Sladké pečení

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pon 22. led 2018 7:36:31

Opět upečeno:
https://www.davidlebovitz.com/clotildes-very/
Jen doporučuji těsto zabalit do fresh folie, vytvarovat váleček, nechat ztuhnout v mrazáku, krájet plátky.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pát 02. úno 2018 11:32:34

Odlozim si sem:
Karamelizace bile cokolady
Čokoládu položte na nepřilnavý plech či do pekáčku z varného skla a dejte do trouby na 120–130°C. Po deseti minutách vyndejte a promíchejte gumovou stěrkou. Vraťte do trouby na dalších deset minut a pak opět promíchejte. Toto opakujte, dokud čokoláda nedostane krásně zlatavou barvu. Stupeň karamelizace je jen a jen na vás, můžete skončit u světlé, jen lehce blond čokolády, což zabere asi hodinu, nebo jít dál až do oříškové barvy, což může zabrat i dvě hodiny. Můžete přidat i pár zrnek soli (slaný karamel). Jakmile má čokoláda barvu, která vám vyhovuje, můžete ji nechat trochu zchladnout a použít do vybraného receptu, nebo ji vylít na pečicí papír, nechat ztuhnout a uchovat na později.

Čokoláda může v průběhu karamelizace trochu zhrudkovatět. Pokud se vám to nepodaří vymíchat, je možné ji po dokončení procesu promixovat tyčovým mixerem a přidat trochu kakaového másla, kokosového oleje nebo kapku smetany, abyste opět dosáhli hladké konzistence. Pokud přidáte smetanu, čokoláda už nebude tak trvanlivá a bude nutné ji spotřebovat hned.

A co se zkaramelizovanou bílou čokoládou vlastně podniknout? Cokoliv! Dá se z ní udělat ganache (emulze čokolády a smetany) a použít jako náplň do makronek či cukroví. Můžete ji použít do krému na dort (máslového nebo z mascarpone), na cheesecake či na pěnu (mousse). Můžete ji po ztuhnutí nasekat a přidat do brownies či sušenek. Fantazii se meze nekladou a experimenty vás budou určitě bavit. "Nudná" bílá čokoláda právě dostala úplně nový rozměr.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » ned 04. úno 2018 19:03:29

http://www.laskominyodmaryny.cz/2014/12 ... senky.html
Přidala jsem víc soli, těsto (opět) natvarovat do válečků do fresh foil, vychladit, krájet plátky. Maitou mi už sežrala část krabičky se sušenkami. Tak asi to funguje
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » stř 07. úno 2018 22:05:07

Odloženo:
KOKA sušenky:
100g kokosu
240g hladké mouky
220g měkkého másla
1 žloutek
120g moučkového cukru (dala jsem asi třetinu pravého vanilkového)
3 vrchovaté lžíce kakaa
špetku soli

Všechny ingredience smíchejte, vytvořte malé kuličky a vidličkou je rozmáčkněte.
Pekla jsem asi 10 minut při 190 °C.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Lenka » pon 26. úno 2018 11:57:34

Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Lenka » pon 26. úno 2018 12:00:06

A pekli/y jste někdy makronky? Já v tom nic extra nevidím, normální laskonka je to, ale prostě to vypadá hezky. https://www.naskokvkuchyni.cz/makronky-macarons/
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Lenka » pon 26. úno 2018 12:02:30

A něco pro Tigru, ale nevím proč, myslím, žes tu něco podobného dávala. http://www.napadyproanicku.cz/napady-pr ... e-trubicky
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Tigra » pon 26. úno 2018 12:40:46

Super
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pon 26. úno 2018 14:13:28

Lenka píše:A pekli/y jste někdy makronky? Já v tom nic extra nevidím, normální laskonka je to, ale prostě to vypadá hezky. https://www.naskokvkuchyni.cz/makronky-macarons/

Nikdy jsem nechapala, co na nich lidi vidi. Samy cukr, barvivo.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pon 26. úno 2018 14:15:24

“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » úte 27. úno 2018 13:44:10

“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » čtv 01. bře 2018 22:20:29

Miluji ten základní recept na cakes de Sophie, už jsem to sem určitě dávala. V lednici jsem našla dvě zapomenutá bio jablka. Už mám upečeno.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Lenka » pon 12. bře 2018 9:20:40

Molii, tak tohle je pro tebe jako dělané, ne? Mrkni na video, suroviny jsou asi celkem jasné, ale kdyby se ti to líbilo, přeložím. Mám na to strašnou chuť, ale nemůžu to. http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/7,8 ... Z_BoxLSImg
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pon 12. bře 2018 20:19:28

Lenka píše:Molii, tak tohle je pro tebe jako dělané, ne? Mrkni na video, suroviny jsou asi celkem jasné, ale kdyby se ti to líbilo, přeložím. Mám na to strašnou chuť, ale nemůžu to. http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/7,8 ... Z_BoxLSImg

Děkuji za tip! To asi chápu bez překladu. Jen nevím, jestli na to mám zákazníky. Oni spíš ocení bábovku, dort a tak podobně.
Teď mám v troubě mramorovanou bábovku, teda v jiné formě. Potřebuji, aby výsledné produkty byly snadno transportovatelné. Do světlé části se vmíchává bílá čokoláda, do tmavé hořká čokoláda plus přidala jsem tonku.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pon 12. bře 2018 22:51:04

Tonka je pro mne pořád trošku záhadné koření. Od jakého množství je to jedovaté. Zatím jsem nikoho neotrávila. Ale opravdu byl problém to sehnat (Rakousko a Německo OK), takže lehce netuším, dávkuji opatrně. Ta vůně je jedinečná... vanilka a hořké mandle?
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod minka » sob 17. bře 2018 23:14:48

minka
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte 10. úno 2015 18:09:15

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » pát 13. dub 2018 23:03:14

minka píše:https://www.kitchenetteshop.cz/prirodni-aroma-fazole-tonka

No, kupuji raději přímo koření, nikoliv výtažek s glycerinem. A teda Kitchenette má dost přepálené ceny, co jsem dřív sledovala.
Včera večer jsem narychlo upekla čokoládovou třenou buchtu, vmíchala jsem krájené sušené švestky. Francouzi mají sušené švestky nějak národně spojené jen s jednou lokalitou (teda jestli jsem to blbě pochopila, omlouvám se) http://www.pruneau.fr/ Francouzské sušené švestky jsou hodně měkké a do našich křížal mají daleko.
Pečený výsledek se povedl, teda podle kolegů, já jsem divný cukrář, upeču, předám, nejím. Nechutná mi to. Nudí mne to. Málo masa, málo zeleniny. Asi to bylo dobré, protože se našel jeden kolega, co mne vytáhnul z jednání, aby mi řekl, že tohle mu chutnalo zatím nejvíc, z toho, co ode mne zatím ochutnal. Jen teda budu muset polovit v paměti, jak jsem ten původní recept pokroutila k obrazu mému.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Friday » sob 12. kvě 2018 10:19:49

Nakoupila jsem červenou řípu a hodlám se pokusit o diabuchtu pro despotu a nově diagnostikovanou spřízněnou kolegyni. Ona je ale hrozně vyběračná už od přírody. Nejspíš jí neřeknu, z čeho to je. Nebo až potom.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » stř 16. kvě 2018 21:51:38

Upekla jsem jednorožce. Dort ve tvaru jednorožce. Původně jsem tu formu koupila pro Doris, na dětské narozeninové oslavy, jedna kolegyně, když o té formě slyšela, prosila, ať aspoň jednou upeču jednorožce pro kolektiv. Upečeno z třeného těsta, s pekany, čokoládou a rozinkami v rumu.
Celkem mne bavil pohled na šéfa HR, který přišel navečer ke mně do kanceláře, omluvil se mně a kolegyni Šarlotce, že ruší. Vysvětlila jsem, že řešíme pečení jednorožce. Ten vyjevený výraz, jestli blbě rozumí nebo jestli už nám hráblo... k nezaplacení. :X
Výsledek se pokusím nafotit. Ještě mne čeká výzdoba bílou čokoládou, zčásti obarvenou narůžovo, a zlatým leskem.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Friday » čtv 17. kvě 2018 13:42:23

Ale jednorožec pečený na česneku s rozmarýnem ... taky mňam?
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » čtv 17. kvě 2018 22:32:05

Friday píše:Ale jednorožec pečený na česneku s rozmarýnem ... taky mňam?

Toho bych brala!
Jednorožec na sladko už je skoro sežrán, i když byl dost velký, z 6 vajec. Já si nemyslím, že jsem top cukrář, považuji se za lepší průměr, jenže tady nepeče nikdo. Tudíž vyniknout není těžké.
Věnovala jsem jednorožce kolegyni jako narozeninový dort.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Friday » pát 18. kvě 2018 11:18:24

Teď naposledy jsem zkusila buchtu z červené řepy v dia variantě a byla jsem taky moc pochválena od těch, co nepečou.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » stř 23. kvě 2018 10:39:46

molie píše:
molie píše:Odlozim si sem brownies z blogu Kublanka - http://www.kublanka.cz
Ingredience
100 g blanšírovaných mandlí
100 g blanšírovaných lískových oříšků
180 g změklého másla – na kostičky
300 g 70% čokolády – nasekaná
3 vejce
300 g cukru krupice
60 g hladké mouky
špetka soli

Postup
Troubu si předehřejeme na 180 °C. Koláčovou formu o průměru 26 cm si vymažeme máslem a dno vyložíme pečícím papírem.
Mandle spolu s lískovými oříšky rozložíme na pečící plech a necháme je 10-15 minut opražit v rozehřáté troubě (občas promícháme). Oříšky s mandlemi necháme vychladnout a poté je nahrubo nasekáme.
Máslo a 240 g nasekané čokolády necháme rozpustit ve vodní lázni. Mezitím pouze s pomocí dřevěné vařečky promícháme ve větší míse vajíčka s cukrem krupicí. Jakmile se nám vejce s cukrem spojí, začneme za stálého míchání přilévat rozehřátou čokoládu. Na závěr vmícháme nasekané oříšky, zbylou čokoládu, prosátou hladkou mouku a špetku soli. Směs vlijeme do vymazané formy a pečeme v předehřáté troubě 25 minut.

Cukru jen 200 gramu, bohate staci. Misto mandli a orisku jsem dala 125 gramu pekanovych orechu. Blbec jsem rozpustila vsechnu cokoladu. A trosku jsem to prepekla, trouba pece vic, nez hlasi. Ale je to dobre.
Prvni desert pro nove kolegy.

Vcera opakovani. Cukr uz je na 150 gramech, maslo napul slane a normalni, prazene mandle a kesu plus pistacie. Vysvetlila jsem kolegyni, ze jde v podstate o zdravou stravu, neco jako zelenina, kdyz cokolada je z cocoa beans a jsou tam zelene kousky. Teda neni blba, ale zduvodnila si tak, proc to ji.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Sladké pečení

Příspěvekod Lenka » stř 23. kvě 2018 13:22:10

molie píše:
molie píše:
molie píše:Odlozim si sem brownies z blogu Kublanka - http://www.kublanka.cz
Ingredience
100 g blanšírovaných mandlí
100 g blanšírovaných lískových oříšků
180 g změklého másla – na kostičky
300 g 70% čokolády – nasekaná
3 vejce
300 g cukru krupice
60 g hladké mouky
špetka soli

Postup
Troubu si předehřejeme na 180 °C. Koláčovou formu o průměru 26 cm si vymažeme máslem a dno vyložíme pečícím papírem.
Mandle spolu s lískovými oříšky rozložíme na pečící plech a necháme je 10-15 minut opražit v rozehřáté troubě (občas promícháme). Oříšky s mandlemi necháme vychladnout a poté je nahrubo nasekáme.
Máslo a 240 g nasekané čokolády necháme rozpustit ve vodní lázni. Mezitím pouze s pomocí dřevěné vařečky promícháme ve větší míse vajíčka s cukrem krupicí. Jakmile se nám vejce s cukrem spojí, začneme za stálého míchání přilévat rozehřátou čokoládu. Na závěr vmícháme nasekané oříšky, zbylou čokoládu, prosátou hladkou mouku a špetku soli. Směs vlijeme do vymazané formy a pečeme v předehřáté troubě 25 minut.

Cukru jen 200 gramu, bohate staci. Misto mandli a orisku jsem dala 125 gramu pekanovych orechu. Blbec jsem rozpustila vsechnu cokoladu. A trosku jsem to prepekla, trouba pece vic, nez hlasi. Ale je to dobre.
Prvni desert pro nove kolegy.

Vcera opakovani. Cukr uz je na 150 gramech, maslo napul slane a normalni, prazene mandle a kesu plus pistacie. Vysvetlila jsem kolegyni, ze jde v podstate o zdravou stravu, neco jako zelenina, kdyz cokolada je z cocoa beans a jsou tam zelene kousky. Teda neni blba, ale zduvodnila si tak, proc to ji.

Takže se osvědčil?
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Sladké pečení

Příspěvekod molie » stř 23. kvě 2018 13:28:33

Lenka píše:
molie píše:
molie píše:
molie píše:Odlozim si sem brownies z blogu Kublanka - http://www.kublanka.cz
Ingredience
100 g blanšírovaných mandlí
100 g blanšírovaných lískových oříšků
180 g změklého másla – na kostičky
300 g 70% čokolády – nasekaná
3 vejce
300 g cukru krupice
60 g hladké mouky
špetka soli

Postup
Troubu si předehřejeme na 180 °C. Koláčovou formu o průměru 26 cm si vymažeme máslem a dno vyložíme pečícím papírem.
Mandle spolu s lískovými oříšky rozložíme na pečící plech a necháme je 10-15 minut opražit v rozehřáté troubě (občas promícháme). Oříšky s mandlemi necháme vychladnout a poté je nahrubo nasekáme.
Máslo a 240 g nasekané čokolády necháme rozpustit ve vodní lázni. Mezitím pouze s pomocí dřevěné vařečky promícháme ve větší míse vajíčka s cukrem krupicí. Jakmile se nám vejce s cukrem spojí, začneme za stálého míchání přilévat rozehřátou čokoládu. Na závěr vmícháme nasekané oříšky, zbylou čokoládu, prosátou hladkou mouku a špetku soli. Směs vlijeme do vymazané formy a pečeme v předehřáté troubě 25 minut.

Cukru jen 200 gramu, bohate staci. Misto mandli a orisku jsem dala 125 gramu pekanovych orechu. Blbec jsem rozpustila vsechnu cokoladu. A trosku jsem to prepekla, trouba pece vic, nez hlasi. Ale je to dobre.
Prvni desert pro nove kolegy.

Vcera opakovani. Cukr uz je na 150 gramech, maslo napul slane a normalni, prazene mandle a kesu plus pistacie. Vysvetlila jsem kolegyni, ze jde v podstate o zdravou stravu, neco jako zelenina, kdyz cokolada je z cocoa beans a jsou tam zelene kousky. Teda neni blba, ale zduvodnila si tak, proc to ji.

Takže se osvědčil?

Se snizenym cukrem ano, je to rychle a zadna velka prace. Jedine, co bych vytkla, celkem se to drobi, asi kvuli orechum. Delam do ctvercove formy, krajet na trojuhelnicky by to slo blbe. Vyndavat, kdy se to bude jevit jeste lehce nedopecene.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 návštěvníků

cron