Jak byste to rozsoudili vy?

... nebo o čem chcete...

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod molie » úte 12. čer 2018 17:51:27

Ja nevim, jak rozsoudit podobne pripady:
https://www.maminka.cz/clanek/osmileta- ... -jine-telo
Tedy kdy a za jakych podminek je vhodne umoznit zmenu pohlavi.
Predpokladam, ze co nevidet to u tehle holcicky resit budou.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » úte 12. čer 2018 18:30:26

Tam není co k souzení. Ani k řešení.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod derad » stř 13. čer 2018 13:25:04

GeneHawkins píše:Nikde není řečeno, že musí být zapsáni dva. Až si takhle děcko pořídí nějaký spolek, bude tam dvacet jmen?
Spolek si dítě pořídit nemůže, pokud vím, ani v Americe. A i kdyby ano, v takovém případě by to docela jistě Nejvyšší soud shodil ze stolu, protože by to TENTOKRÁT bylo v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte.

GeneHawkins píše:Měl být zapsaný otec. Pokud není otec znám, měl by být soudně určen. Případně neznám, nezapsán.
S tím bych i souhlasil (bez ohledu na to, že taťkové to docela jistě takhle nechtějí), ale Nejvyšší soud tuhle zvláštní variantu ("budeme v tomto případě respektovat kalifornský model dvou bio-otců") zvolil proto, aby co nejsnadněji a nejrychleji vyřešil situaci, kdy česká matrika odmítla děcko zapsat a ono bylo právně bezprizorní. TO je právě v zájmu dítěte - vyřešit to rychle a hladce.
Myslím, že uvažovali tak, že obohacení tohoto už tak neobvyklého případu o soudně vynucený dvojí výklad rodičovství v USA a v ČR by byl, kromě toho, že by vše zkomplikoval, taky vstupem na nejistou a neznámou půdu.
Až (pokud) se jednou v ČR uzákoní rodičovství dvou osob stejného pohlaví, odhaduju, že se bude držet modelu jeden bio-rodič + druhý (asi adoptivní) rodič.

V tomto případě jde opravdu o výjimečný případ, jehož opakování se nemusíme příliš obávat - pořízení dítěte skrz náhr. matku v zahraničí z vejce od dárkyně + všechny právní úkony spojené s fyzickým i právním přestěhováním bambína do ČR dosahují sedmiciferné částky.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Tigra » stř 13. čer 2018 14:18:25

derad píše:
GeneHawkins píše:Nikde není řečeno, že musí být zapsáni dva. Až si takhle děcko pořídí nějaký spolek, bude tam dvacet jmen?
Spolek si dítě pořídit nemůže, pokud vím, ani v Americe. A i kdyby ano, v takovém případě by to docela jistě Nejvyšší soud shodil ze stolu, protože by to TENTOKRÁT bylo v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte.

GeneHawkins píše:Měl být zapsaný otec. Pokud není otec znám, měl by být soudně určen. Případně neznám, nezapsán.
S tím bych i souhlasil (bez ohledu na to, že taťkové to docela jistě takhle nechtějí), ale Nejvyšší soud tuhle zvláštní variantu ("budeme v tomto případě respektovat kalifornský model dvou bio-otců") zvolil proto, aby co nejsnadněji a nejrychleji vyřešil situaci, kdy česká matrika odmítla děcko zapsat a ono bylo právně bezprizorní. TO je právě v zájmu dítěte - vyřešit to rychle a hladce.
Myslím, že uvažovali tak, že obohacení tohoto už tak neobvyklého případu o soudně vynucený dvojí výklad rodičovství v USA a v ČR by byl, kromě toho, že by vše zkomplikoval, taky vstupem na nejistou a neznámou půdu.
Až (pokud) se jednou v ČR uzákoní rodičovství dvou osob stejného pohlaví, odhaduju, že se bude držet modelu jeden bio-rodič + druhý (asi adoptivní) rodič.

V tomto případě jde opravdu o výjimečný případ, jehož opakování se nemusíme příliš obávat - pořízení dítěte skrz náhr. matku v zahraničí z vejce od dárkyně + všechny právní úkony spojené s fyzickým i právním přestěhováním bambína do ČR dosahují sedmiciferné částky.

Muslimská rodina je spolek.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » stř 13. čer 2018 14:36:17

derad píše:
GeneHawkins píše:Nikde není řečeno, že musí být zapsáni dva. Až si takhle děcko pořídí nějaký spolek, bude tam dvacet jmen?
Spolek si dítě pořídit nemůže, pokud vím, ani v Americe. A i kdyby ano, v takovém případě by to docela jistě Nejvyšší soud shodil ze stolu, protože by to TENTOKRÁT bylo v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte.

Nevím, z čeho vycházíš při tvrzení, že tři otcové nejsou v nejlepším zájmu dítěte, zatímco dva otcové ano, ale nesouhlasím s tím.
derad píše:... Nejvyšší soud tuhle zvláštní variantu ("budeme v tomto případě respektovat kalifornský model dvou bio-otců") zvolil proto, aby co nejsnadněji a nejrychleji vyřešil situaci, kdy česká matrika odmítla děcko zapsat a ono bylo právně bezprizorní. TO je právě v zájmu dítěte - vyřešit to rychle a hladce.

Pochybuju o tom, že dítě bylo právně bezprizorní. Podle mě bylo normálně v americké matrice zapsané. Zapsat ho do české matriky nebyla povinnost, jenom to chtěli proto, že jim z toho pramení nějaké výhody. K tomu zápisu proti českým zákonům nebyl důvod.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod derad » stř 13. čer 2018 15:43:45

GeneHawkins píše:Nevím, z čeho vycházíš při tvrzení, že tři otcové nejsou v nejlepším zájmu dítěte, zatímco dva otcové ano, ale nesouhlasím s tím.
Nic takového netvrdím. Snažím se zpochybnit tvůj argument se spolkem.

GeneHawkins píše:K tomu zápisu (do matriky) proti českým zákonům nebyl důvod.
Jak vidím, pro tebe není důvodem, to, že to tak rodiče chtějí. Pro Nejvyšší soud ano. A pravomocný rozsudek Nejvyššího soudu je v rozporu s tvým názorem, že je to proti českým zákonům.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod molie » stř 13. čer 2018 16:03:02

GeneHawkins píše:Zapsat ho do české matriky nebyla povinnost, jenom to chtěli proto, že jim z toho pramení nějaké výhody. K tomu zápisu proti českým zákonům nebyl důvod.

Ano, klidne se mohli na zapis do ceske matriky vykaslat. Povinnost to neni, jen bez zapisu do ceske matriky dite nedostane rodne cislo, nepujde ho zaregistrovat u zdravotni pojistovny a tak dale. Podle mne klicove veci pro zivot v CR, ale muzes tomu rikat "vyhody".
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod molie » stř 13. čer 2018 16:07:41

molie píše:
GeneHawkins píše:Zapsat ho do české matriky nebyla povinnost, jenom to chtěli proto, že jim z toho pramení nějaké výhody. K tomu zápisu proti českým zákonům nebyl důvod.

Ano, klidne se mohli na zapis do ceske matriky vykaslat. Povinnost to neni, jen bez zapisu do ceske matriky dite nedostane rodne cislo, nepujde ho zaregistrovat u zdravotni pojistovny a tak dale. Podle mne klicove veci pro zivot v CR, ale muzes tomu rikat "vyhody".

Kecam, rodne cislo jde ziskat i jinak, pardon
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 14. čer 2018 13:21:19

derad píše:Spolek si dítě pořídit nemůže, pokud vím, ani v Americe. A i kdyby ano, v takovém případě by to docela jistě Nejvyšší soud shodil ze stolu, protože by to TENTOKRÁT bylo v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte.

Podle tohoto tvého tvrzení by to v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte bylo. Z čeho vycházíš?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 14. čer 2018 13:23:53

molie píše:
molie píše:
GeneHawkins píše:Zapsat ho do české matriky nebyla povinnost, jenom to chtěli proto, že jim z toho pramení nějaké výhody. K tomu zápisu proti českým zákonům nebyl důvod.

Ano, klidne se mohli na zapis do ceske matriky vykaslat. Povinnost to neni, jen bez zapisu do ceske matriky dite nedostane rodne cislo, nepujde ho zaregistrovat u zdravotni pojistovny a tak dale. Podle mne klicove veci pro zivot v CR, ale muzes tomu rikat "vyhody".

Kecam, rodne cislo jde ziskat i jinak, pardon

... u zdravotní pojišťovny taky půjde zarigestrovat a tak dále...
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod derad » čtv 14. čer 2018 13:52:16

GeneHawkins píše:
derad píše:Spolek si dítě pořídit nemůže, pokud vím, ani v Americe. A i kdyby ano, v takovém případě by to docela jistě Nejvyšší soud shodil ze stolu, protože by to TENTOKRÁT bylo v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte.

Podle tohoto tvého tvrzení by to v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte bylo. Z čeho vycházíš?
Ze své úvahy. Mám za to, že spolek vlastnící dítě (ačkoli jsem o něčem takovém nikdy neslyšel) musí ve srovnání s rodiči (vlastními nebo adoptivními) nutně prohrát.
Pokud je ten imaginární spolek v tvé imaginaci lepší než rodič(e), tak promiň. Kde jsi ten nápad vlastně vzal?
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 14. čer 2018 14:05:36

derad píše:
GeneHawkins píše:
derad píše:Spolek si dítě pořídit nemůže, pokud vím, ani v Americe. A i kdyby ano, v takovém případě by to docela jistě Nejvyšší soud shodil ze stolu, protože by to TENTOKRÁT bylo v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte.

Podle tohoto tvého tvrzení by to v rozporu s nejlepšími zájmy dítěte bylo. Z čeho vycházíš?
Ze své úvahy. Mám za to, že spolek vlastnící dítě (ačkoli jsem o něčem takovém nikdy neslyšel) musí ve srovnání s rodiči (vlastními nebo adoptivními) nutně prohrát.
Pokud je ten imaginární spolek v tvé imaginaci lepší než rodič(e), tak promiň. Kde jsi ten nápad vlastně vzal?

Já s tím nezačal, pro mě ti dva jsou spolek.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod molie » čtv 14. čer 2018 14:18:15

GeneHawkins píše:
molie píše:
molie píše:
GeneHawkins píše:Zapsat ho do české matriky nebyla povinnost, jenom to chtěli proto, že jim z toho pramení nějaké výhody. K tomu zápisu proti českým zákonům nebyl důvod.

Ano, klidne se mohli na zapis do ceske matriky vykaslat. Povinnost to neni, jen bez zapisu do ceske matriky dite nedostane rodne cislo, nepujde ho zaregistrovat u zdravotni pojistovny a tak dale. Podle mne klicove veci pro zivot v CR, ale muzes tomu rikat "vyhody".

Kecam, rodne cislo jde ziskat i jinak, pardon

... u zdravotní pojišťovny taky půjde zarigestrovat a tak dále...

Nemela jsem cas dohledavat, jak slozite je ziskat rodne cislo bez zapisu do ceske matriky. Vim, ze to nejak jde.
Jen mi stejne pripada zbytecne slozite nachazet alternativni postupy, kdyz zapis ditete do matriky vyresi vse a vyhovuje vuli vsech zucastnenych dospelych, tedy obou otcu a nahradni matky (darkyni vajicka do toho netaham). Pravda, ditete se nikdo na nazor nepta, ale nemyslim si, ze mu tim vznika nejaka ujma. Naopak by byl pro nej v budoucnu vetsi problem, kdyby mel z pohledu ceskeho prava jen jednoho tatinka.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 14. čer 2018 17:58:24

A proč tam tedy nezapsat sedm mužů, jedenáct žen a tři nevyjasněné, když to bude všem vyhovovat?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » čtv 14. čer 2018 18:00:25

Proč tam vůbec jakékoli rodiče zapisovat, když to závisí jen na tom, jak se dohodnou? K čemu to potom je?
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod molie » pát 15. čer 2018 6:44:19

Tobě vůbec nejde o rozsouzení zmiňovaného případu. Tobě prostě jen vadí, že může být na homosexuální pár pohlíženo jako na rodinu. To tady ale bohužel nevyřešíme. Buď se nech zvolit do parlamentu a zakaž to, nebo se odstěhuj do státu, kde je to zakázáno. Nebo se s tím smiř. Nebo dál používej argumentaci spolky.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Tigra » pát 15. čer 2018 8:13:43

No tos uhodila hřebíček na hlavičku... :-
A ještě chce odsunout cigany do lágrů. :-
To snad není možný, tohle... :D :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod GeneHawkins » pát 15. čer 2018 9:37:48

Naopak, já se celou dobu držím právě popisovaného případu a ptám se, k čemu je potom matrika?
Mně nevadí, jak je na homosexuální pár pohlíženo, a rozhodně mi nevadí považovat je za rodinu. To je můj vzdálený bratranec taky. Ale těžko se někdo stane oficiálním rodičem deklarací. A pokud ano, ptám se, proč to omezovat na páry?
Ostatně. Těžko někdo popře, že inkriminované děcko má matku. Pokud se ta bude domáhat svých práv, pravděpodobně se jí to podaří. Pak už to ovšem není pár, ale spolek tří lidí. Proč ještě nepřibrat labradora? Vždyť taky patří do rodiny!
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod derad » pát 15. čer 2018 12:54:55

GeneHawkins píše:Těžko někdo popře, že inkriminované děcko má matku. Pokud se ta bude domáhat svých práv, pravděpodobně se jí to podaří.
To se mýlíš, že se jí to pravděpodobně podaří. Jak dárkyně vejce, tak nositelka plodu se legálně, smluvně a za úplatu vzdaly svých práv k dítěti, jehož "výroby" se tak či onak účastnily.

Mimochodem, jak bys to vyřešil ty? Nemám na mysli zamítavý rozsudek - jaké bys těm dvěma poradil řešení, když chtějí v ČR vychovávat své dítě a matrika ho odmítla zapsat? Oni ho tam zapsané mít chtějí, což je jejich právo to chtít, stejně jako je legitimní se toho zamítnutého zápisu domáhat soudní cestou.

Dovedu pochopit, že s (jakýmkoliv) soudním verdiktem nesouhlasíš, ale není mi jasné, proč tě to žere až tak, že tu těm, které to nežere, urputně předkládáš víceméně absurdní hypotetické příklady, kam to může vést, které se nikdy nemůžou dočkat realizace (dvacetičlenné spolky rodičů, labradoři..).

Ten verdikt umožnil sice neobvyklé, ale přesto funkční řešení patové situace, pramenící z toho, že české právo zatím neumožňuje rodičovství svou bukvic. A některé bukvice dítě chtějí, až tak moc, že si ho pořídí v jiné zemi a vrátí se s ním zpátky. To si ale může dovolit jen velmi málo bukvic a taky pravděpodobně jen velmi málo z těch dostatečně movitých bude mít tu chuť a odhodlání tohle podstoupit, takže se nejedná o žádný precedent, který spustí lavinu obdobných případů. Cítíš se tím nějak ohrožen? Nebo že je ohrožen institut rodiny? Nebo tvoje rodina? Základy společnosti? Nechápu to.
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Lenka » sob 16. čer 2018 10:47:24

molie píše:Tobě vůbec nejde o rozsouzení zmiňovaného případu. Tobě prostě jen vadí, že může být na homosexuální pár pohlíženo jako na rodinu. To tady ale bohužel nevyřešíme. Buď se nech zvolit do parlamentu a zakaž to, nebo se odstěhuj do státu, kde je to zakázáno. Nebo se s tím smiř. Nebo dál používej argumentaci spolky.

Moc to tu nečtu, na mě je to nějaké složité, ale zrovna Geneho by mě nikdy nenapadlo podezřívat z něčeho podobného. I když je občas zarputilý :D , je to jeden z nejtolerantnějších lidí k jinakosti, co znám. (Ale to je jen můj názor, třeba se jen přetvařuje :D )
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Ivan-1 » sob 16. čer 2018 19:22:17

Lenka píše:
molie píše:Tobě vůbec nejde o rozsouzení zmiňovaného případu. Tobě prostě jen vadí, že může být na homosexuální pár pohlíženo jako na rodinu. To tady ale bohužel nevyřešíme. Buď se nech zvolit do parlamentu a zakaž to, nebo se odstěhuj do státu, kde je to zakázáno. Nebo se s tím smiř. Nebo dál používej argumentaci spolky.

Moc to tu nečtu, na mě je to nějaké složité, ale zrovna Geneho by mě nikdy nenapadlo podezřívat z něčeho podobného. I když je občas zarputilý :D , je to jeden z nejtolerantnějších lidí k jinakosti, co znám. (Ale to je jen můj názor, třeba se jen přetvařuje :D )

Myslíš, že je v skutočnosti 4-percentný?
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Tigra » ned 17. čer 2018 5:45:50

Ivan-1 píše:
Lenka píše:
molie píše:Tobě vůbec nejde o rozsouzení zmiňovaného případu. Tobě prostě jen vadí, že může být na homosexuální pár pohlíženo jako na rodinu. To tady ale bohužel nevyřešíme. Buď se nech zvolit do parlamentu a zakaž to, nebo se odstěhuj do státu, kde je to zakázáno. Nebo se s tím smiř. Nebo dál používej argumentaci spolky.

Moc to tu nečtu, na mě je to nějaké složité, ale zrovna Geneho by mě nikdy nenapadlo podezřívat z něčeho podobného. I když je občas zarputilý :D , je to jeden z nejtolerantnějších lidí k jinakosti, co znám. (Ale to je jen můj názor, třeba se jen přetvařuje :D )

Myslíš, že je v skutočnosti 4-percentný?

Ne, Derad už to prověřoval.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Ivan-1 » ned 17. čer 2018 7:40:02

Tigra píše:
Ivan-1 píše:
Lenka píše:
molie píše:Tobě vůbec nejde o rozsouzení zmiňovaného případu. Tobě prostě jen vadí, že může být na homosexuální pár pohlíženo jako na rodinu. To tady ale bohužel nevyřešíme. Buď se nech zvolit do parlamentu a zakaž to, nebo se odstěhuj do státu, kde je to zakázáno. Nebo se s tím smiř. Nebo dál používej argumentaci spolky.

Moc to tu nečtu, na mě je to nějaké složité, ale zrovna Geneho by mě nikdy nenapadlo podezřívat z něčeho podobného. I když je občas zarputilý :D , je to jeden z nejtolerantnějších lidí k jinakosti, co znám. (Ale to je jen můj názor, třeba se jen přetvařuje :D )

Myslíš, že je v skutočnosti 4-percentný?

Ne, Derad už to prověřoval.

Ale Lenka si to myslieť môze.
Ivan-1
Moderátor
 
Příspěvky: 14453
Registrován: stř 12. lis 2008 18:11:48

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Kohant » ned 17. čer 2018 8:12:24

Ivan-1 píše:
Tigra píše:
Ivan-1 píše:
Lenka píše:
molie píše:Tobě vůbec nejde o rozsouzení zmiňovaného případu. Tobě prostě jen vadí, že může být na homosexuální pár pohlíženo jako na rodinu. To tady ale bohužel nevyřešíme. Buď se nech zvolit do parlamentu a zakaž to, nebo se odstěhuj do státu, kde je to zakázáno. Nebo se s tím smiř. Nebo dál používej argumentaci spolky.

Moc to tu nečtu, na mě je to nějaké složité, ale zrovna Geneho by mě nikdy nenapadlo podezřívat z něčeho podobného. I když je občas zarputilý :D , je to jeden z nejtolerantnějších lidí k jinakosti, co znám. (Ale to je jen můj názor, třeba se jen přetvařuje :D )

Myslíš, že je v skutočnosti 4-percentný?

Ne, Derad už to prověřoval.

Ale Lenka si to myslieť môze.

Nemá to asi ještě prověřené.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Jak byste to rozsoudili vy?

Příspěvekod Tigra » úte 19. čer 2018 6:23:09

Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 116 návštěvníků