úte 20. led 2015 16:14:12

Tigra píše:Zajímavý názor: http://nazory.aktualne.cz/komentare/zli ... 5900fea04/
Pravdu má v tom, že víme jen to, co říká matka kluků.

Není to pravda! Víme, co říká právník Hasenkopf! A ten se nejednou vyjádřil, že měl možnost prozkoumat veškeré spisy, a nic takového, co by ospravedlnilo nevrácení dětí tam není. I dnes se vyjádřil, že na dnešním jednání 5x vznesl otázku po důvodu pokračování selekce, ale ani jednou nedostal odpověď!
Dokud jsem znal jen verzi matky, stavěl jsem se k věci zdrženlivě. Když znám Hasenkopfův náhled, můj názor je jasný. Věřím mu. Nemá důvod lhát, angažovat se v tom jinak.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Další

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Kohant a 145 návštěvníků