Oblíbený politik

... nebo o čem chcete...

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Friday » pát 24. úno 2017 18:15:07

Tigra píše:
GeneHawkins píše:
Friday píše:Máme dobré poslance. A po třetím čtení máme i dobré zákony:
Plastové tašky v obchodech nebudou zdarma, schválili poslanci
Dostat v obchodě plastovou tašku zdarma by už nemělo být možné. Poslanci v pátek ve třetím čtení schválili novelu o obalech, která takovou praxi zakazuje. Bezplatně budou dostupné už jenom sáčky na pečivo či zeleninu.

Zmrdi.

Ale jenom u zeleniny a na zeleninu, upozorňuju. U pokladny nedostanete a pokud budete mít v pytlíku třeba jogurty nebo párky, tak vám sáček při placení odeberou. To si jako nevymýšlím, tak to je a bude.

Mně tedy spíš rozum nebere, že takovou regulaci si nemůžou provádět sami prodejci, ale zabývá se tím sněmovna. A třikrát!
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Kohant » pát 24. úno 2017 18:16:16

Friday píše:Taky mi připadá, že své ztroskotání svým sexy mozkem přeměňuje v protopředvolební kampaň. Hlavně že se o něm zase mluví, píše a fotografuje.

Obrázek
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » pát 24. úno 2017 20:22:36

Friday píše:
Tigra píše:
GeneHawkins píše:
Friday píše:Máme dobré poslance. A po třetím čtení máme i dobré zákony:
Plastové tašky v obchodech nebudou zdarma, schválili poslanci
Dostat v obchodě plastovou tašku zdarma by už nemělo být možné. Poslanci v pátek ve třetím čtení schválili novelu o obalech, která takovou praxi zakazuje. Bezplatně budou dostupné už jenom sáčky na pečivo či zeleninu.

Zmrdi.

Ale jenom u zeleniny a na zeleninu, upozorňuju. U pokladny nedostanete a pokud budete mít v pytlíku třeba jogurty nebo párky, tak vám sáček při placení odeberou. To si jako nevymýšlím, tak to je a bude.

Mně tedy spíš rozum nebere, že takovou regulaci si nemůžou provádět sami prodejci, ale zabývá se tím sněmovna. A třikrát!

prodejci si řídí poptávkou - ta je a bude, proto se to řeší skrz zákon.
Mnohem lepší by ale bylo uzákonit povinnost použít k výrobě jednorázových obalů rozložitelné plasty namísto PET.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod GeneHawkins » pát 24. úno 2017 21:19:36

derad píše:
Friday píše:
Tigra píše:
GeneHawkins píše:
Friday píše:Máme dobré poslance. A po třetím čtení máme i dobré zákony:
Plastové tašky v obchodech nebudou zdarma, schválili poslanci
Dostat v obchodě plastovou tašku zdarma by už nemělo být možné. Poslanci v pátek ve třetím čtení schválili novelu o obalech, která takovou praxi zakazuje. Bezplatně budou dostupné už jenom sáčky na pečivo či zeleninu.

Zmrdi.

Ale jenom u zeleniny a na zeleninu, upozorňuju. U pokladny nedostanete a pokud budete mít v pytlíku třeba jogurty nebo párky, tak vám sáček při placení odeberou. To si jako nevymýšlím, tak to je a bude.

Mně tedy spíš rozum nebere, že takovou regulaci si nemůžou provádět sami prodejci, ale zabývá se tím sněmovna. A třikrát!

prodejci si řídí poptávkou - ta je a bude, proto se to řeší skrz zákon.
Mnohem lepší by ale bylo uzákonit povinnost použít k výrobě jednorázových obalů rozložitelné plasty namísto PET.

Globus takové používá co je svět světem. Za rok se úplně rozpadnou. Nikoho to nezajímá.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Kohant » sob 25. úno 2017 8:42:07

derad píše:prodejci si řídí poptávkou - ta je a bude, proto se to řeší skrz zákon.


Mám tetu v Kanadě, jezdí k nám každej rok. V roce 1990. Ó, jak tu nakupujete primitivně že si nosíte svoje tašky, to u nás ti na každý nákup dají u pokladny tašek a pytlíků kolik chceš. V roce 2010. Ó, jak tu nakupujete primitivně, těch tašek a pytlíků co vám u pokladny dávají, to u nás si je musíš koupit, tak si každý nosí svoje.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » sob 25. úno 2017 11:18:42

za tu dobu, co jsem dělal na kase na provoze, jsem si vypěstoval vysoký odpor k Čechům, co prožili nějakou (libovolně dlouhou) dobu v zahraničí a přijeli sem do Česka, aby nás oblažili svou moudrostí, a sdělili nám, jak blbí a zaostalí tu jsme. Obvykle byli sami burani jak noha.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » sob 25. úno 2017 11:20:04

V souvislosti s tím jsem se naučil, že "disident" nemusí automaticky znamenat kvalitní člověk.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Tigra » sob 25. úno 2017 12:45:43

GeneHawkins píše:
derad píše:Mnohem lepší by ale bylo uzákonit povinnost použít k výrobě jednorázových obalů rozložitelné plasty namísto PET.

Globus takové používá co je svět světem. Za rok se úplně rozpadnou. Nikoho to nezajímá.


Jenže takové plasty neexistují (aby nestála jedna taška dvě stě). Materiál tašky z "rozložitelného plastu" jsou vločky PET spojené škrobem. Tzn. že se rozpadnou na ty vločky, protože škrob degraduje a bez problému se na skládce vyplaví, nicméně stejně po tom zůstanou ty vločky. Nevím, v jakém je to poměru, ale tipuju že toho škrobu je tam míň, než 15%, zbytek PET. Existují plně rozložitelné pytlíky na kompost, které jsou ze škrobu a papíru, ale mají velmi malou pevnost a rozkládají se za několik měsíců a musejí se skladovat v zaručeném suchu, takže pro obchod nepoužitelné, nemohli by je ani skladovat, rozložily by se jim dřív, než by je položili na pult.
Japonci jsou úchylní na bio- a eko- a ani oni nemají rozložitelné igelitky - oni jsou cestou recyklace. U nich se můžou používat jen igelitky, které jsou vyrobené z odpadu, a to všechny komponenty, třeba i lepidlo na krabice, ve kterých se to vozí do obchodů. Mají to takhle uzákoněné na tašky, na PET flašky a ještě na nějaké další obaly. Jenže ty Japka to mají v sobě jako jednotlivci, takže tam občan ten pytlík po použití prostě nevyhodí. Zdědila jsem po Gorovi sbírku různobarevných igelitových složek na papíry s nápisy ve všech možných rozsapaných čajích, už druhý rok na to jedeme celé oddělení. A má mezitím založené i pytlíky, myslím, že od suši. :D
Podle mne je jedinou cestou nevyrábět bordel - používání věcí do roztrhání těla. A proto já si kupuju TY kabelky... :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod GeneHawkins » sob 25. úno 2017 13:48:51

derad píše:za tu dobu, co jsem dělal na kase na provoze, jsem si vypěstoval vysoký odpor k Čechům, co prožili nějakou (libovolně dlouhou) dobu v zahraničí a přijeli sem do Česka, aby nás oblažili svou moudrostí, a sdělili nám, jak blbí a zaostalí tu jsme. Obvykle byli sami burani jak noha.

A ještě k tomu mají pravdu, co?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Ivan-1 » sob 25. úno 2017 14:40:48

Tigra píše: A proto já si kupuju TY kabelky... :D

To aby si žila ešte takých 500 rokov, aby si ich roztrhala šecky.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Friday » sob 25. úno 2017 19:57:18

GeneHawkins píše:
derad píše:za tu dobu, co jsem dělal na kase na provoze, jsem si vypěstoval vysoký odpor k Čechům, co prožili nějakou (libovolně dlouhou) dobu v zahraničí a přijeli sem do Česka, aby nás oblažili svou moudrostí, a sdělili nám, jak blbí a zaostalí tu jsme. Obvykle byli sami burani jak noha.

A ještě k tomu mají pravdu, co?

Nemají. Jen se blbě vytahují, protože nepředpokládají tok informací přes hranice, jak jsou zabednění. Mám to s nimi jako derad.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Tigra » sob 25. úno 2017 20:08:28

Friday píše:
GeneHawkins píše:
derad píše:za tu dobu, co jsem dělal na kase na provoze, jsem si vypěstoval vysoký odpor k Čechům, co prožili nějakou (libovolně dlouhou) dobu v zahraničí a přijeli sem do Česka, aby nás oblažili svou moudrostí, a sdělili nám, jak blbí a zaostalí tu jsme. Obvykle byli sami burani jak noha.

A ještě k tomu mají pravdu, co?

Nemají. Jen se blbě vytahují, protože nepředpokládají tok informací přes hranice, jak jsou zabednění. Mám to s nimi jako derad.

Mně víc vadí takoví ti Češi, co dělali/dělají v těch zahraničních firmách a furt to dávají najevo. My to máme takhle, my to děláme takhle, my máme takové platy, my máme takové benefity...no, to je supr, že to tak máte, že máte jinou firemní kulturu, než 99% Čechů; akorát že zbytek Česka si o vás nemyslí, že jste unikátní sněhové vločky, ale že jste idioti s vymytýma mozkama.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » sob 25. úno 2017 21:01:36

Tigra píše:
GeneHawkins píše:
derad píše:Mnohem lepší by ale bylo uzákonit povinnost použít k výrobě jednorázových obalů rozložitelné plasty namísto PET.

Globus takové používá co je svět světem. Za rok se úplně rozpadnou. Nikoho to nezajímá.


Jenže takové plasty neexistují (aby nestála jedna taška dvě stě). Materiál tašky z "rozložitelného plastu" jsou vločky PET spojené škrobem. Tzn. že se rozpadnou na ty vločky, protože škrob degraduje a bez problému se na skládce vyplaví, nicméně stejně po tom zůstanou ty vločky. Nevím, v jakém je to poměru, ale tipuju že toho škrobu je tam míň, než 15%, zbytek PET. Existují plně rozložitelné pytlíky na kompost, které jsou ze škrobu a papíru, ale mají velmi malou pevnost a rozkládají se za několik měsíců a musejí se skladovat v zaručeném suchu, takže pro obchod nepoužitelné, nemohli by je ani skladovat, rozložily by se jim dřív, než by je položili na pult.
Japonci jsou úchylní na bio- a eko- a ani oni nemají rozložitelné igelitky - oni jsou cestou recyklace. U nich se můžou používat jen igelitky, které jsou vyrobené z odpadu, a to všechny komponenty, třeba i lepidlo na krabice, ve kterých se to vozí do obchodů. Mají to takhle uzákoněné na tašky, na PET flašky a ještě na nějaké další obaly. Jenže ty Japka to mají v sobě jako jednotlivci, takže tam občan ten pytlík po použití prostě nevyhodí. Zdědila jsem po Gorovi sbírku různobarevných igelitových složek na papíry s nápisy ve všech možných rozsapaných čajích, už druhý rok na to jedeme celé oddělení. A má mezitím založené i pytlíky, myslím, že od suši. :D
Podle mne je jedinou cestou nevyrábět bordel - používání věcí do roztrhání těla. A proto já si kupuju TY kabelky... :D
tyjo, vyčerpávající rozbor.
A ty vločkové tašky jsou furt lepší než ty nevločkové.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » sob 25. úno 2017 21:03:04

GeneHawkins píše:
derad píše:za tu dobu, co jsem dělal na kase na provoze, jsem si vypěstoval vysoký odpor k Čechům, co prožili nějakou (libovolně dlouhou) dobu v zahraničí a přijeli sem do Česka, aby nás oblažili svou moudrostí, a sdělili nám, jak blbí a zaostalí tu jsme. Obvykle byli sami burani jak noha.

A ještě k tomu mají pravdu, co?

ne
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod molie » sob 25. úno 2017 22:25:42

Jak vidím Hrabiše a slyším jeho zdůvodňování, mám chuť řvát. Kdo ho tady volil? Přiznejte se!
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Kohant » sob 25. úno 2017 22:51:40

Na politiky má tady čuch jen derad.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Tigra » stř 01. bře 2017 12:58:59

derad píše:
Tigra píše:
GeneHawkins píše:
derad píše:Mnohem lepší by ale bylo uzákonit povinnost použít k výrobě jednorázových obalů rozložitelné plasty namísto PET.

Globus takové používá co je svět světem. Za rok se úplně rozpadnou. Nikoho to nezajímá.


Jenže takové plasty neexistují (aby nestála jedna taška dvě stě). Materiál tašky z "rozložitelného plastu" jsou vločky PET spojené škrobem. Tzn. že se rozpadnou na ty vločky, protože škrob degraduje a bez problému se na skládce vyplaví, nicméně stejně po tom zůstanou ty vločky. Nevím, v jakém je to poměru, ale tipuju že toho škrobu je tam míň, než 15%, zbytek PET. Existují plně rozložitelné pytlíky na kompost, které jsou ze škrobu a papíru, ale mají velmi malou pevnost a rozkládají se za několik měsíců a musejí se skladovat v zaručeném suchu, takže pro obchod nepoužitelné, nemohli by je ani skladovat, rozložily by se jim dřív, než by je položili na pult.
Japonci jsou úchylní na bio- a eko- a ani oni nemají rozložitelné igelitky - oni jsou cestou recyklace. U nich se můžou používat jen igelitky, které jsou vyrobené z odpadu, a to všechny komponenty, třeba i lepidlo na krabice, ve kterých se to vozí do obchodů. Mají to takhle uzákoněné na tašky, na PET flašky a ještě na nějaké další obaly. Jenže ty Japka to mají v sobě jako jednotlivci, takže tam občan ten pytlík po použití prostě nevyhodí. Zdědila jsem po Gorovi sbírku různobarevných igelitových složek na papíry s nápisy ve všech možných rozsapaných čajích, už druhý rok na to jedeme celé oddělení. A má mezitím založené i pytlíky, myslím, že od suši. :D
Podle mne je jedinou cestou nevyrábět bordel - používání věcí do roztrhání těla. A proto já si kupuju TY kabelky... :D
tyjo, vyčerpávající rozbor.
A ty vločkové tašky jsou furt lepší než ty nevločkové.

Nejsou, vždyť to píšu výš - taška, která se nerozloží, se dá použít víckrát. Místo padesáti vločkových můžeš použít jednu obyč, než se roztrhá.Rozložená většinou jen jednou a pak se smete do smetí. Výsledkem je stejné zamoření, nožná z těch vloček vyšší, protože se jich spotřebuje víc. Jediný efekt je, že na skládce to neleží jako plný pytel, ale obsah se z toho vysype.
Jednorázové obaly z ekologických materiálů samozřejmě existují a jsou běžně dostupné, jmenují se papírové pytlíky. Proč to lidi nepoužívají = cena. Dokud si jako Japka nezvykneme nosit si na rohlíky vlastní, nerozložitelný pytlík třeba rok stejný, anebo si pokaždé koupit za korunu papírový (v jeho ceně už je recyklace zahrnutá), tak s tím ani politici nic neudělají.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Tigra » stř 01. bře 2017 13:00:54

Ještě jsem si teď vytáhla japonské předpisy - tak obsah bio-based je min. 70%, ne 100%. Můžu ti jednu japonskou bio-igelitku věnovat. :)
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Tigra » sob 04. bře 2017 8:00:10

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » sob 04. bře 2017 11:35:37

to by měli dát na billboardy
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod GeneHawkins » sob 04. bře 2017 11:48:42

Já na tom nic nevidím, snad jenom manipulaci. Na straně ředitelky totiž není z nějakého důvodu uvedená SZŠ, právní zástupce této školy Mgr. Radek Suchý, advokátní kancelář, a jistě by se našlo rozšíření pavouka na této straně. To by ovšem už nebylo tak úderné...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » sob 04. bře 2017 11:52:01

pořád je to versus dvě neziskovky a jedna ombucmanka
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod GeneHawkins » sob 04. bře 2017 11:55:02

Kdo - versus?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod Friday » čtv 09. bře 2017 20:26:18

Budu znovu kandidovat, oznámil Zeman svým věrným na Hradě


Těm, co nemají internet, to oznámí zítra.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Oblíbený politik

Příspěvekod derad » pát 10. bře 2017 6:56:17

to jsem zvědav. Tipuju si, že navzdory Ketr force zas vyhraje.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 126 návštěvníků

cron