Restaurační recenze

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Lenka » pát 06. kvě 2016 17:48:03

molie píše:Bez parkování= dostupné MHD?

Dojdou z centra pěšky tak cca 12-15 minut. Centrem myslím Kadlův most, Staroměstské náměstí případně. Přizpůsobíme tomu program.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » pát 06. kvě 2016 18:59:06

Dobrá hospoda bývala Na Poště - pod Hlavním nádražím. Ale jako fakt lidovka. :D A přes oběd si tam nesednete. To teda asi nikde v centru, lidi z práce tam chodí na obědy.
Zkus Lokál v Dlouhé http://lokal-dlouha.ambi.cz/cz/, Mlsného kocoura - ten je úplně nejlepší, luxus, ale je to trochu z ruky na nám. Míru http://www.mlsnejkocour.cz/ - tam byste musely metrem, ale je tam hezký kostel a dá se dojít pěšky k Žižkovskému vysílačí a ke Kolumbáriu na nám. Jiřího z Poděbrad.
A ještě býval prima http://www.pivovarskydum.com/ v Ječné.
Nebo Potrefená Husa, to je takový sterilní "jako česká" http://www.potrefena-husa.eu/cz
A pak U Medvédků, to je přímo naproti Máje http://www.umedvidku.cz/index.php/cs/
A my s Ketrama chodíme sem: http://www.ubetlemskekaple.cz/ ale vlastně vůbec nevím proč, protože uzeného pstruha už nemají a nikdy jsme tam nic dobrého k jídlu neměli :D

Nejlěpší je Mlsnej Kocour.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » pát 06. kvě 2016 19:00:44

Anebo ti Medvídci, pak nakoupit do Máje a pak běžte asi 200 metrů směrem k Václaváku na zákusek a kafe do Adrie, to je snad nejkrásnější místo v téhle lokalitě, je to poslední patro rekonstruovaného secesního paláce http://www.caffeadria.cz/
dobře tam vaří, ani to není závratně drahé a je to takové neznámé, takže tam není moc lidí. Udělej si rezervaci na terasu, pozdě odpoledne nebo při západu slunce se z toho Polky poserou.
Akorát nevím, jak se tam dopravíte, je tam výtah pro dvě osoby, než tam dojede konec zájezdu 50 lidí, tak ti první už budou ožralí.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » sob 07. kvě 2016 8:23:49

Tigra píše:... Mlsného kocoura - ten je úplně nejlepší, luxus, ale je to trochu z ruky na nám. Míru http://www.mlsnejkocour.cz/ - tam byste musely metrem, ale je tam hezký kostel a dá se dojít pěšky k Žižkovskému vysílačí a ke Kolumbáriu na nám. Jiřího z Poděbrad....

Potvrzuji, vaří dobře, teda nedávno jsem si jako dámička dala salát a ten mne nenadchnul, takže se spíš držet české klasiky. Víno průměr, žádný zázrak, ale asi si tam stejně dáte pivo, Plzeň.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pon 09. kvě 2016 19:42:27

derad píše:ve čtvrtek jsem náhodou objevil HB Bistro ve Strašnicích - přímo u metra.
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Velice jsem si tam pochutnal, dal jsem si burger s trhaným marinovaným vepřovým a coleslawem. Vynikající zkombinování chutí a horkého se studeným - ten coleslaw byl přímo v tom hamburgru.

Jsem to dneska zkusila, měla jsem cestu kolem, pro mne mají moc sladké housky. I ten coleslaw byl sladký. Vždyť mne znáš, jak to aspoň trošku nepálí, nebaví mne to. :D Oceňuji snahu o nový přístup, to ano.
Zkusím tam ještě někdy saláty.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pát 20. kvě 2016 21:14:39

Odložím si sem:
http://www.behsud.cz/index.php
Někdy to zkusím.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » ned 22. kvě 2016 21:31:31


Dnes jsme byli v Hrusicích v hospodě U Sejků (jsou tam dvě, dřívější hořejší je už taky U Sejků), asi jsme měli dát na intuici po přečtení inzerátu na dvěřích, že hledají servírku a kuchaře, protože STRAŠNÉ - všecko. Servírka seděla venku a nevšímala si nás, to jsme teda ještě nevěděli, že je to servírka - obsloužil mne nějaký dost namazaný host, co se zvedl od baru, ale evidentně to bylo krajovým obyčejem, protože uměl i markovat na kase. Doprostřed akce se vrátila dost nasraná servírka zvenku, nějak přibližně umyla dvě skleničky, nalila mi hnusné+teplé víno a mohla jsem si to sama všechno odnést ven. Pak mi přinesla polévku (víno teplé-polívka studená), Geník si chtěl objednat ledovou tříšť, po tříminutové komunikaci o příchuti se dozvěděl strategickou informaci, že je "červená". Když si teta dovolila vyslovit přání, že by chtěla vodu, měla štěstí, že jako potvrzení objednávky nedostala hadrem do držky. A nenechte se mýlit, to není žádná opuštěná vesnická hospoda - to je top turistická lokalita a ceny nápojů jako v Praze.
Jestli tam pojede, najezte se cestou na Pyšelce http://www.pyselka.cz/ (bacha, není v Pyšelích, ale v Čerčanech), to bylo fajn, pěkná zahrádka u vlaku, personál - příjemná rodinka, pití jsme dostali asi za minutu od objednávky, jen se rozhlédnete po stole, kde je sůl a už je u vás paní, jestli si něco přejete, přestože měla plnou hospodu... Mají v reklamě "řízek jako kráva" a je to pravda.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Kohant » stř 10. srp 2016 15:54:47

Obrázek
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » ned 14. srp 2016 15:36:22

Dock House v Michli. Dobře upravený steak, příjemná obsluha, hezké prostředí.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Kohant » pon 15. srp 2016 7:28:06

Dostalas ho rychle?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pon 15. srp 2016 7:43:44

Gulas jsem si nedala...
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » čtv 22. pro 2016 23:48:38

Next Door, nová restaurace Pohlreicha. Ten podnik se mi vzhledově líbí, obsluha dobrá, jídlo buď hodně dobré nebo hodně hodně dobré. Jen si ani já nejsem jistá, jestli cenu na osobu za 3 chody a 3 sklenky vína = 1000 a něco bez spropitného, chci nějak častěji platit.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pát 03. úno 2017 19:40:07

Grand Cru, degustační menu v rámci Grand Restaurant Festivalu. Asi jsem ještě v Praze nejedla lépe a předpokládám, že menu za plnou cenu je ještě lepší.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » sob 04. bře 2017 22:34:35

Dock House v Michli. Oběd s kamarádkou, jejím synem a naším společným "synem". Výborné jídlo, moc příjemný číšník. Prostředí, kde se ti naši pubertální chlapečkové (14 a 15 let) cítili dobře. Vracíme se tam vždycky, když chceme dobrý steak.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » sob 04. bře 2017 23:41:24

Když jsem dělala v O2, měli jsme to jako firemní restauraci. Maso fakt super, hned vedel bývalo soukromé řeznictví, asi kooperovali. Ale strašně mne rušilo to neodhlučněné prostředí, hrkání židlí na podlaze a jak se zvuky a hovor rozlíhal v tom prostoru. Vám to nevadí?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » ned 05. bře 2017 8:03:51

Neuvědomuji si, že by tam byl problém... a tuším, že před pár lety bylo pár měsíců zavřeno kvůli rekonstrukci, tak už je to možná jiné, než pamatuješ,
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » ned 05. bře 2017 9:05:40

Jojo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod E-liška » pon 06. bře 2017 20:59:34

Kdo by jste se rádi poučili v oblasti dobrých kuchařů, doporučuji na Netflixu seriál Chef table. Fakt pěkný, oddechový a krásné udělaný.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pon 06. bře 2017 21:33:01

E-liška píše:Kdo by jste se rádi poučili v oblasti dobrých kuchařů, doporučuji na Netflixu seriál Chef table. Fakt pěkný, oddechový a krásné udělaný.

Slyšela jsem o něm. Ale ještě jsem se nerozhodla, jestli chci Netflix.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod E-liška » pon 06. bře 2017 21:46:24

molie píše:
E-liška píše:Kdo by jste se rádi poučili v oblasti dobrých kuchařů, doporučuji na Netflixu seriál Chef table. Fakt pěkný, oddechový a krásné udělaný.

Slyšela jsem o něm. Ale ještě jsem se nerozhodla, jestli chci Netflix.

Tobě by se to určitě líbilo. Jestli jen kvůli tomu brát Netflix nevím, ale zrovna koukáme na třetí řadu.
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pon 06. bře 2017 23:48:09

E-liška píše:
molie píše:
E-liška píše:Kdo by jste se rádi poučili v oblasti dobrých kuchařů, doporučuji na Netflixu seriál Chef table. Fakt pěkný, oddechový a krásné udělaný.

Slyšela jsem o něm. Ale ještě jsem se nerozhodla, jestli chci Netflix.

Tobě by se to určitě líbilo. Jestli jen kvůli tomu brát Netflix nevím, ale zrovna koukáme na třetí řadu.

Už jsem to našla ke stažení na uložto.cz, tak zkusím.
Český Netflix mi připadá dost ubohý, vy ho předpokládám máte lepší, teda vycházím z toho, co kdo hlásil ze světa. Třeba Blacklist mají na české verzi (dle mně dostupných údajů) zatím jen první sezonu. Já už mám doma 3. na DVD. Už asi půl roku.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod E-liška » úte 07. bře 2017 0:24:04

Tak blacklist tam máme taky jen dvě sezony. Ono jak co no, dokonalý to není. Tady se nesmí stahovat, tak nám to musí stačit...
E-liška
Člen
 
Příspěvky: 4543
Registrován: pon 17. lis 2008 12:15:40

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pát 31. bře 2017 21:43:54

Stihli jsme zkušební provoz nové restaurace Ambiente group, jmenuje se Kantýna a je v ulici Politických vězňů. No... jídlo celkem fajn, ale je to takový hipster koncept, chodit tam nebudu.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod Tigra » pát 31. bře 2017 22:25:55

Já vůbec nechápu tu oblibu Ambiente provozoven. Jako jídlo dobré, personál vycvičený, ale všechno to jsou STRAŠNĚ HLUČNÉ RATEJNY. Dobře vaří dnes už leckde a za ty prachy...a že by tam někdo chtěl platit za to, že to je nóbl, tak to teda vůbec není. Stejně tak nechápu Kuše v hodinkách, Grosseto, Potrefenou husu a Colosseum - furt narváno, výběr průměrný, v Huse maé porce, zato ceny 150% a víc oproti konkurenci. Ale já toho nechápu víc, v DBK je narvané Colosseum, narvaná Husa, narvaná Costa...a o patro výš je výborná Gaviotta, kde se dobře a útulně a v klidu sedí, mají výborné kafe o 30 korun levnější, přinesou vám ho ke stolu, občas tam obsluhují postižení...a tam nikdo. Nechápu. (A to samý na Brumlovce, drahá nádražka, kde neslyšíte vlastní slovo, Grosseto - v poledne čekáte na stůl; Gaviotta - ještě se mi nestalo, že by nebylo místo). Jako co na té masovosti ty lidi tak hrozně láká?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Restaurační recenze

Příspěvekod molie » pát 31. bře 2017 22:49:52

No my jsme to proto dali v rámci zkušebního provozu, takže jídlo za 50% ceny. Abychom to okoukli. A nebaví mne to. Velký prostor, kde jsou nerezové stoly, opravdu to vypadá jak "kantýna". Plus teda cena za sklenku průměrného vína přes 150 Kč.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 návštěvníků

cron