TIPY na nákupy žrasa

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Nákupy potravin

Příspěvekod molie » pon 21. pro 2009 14:41:20

Kam rádi chodíte nakupovat jídlo? Teď jsem psala e-mail kamarádce, co se přestěhovala na Vinohrady a prý kam chodím v okolí nakupovat, že se tam nějak neorientuje... Třeba to má smysl i pro někoho jiného.

Nechme stranou supermarkety (třeba Tesco na I. P. Pavlova).

Sýry a sušené šunky a tak: http://www.mojekredenc.cz/mojekredenc-home.php (tak pravda, to už je Vodičkova, takže kousíček mimo)

Sýry hlavně kozí - Cheesy Jugoslávská http://www.vemeno.com/cheesy_obchod_se_ ... /homepage/

Likéry (na sladké pečení a jako dárky), občas oleje - olivový, piniový... http://www.vomfass.cz/

Ořechy a sušené ovoce: http://www.diana-company.cz/

Dobrá hlavně fairtrade káva: http://www.mamacoffee.cz/

Obchůdek NaZemi (Bělehradská 60, Praha 2) - specializovaný Fair Trade obchod

Zelenina a ovoce - velký asijský obchod na rohu Rumunské a Tylova náměstí.

Byl mi doporučen e-shop s rybami: http://cerstveryby.cz/eshop/uvodni-strana/
Zatím nemám vyzkoušené, recenzi brzy doplním.

Bioobchod - teď otevřeli prodejnu kousek od nás, zatím úplně nevím, uvidíme: http://www.bioobchod.cz/
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Kohant » pon 21. pro 2009 17:46:30

My chodíme nakupovat do Prioru.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40237
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » pon 21. pro 2009 20:27:53

Alkohol do JIP www.jip.cz, ale většinou si alkohol a koření a speciality vozíme z dovolené.
Sýry já na Slovensko a Geník nevím, asi do Globusu?
Uzeniny - cizí a kvalitní české a zvláštnosti + zajímavé sýry na Budějovické naproti Raiffky, dnes tam byla řada až na ulici, tak nemám nic. Výhodou tohoto obchodu je, že berou stravenky v neomezeném množství a za cokoliv, i za víno. A je tam prima personál.
Zeleninu a ovoce nejraději od Vietnamců z Milady Horákové nebo z Budějovické, holešovičtí jsou lepší, ale nedá se tam parkovat a je tam furt zácpa (tam, jak jsem dnes parkovala).
Ořechy a sušené ovoce z Diany mi přijde ušmudlané, tohle všechno + potřeby pro pečení jedině Marks a Spencer, stejně tak muesli a corn flakes, nikde nemají lepší, ani ve Zdravíčkách.
Sušenky, krekry a oplatky taky Marks a Spencer, stejně tak pesto a hořčici.
A ještě v MaS kupujeme tři speciality, které jinde nemají: pomerančový sirup bez cukru, mentolové bílé cukrové bonbóny, zeleninové chipsy.
Kafe normálně v obchodě, nepoznám u turka rozdíl, kupuju si dražší obyčejné, občas si koupím v Oxalisu (Čajová zahrada), tamtéž čaj.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Friday » pon 21. pro 2009 22:15:14

Stále se zmítám mezi Billou a Albertem. Mám ale své řezníky a hydináře. A vinotékáře. Matela je daleko.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod HaF » pon 21. pro 2009 22:19:23

A já jsem na tom hůř. Znám od Matela jen hračky :D
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Friday » pon 21. pro 2009 22:26:55

On je v podstatě hračkář.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » pon 21. pro 2009 22:34:41

Pohádkář.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Kohant » pon 21. pro 2009 22:38:03

Kokot.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40237
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod GeneHawkins » pon 21. pro 2009 22:50:15

Ježíšek.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27108
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Friday » pon 21. pro 2009 22:53:47

Národní pábitel. Jednoho Ketra mi tím připomíná ..
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40386
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod brettka » úte 22. pro 2009 12:51:01

Je to blbý, ale nejvíc v Globusu, Penny, v Lídlu. Bohužel opravdu nemůžu jet speciálně do jednotlivých prodejen. Zeleninu u místního vietnamce, má otevřeno každý den.
Maso u místního řezníka, slaninu a sádlo si vozím ze SK od Jana, chleba v místní pekárně nebo ho upeču, laskominy se snažíme moc nekupovat, i když to jde těžko, rádi si zajdem do kavárny nebo cukrárny na dortík.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » úte 22. pro 2009 13:22:31

Koukám, že Vietnamci se u nás přerozují v zelináře, to je dobře.
Já myslím, že Molie myslela, že máme psát, kde kupujeme speciality, ne sekačku z Globusu.

Ještě jsem si vzpomněla na další, když vidím Brettku:
- vysoký špek: blbě se shání, ale občas ho mají v Globusu nebo v Tescu - buď "gazdovská slanina" anebo jakýkoliv maďarský od 150.-/kg nahoru. Bývá výhradně balený. Nakupte si do mrazáku, není to ten známý český špek, jde o úplně jino věc - že, Brettko?

- kachní nohy v Paříži, nebo si je necháváme vozit :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod molie » úte 22. pro 2009 13:27:11

Tigra píše:Uzeniny - cizí a kvalitní české a zvláštnosti + zajímavé sýry na Budějovické naproti Raiffky, dnes tam byla řada až na ulici, tak nemám nic. Výhodou tohoto obchodu je, že berou stravenky v neomezeném množství a za cokoliv, i za víno. A je tam prima personál.
...
Ořechy a sušené ovoce z Diany mi přijde ušmudlané, tohle všechno + potřeby pro pečení jedině Marks a Spencer, stejně tak muesli a corn flakes, nikde nemají lepší, ani ve Zdravíčkách.
Sušenky, krekry a oplatky taky Marks a Spencer, stejně tak pesto a hořčici.
A ještě v MaS kupujeme tři speciality, které jinde nemají: pomerančový sirup bez cukru, mentolové bílé cukrové bonbóny, zeleninové chipsy.
Kafe normálně v obchodě, nepoznám u turka rozdíl, kupuju si dražší obyčejné, občas si koupím v Oxalisu (Čajová zahrada), tamtéž čaj.

Tu Budějovickou zkusím.
Diana mi na I.P. Pavlova připadá v pohodě, nevím.
Marks a Spencer - jo, tam se dá leccos vybrat, pomerančový sirup jsem přehlédla, to by mne zajímalo, kouknu po něm. Beru tam hodně věcí, mj. vanilkový výtažek, koncentrovaný vývar ve skleničce (hovězí a kuřecí), když se nechá vyvanout počáteční "kvasnicovitost", jsou dobré a bez glutamanu (glutamátu? jak se to sakra jmenuje?).

V Mamacoffee beru Fairtrade Ethiopia Yirgacheffe Organic (v krámě 100 gramů asi za 62 Kč) - je lepší a levnější než Illy apod. (a ráda přidám Člověku v tísni pár kaček). Ale mám pressovač, tam je třeba ten rozdíl větší.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » úte 22. pro 2009 13:30:02

Zkus, tam dostaneš s moravskou klobásou i nabídku kvalitního sexu.


Do presovače pody Trombetta, přímo od dovozce http://www.trombetta.cz, dovezou je, ale jestli je někde prodávají jednotlivě nevím.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » úte 22. pro 2009 13:38:34

V MaS mají dobré a levné vodní kaštany v kapsičkách, ale jen někde, na Budějovické třeba jo (tam mají i velký výběr těch varných přísad a koření - třeba kvalitní a překvapivě laciný šafrán).

Jestli ti nevadí cukr, tak si kup jakýkoliv sirup, jsou dobré všechny - loni jsem obdarovala celou rodinu. Bez cukru mají dva, pomeranč a černý rybíz, poznáš je podle takové trojúhelníčku "15 cal" na etiketě (no anebo podle složení). Pomerančový bez cukru nemá chybu, v rybízovém je trochu cítit sladidlo, to mi vadí.

Výborný je losos v plechovce, indiánské předkrmy, všechny zmrzliny, hlavně mango sorbet - já zmrzlinu moc nejím, ale ty jejich jsou hodně chutí+málo sladké. Dobrá je taky jahody+piškot, smetana s mangem, čokoládová s čokoládou, nic moc černorybízová.

Z krekrů vedou chlebové pásky v černé krabičce s okýnkem, to nemá chybu, jsou takové dietnější. Pak sýrové "chipsy", co vypadají jako nefouknuté tyčinky z listového těsta, mají konzistenci hromádky celofánové tenkých skleněných plátků a chuť uleželého čedaru, ale tuk z nich přímo září. Proto jsou asi tak dobré.

Ze sladkých pomerančové kolečka v čokoládě (obojí, jak sušenky, tak "florentinky"), ale to je tak jedno za den, strašně sladké. Polívky v plechovkách, kromě paprikové, ta je slušná, jsou poživatelné po silném osolení a v silném hladu - třeba při dietě.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Alambic » sob 01. kvě 2010 18:42:09

jetsli nekdo bydli v nebo u Kladna, tak by nam mohl vyrobit fotorreportaz ;)
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Alambic
Člen
 
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 10. led 2009 19:37:34

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod brettka » pon 03. kvě 2010 12:39:54

Alambic píše:jetsli nekdo bydli v nebo u Kladna, tak by nam mohl vyrobit fotorreportaz ;)
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.

Zkusím tam zajít, ale 2 stánky míváme pátky i tady :-
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » stř 16. čer 2010 9:45:37

Zapomněla jsem vám říct, že v Marks a Spencer mají ten olej z praženého sezamu - dokonce v bio kvalitě a není srahý, dvojka asi za 60korun.

V DBK rozšířili MaS o kavárnu a potraviny, nemají tam teda to co v Anglii, ale trvanlivých potravin a vína je tam široký sortiment. A mají výborné bio věci - u nich se bio jmenuje "organic". Ručně dělané italské těstoviny, rýže, zmrzliny a sorbety... :tu
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod brettka » čtv 17. čer 2010 18:21:18

Alambic píše:jetsli nekdo bydli v nebo u Kladna, tak by nam mohl vyrobit fotorreportaz ;)
Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.

Jedu tam zítra, doufám, že nebude pršet. Pak napíšu.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod brettka » čtv 17. čer 2010 18:25:27

brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » čtv 17. čer 2010 19:03:41

brettka píše:http://nasetrhy.cz/
se těším :X

V kolik tam budeš? Kávička?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Pemuše » čtv 17. čer 2010 21:22:44

Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Tigra » čtv 17. čer 2010 21:33:52

Zítra, jo? Když to je v centru, tam se nedá parkovat. :( a zrovna Mírák mám tak ráda. :tu
Zkusím to Kladno, i když nic nepotřebujeme - já jsem tak zblblá, že jsem dnes koupila bio banány, protože dlouho nebyly - a přitom máme plný strom třešní. Asi z nich nadělám nějaké pyré a zmrazím na zimu (z třešní i z banánů). My už najíždme na svoje výpěstky. Nemáme brambory, to mne mrzí, vydyndáme pár od Milana. To dítě toho moc nesní.
Jedině kdyby měli nějaký dobrý salám, v Kroměříži jsme koupili vynikající lovečák, ale exkluzívní, vysušený, velké kousky masa a kousky špeku, rozsypával se.
A mrtkev, českou - mají už někde?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89220
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod Pemuše » čtv 17. čer 2010 21:56:44

Tigra píše:Zítra, jo? Když to je v centru, tam se nedá parkovat. :( a zrovna Mírák mám tak ráda. :tu
Zkusím to Kladno, i když nic nepotřebujeme - já jsem tak zblblá, že jsem dnes koupila bio banány, protože dlouho nebyly - a přitom máme plný strom třešní. Asi z nich nadělám nějaké pyré a zmrazím na zimu (z třešní i z banánů). My už najíždme na svoje výpěstky. Nemáme brambory, to mne mrzí, vydyndáme pár od Milana. To dítě toho moc nesní.
Jedině kdyby měli nějaký dobrý salám, v Kroměříži jsme koupili vynikající lovečák, ale exkluzívní, vysušený, velké kousky masa a kousky špeku, rozsypával se.
A mrtkev, českou - mají už někde?

českou mrkev tam mají a je výborná, žeru ji i já a to ji moc nemusím. Mají tam i luxusní pečivo - i sladké (místo cukru med nebo fruktozu), i uzeninu, ale to se mě teď netýká
Pemuše
 
Příspěvky: 1459
Registrován: stř 26. kvě 2010 13:46:16

Re: Nákupy potravin

Příspěvekod brettka » pát 18. čer 2010 12:49:28

Čtu to až teď, byla si tam t.? Měla jsem sebou telefon mohla si zavolat.
Byla jsem tam hned po ránu a šíleně lilo, kočár, A., i já celý promočený, no nebylo tam toho moc, koupila jsem kedlubnu, květák, brambory, nějaké buchty a podmáslový chleba, neměla jsem to kam dát, naházela do tašky, pod kočár a jeli sme do dalších obchodů.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Další

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštěvníků

cron