Vztah k práci - rodinné zatížení?

Kdo se tedy opravdu nechce registrovat...

Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » čtv 01. led 2009 22:04:51

Asi takto: znám lidi, kteří hodně pracují a mají dostatek peněz. Jimi vychovávané děti, v drtivé většině, také hodně pracují, také mají dostatek peněz. Babička, žijící za bolševika, neměla příležitost ke kariéře, ale vedoucí obchodu se stala. Dokáží začít bez vzdělání na dělnickém místě a vypracovat se na vysokého manažera a současně se dovzdělat, v oboru své práce a navíc třeba potřebný jazyk a ekonomie.

Znám lidi, kteří pracují třeba i ve stejné firmě a na stejně dlouhou pracovní dobu, jako ti první, ale jejich práce není tak tvrdá a oni nemají tolik peněz, využívají každou příležitost, jak se "ulít", nejít do hokny, hodit se marod...mají méně peněz, než to první a hrozně je to sere, nadávají na poměry ve státě a o těch prvních většinou říkají, že jim to nestojí za to pro pár tisícovek makat X hodin denně. Ne, že by ty vyšetřené hodiny trávili nějak smysluplně, někteří třeba jen v dopravních prostředcích, protože je pro ně ježdění autem moc drahé, narozdíl od těch prvních. No a jimi vychovávané děti jsou némlich to samé. Když se zeptáte, co byl děda, tak děda taky to samé. Drží se na místě, co jim někdo sehnal zuby-nehty, třeba celý život, a třeba celý život nadávají.

No a pak jsou lidi, kteří se plácají místo od místa a berou to přes pracák, nikde se jim nelíbí, nic nemají, no a jejich potomci dtto.

Absolutně to nesouvisí s inteligencí. Nějaké extrémní výkyvy neznám a na genetiku v tomhle nevěřím. Podle mně je prostě problém v tom, že ti lidi jsou vychovávaní v neúctě k práci.
Že jim doma říkají "nemá cenu makat, stejně nebudeš mít mercedes, jako soused, to je podnikatel, mafián, to se rozumí..."

Nebo mají jen smůlu?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pát 02. led 2009 10:14:09

Pak jsou lidi kteří málo pracují, mají relativně málo peněz, ale stačí jim to a ostatním nezávidí. Nezávidí třeba i proto, že jsou schopni dosáhnout vyšších příjmů jako prd, ale serou na to, nemaj to zapotřebí. Stačí jim jedny lodičky do lesa, na zahradu i do kina.

Je mi líto lidí co hodně pracují.
Je mi líto lidí jako je Anaj, která tvrdí že ke štěstí potřebuje peníze, moc peněz, a je věčně nasraná.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » pát 02. led 2009 11:37:44

No jenze Kohante ti prvni z tveho prispevku jsou ti prvni. Ja znam jednoho, co maka cely den ve vlastnim ksefte, koupil kus lesa a vydelal na barak a je spokojen. Pokud vim, manzelka maka na miste, na ktere v podstate nema kvalifikaci, takze se tam musela vypracovat a vzdelani si doplnuje soubezne, aby mohla v kariere jeste vys. Decka navim presne, ale jedno pri skole maka nekde v cizine. Puvodne jsem v prvni vete napsala, ze maji "hodne penez" a pak jsem to opravila na "dostatek penez", protoze hranici spokojenosti s penezma ma kazdy nastavenou individualne.

Ten tebou uvedeny druhy pripad je jednoznacne i mnou uvedeny druhy pripad. Vetsinou nadabaji na neschopnost druhych, protoze nejsou schopni se nastavit tak, aby udelali vsechno to, co je k praci potreba a co ostatni vyzaduji - proste nastavit se na hodne prace. A tak se jim prace nedari a penize nesypou.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pát 02. led 2009 15:18:52

Tigra píše:Nebo mají jen smůlu?


Bude to asi tak nějak.

Životní přesvědčení

V co ve svém životě věříte, to dostanete. Bohatí věří v bohatsví, chudí v chudobu. Obě skupiny sami sebe stále utvrzují ve stavu, v jakém žijí. Každý si může vybrat. Když chudý uvěří v bohatství (změní svá podvědomá nastavení), stane se bohatým. Když bohatý ztratí víru ve svou schopnost tvořit hojnost, stane se chudým.

Přesvědčení o tom „jak to ve světě chodí“ získáváme hlavně od rodičů, prarodičů, od učitelů, přátel a z médií. A tato naše přesvědčení vytváří naší realitu a naše realita nás opět utvrdí v našich přesvědčeních. Je to bludný kruh, za jehož okraj většina lidí nedohlédne. Dnešní svět fandí negativním přesvědčením a zprávám (tato věta sama o sobě je negativním přesvědčením!). Víra v nedostatek je základem pro všechny boje a soupeření. Stačí zapnout televizi, nebo nechtěně vyslechnout pár rozhovorů starších lidí v autobuse nebo čekárně u doktora. Když se nad tím zamyslíte, můžete dojít k názoru, že je to tak celé věky záměrně vytvářené, a taky určitě pochopíte proč. Vytvářejme tedy něco jiného, a náš svět se změní.

Pokud nemáte hojnost a šťastný život, ale myslíte si, že žádná negativní přesvědčení nemáte, mýlíte se. Objevit svá přesvědčení je osvobozující, a jejich vědomá i podvědomá změna je nezbytnou podmínkou k úspěchu....


http://www.hojnost.cz/zivotni_presvedceni.htm
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » pát 02. led 2009 15:21:37

Chudoba a sex jako zvrhlost na stejne misce vah, jo?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pát 02. led 2009 15:39:27

Nevím, nečet jsem to.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod alika » pát 02. led 2009 16:16:56

Tigro, koukni na fotku autora textu a přestaneš do toho dloubat. Hm?
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pát 02. led 2009 16:34:16

Kouk jsem. Takhle bez fousů vypadá divně.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod alika » pát 02. led 2009 17:49:08

Ááách fousy!!!!
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pát 02. led 2009 18:00:00

Není to nic proti HaFovi, že ne?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » ned 04. led 2009 23:50:14

Verim mu kazde slovo!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pon 05. led 2009 6:54:42

Jardovi nebo HaFovi?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 8:11:13

Sitarovi.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pon 05. led 2009 8:30:40

Ale u Sigiho s ním byla věčí sranda.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod alika » pon 05. led 2009 14:44:21

Sitar je Svobodův pseudonym?
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 17:13:08

Tyjo, to sme tady asi nemeli prasknout...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » pon 05. led 2009 18:59:30

Hovnajs.

Svoboda to má v palici srovnaný.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 21:21:09

Šak jo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Alambic » pon 26. led 2009 23:24:54

jsem prisla z prace pred 40 min. rodin. zatizeni dobre, MM si pro mne prijel a jeste mi uvaril veceri:)
(byl firemni vecirek :D a hrali si na hledani pokladu( ja jsem pracovala :(), nebylo tam nic k jidlu a piti nic moc...)
Alambic
Člen
 
Příspěvky: 2186
Registrován: sob 10. led 2009 19:37:34

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Felerka » stř 20. kvě 2009 20:33:45

Kohant píše:Pak jsou lidi kteří málo pracují, mají relativně málo peněz, ale stačí jim to a ostatním nezávidí. Nezávidí třeba i proto, že jsou schopni dosáhnout vyšších příjmů jako prd, ale serou na to, nemaj to zapotřebí. Stačí jim jedny lodičky do lesa, na zahradu i do kina.

Je mi líto lidí co hodně pracují.
Je mi líto lidí jako je Anaj, která tvrdí že ke štěstí potřebuje peníze, moc peněz, a je věčně nasraná.

Příběh jakoby můj. Ale teď už je jenom Anaj. Já nevím, to si připadáte, jako začarovaní, závislí a třeba to umíte někdy i rozlišovat /když máte světlé chvilky/ a říkáte si má to cenu? Ale potom vás to pohltí znovu. Až jednou se to všechno zhroutí a zjistíte, že peníze jsou sice fajn, ale vy ležite a ležíte a nemůžete nic dělat. Jenom čekat. Kdy už se ta moudrá příroda nad vámi slituje a zase budete skákat přes kaluže. Když mi primář na interně řekl, že všechno půjde dál i beze mně, nevěřila jsem. Možná, že to Anaj vydrží a splní si svůj sen. Přesně vím, kde se teď nachází ve stavu mysli, nemůže za to. Kde jsou hranice pro lidské stroje? :cry:
Felerka
 
Příspěvky: 949
Registrován: pát 20. bře 2009 19:19:26

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Ewuska » ned 23. zář 2018 16:28:13

Dobrý den
Prosím jen klik na odkaz díky
Hezký den Kučerová
Ewuska
 

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Kohant » ned 23. zář 2018 17:38:28

Na Felerku nebo na Anaj?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Zuzka V. » stř 26. zář 2018 10:59:04

Ahoj mám problém. Objevila se mi zarudlá boulička na rameni. je to pěkně hnusný a bolí to. Máte někdo podobný problém popř radu co s tím
Zuzka V.
 

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod ceny » stř 26. zář 2018 14:36:30

Já sem si před pár lety rameno zlomil. Taky to dost bolelo, ale hnusný to nebylo. Několik měsíců sem měl zafixovanou ruku, a spravilo se to.
Howdy Y'all
ceny
Člen
 
Příspěvky: 2312
Registrován: pon 17. lis 2008 20:15:33

Re: Vztah k práci - rodinné zatížení?

Příspěvekod Tigra » stř 26. zář 2018 19:06:15

Nosit dlouhý rukávy.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Další

Zpět na Diskuze bez registrace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 111 návštěvníků