Pro F.

Vše kolem stavby, bydlení, nábytku a hobby

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 22:23:01

Hele, ja nevim, jestli mam pokracovat, jak na tomhle baraku lpis? :D
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod Kohant » pon 05. led 2009 22:27:12

Budeš mít čas vynadat taky našemu baráku?

Lpíme na něm.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 22:30:00

Ten je bezchybný!
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod Kohant » pon 05. led 2009 22:32:07

Gene v něm našel štípačku koček.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40245
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 22:41:17

takže, o víkendu se do toho mojoš ponořil. Když už se bude vrtat v projektu, tak se garáž zarovná :-)) dům se prodlouží o výklenek s balkonem, které se zruší směrem ven. Pokoje se přehoděj na jižní stranu, eslik to teda půjde kvůlivá krbu, nejsme stavaři tak víme prt. Mluvila už jsem s projektantem, tento týden se sejdem. Agave a kaktusy nemám, ale mám zas jiný ptákoviny. Proč bych v jednu v noci kontrolovala esli sem zavřela garáž? Pošlu mojoše, ať to zkontroluje. V lodičkách mě naposledy viděli za Marie Terezie, tak nestraš. Ten průchod zvážím. Před garáží místo na jednou auto bude. Další místa jsou na ulici. Nepočítaně. Dřevem v krbu ANO. Jiným vjezdem vjeti nemohu, neb okolo sousedi. Leda bych požádala zleva čuňáka. Asi budeme muset nosit dřevo kolem domu.
Takže, střecha sedlofka, dole vyměnit pracovnu s koupelnou a wc, nahoře totéž. Ještě se bude měnit vstup z domu na zahradu, bude vedle proskleného bývalého výklenku. Tam se posune i terasa. Takže nelpím, Gene mě navnadil, budeme mít vícero projektů. Projektant se se mnou loučil se slovy: nic není problém, manžel si vás zabije sám. Mojoš dodal: a rád. Tak nevím... Jo a ve finále, kampa bych jezdila...se tam zahnízdím a ani se nehnu. Jednota je na náfsi a osvěžovna také.
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 22:57:34

No tak jo, agáve a kaktusy ti daruju.

Jeste k ty garazi - at vam projektan naplanuje, kde budete mit drevo, at vam presne urci uloziste. Nemas narys baraku? Ja si to predstavuju, ale neznam treba presah strechy atd. Podle me predstavy by drevo mohlo byt naskladane na baraku na nejdelsi stene garaze - dobre vam to i garaz zaizoluje, az je to skoda, ze jen garaz. Ale potom zvaz, kudy ho bude tvojoš nosit dovnitr - pres zahradu? Okolo garaze a domu hlavnim vchodem? Kde skopne gumaky, aby mu do nich nenaprselo, nez se vrati? At se s drevem necoura pres pul baraku, nebo budes furt uklizet.
Dalsi vec: privezou drevo, nebudete doma. Nekam vam ho vysypou (pred branu), vy ho pak budete nekam nosit, nekde sekat a nekam skladat. Je to strasna drina, tvojoš se nezivi hrubou praci, bude ho to srat, kdyz to jeste bude muset tahat tam a zpet. Promysli, jestli vpravo od garaze vubec neudelat "pracovni placek", kde by se mohlo sekat drevo, slozis si tam hlinu, kvetniky, prebytecni stavebni material, udelas kompost...a cele to muze byt oddelene nejakou zivou stenou. Nevidim totiz umisteni na pozemku, vetsinou v touze po co nejvetsi zagrade lidi umisti barak co nejvic do rohu a pak si museji delat bordel na anglickem travnicku.

Spodek:
Ten vchod je divný. Malá předsíňka, nemáš kam dát boty ani kabáty návštěvám. Vem si, že k vam bude furt chodit nejaky soused s vajickama nebo at podepisete petici za zavedeni elektriny do obce nebo zvolite noveho starostu, postak bude chtit podepisovat balicek....ty lidi pustis akorat do chodby, dal ne. V te tvoji malinke chodbicce ale nic nevyridite, budou se ti cpat do baraku. Navic budete mit spoustu dalsich hader - na ven deckam, na sekani dreva, boty do mesta, boty na zahradu, boty do konzumu....v baraku je hrozny bordel, to neni jako v panelaku, vsechno si nosis rovnou domu. Cim vic veci mas v dosahu z venku, tim mensi bordel nadelas. Osobne bych zadveri ztrojnasobila, udelala vestavene skrine a narvala tam vsechny boty, cistice na boty, venkonvi ponozky, hadry na zahradu, polstare na zahradni nabytek....



Malo oken. Dole bych udelala od jidelny az po terasove dvere sklo, bud od zeme do nebe, nebo aspon okna. Nebudete mit zadny nabytek, budete cucet do pole.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 23:07:55

Špajzka - klasika. Ve spajzce bude asi jidlo a to jidlo bude chtit byt chlazeno. Proc je tedy spajzka mezi dvema vyhrivanyma mistnostma? Aby se v ni muselo klimatizovat? Spajzku (odvetravanou) dej misto drezu a misto spajzky vestavenou skrin dostupnou z predsine.

Nevidim technickou mistnost (ale nejde mi otevrit oba obrazky najednou, tak nevim, jestli neni nahore) - nekde budes mudet mit centralni vysavac (predpokladam) a kotel. To by taky mohlo, pripadne byt nekde v mistech, kde mas koupelnu/wc (urcite ne spolecna stena s kuchyni).

Nelibi se mi, ze kazdy, kdo prijde domu a bude chtit jit nahoru, musi projit obyvakem. Schodiste by melo byt uplne oddelene - navic tedy vytapis obyvakem celou horni chodbu a schodiste, resp. vsechno teplo z obyvaku utika nahoru na chodbu, kterou je zbytecne vytapet.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 23:13:10

K tomu vrsku nic nemam, akorat nevim, na co mate pudu = skladiste? Jedine tak.

A nevim, jestli vam vyjde nahore takhle vana, spala jsem kdysi v hotelu, kde meli takto umistenou vanu a lezlo se z ni jako z bunkru, utrit se ve vane absolutne neslo - musela ses protahnout jako jesterka ven a pocabrat vsecko kolem...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:14:12

o oknech to samé píšu výš. Dřevo si budeme vozit už naštípané z chaty. Na botník potřebuju jen na svoje boty běžnou šatní skříň. Takže v zádveří bude jen botník na aktuálně nošené boty. Já jsem magor, boty střídám téměř denně a přesto je pokaždé vyčistím a nakrémuju a uložím do krabice. Ale jak se to celé zvětší, udělá se i více místa na zádveří. I když, čím menší prostor, tím dřív čuňák s vejci vypadne, ne? Nějak nábytek bych ráda, třás jen poskrovnu, ale aspoň něco pot prdel, ke kafi. To dřevo bude nespíš tam jak píšeš, na stěně u garáže. Nosit se bude na terasu a v koši dovnitř. Na chatě mám dřevo v chalupě celoročně a pokaždé, když čekám kámošku z Něměc, tak honím pavouky po celý chalupě. Aby jí nekleplo....
Barák bude jinej, tak na co nárys...až budu mít ten novej projekt, předložím.
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 23:18:13

No prave, s tema botama je fakt problem - kdyz je nemas v chodbe, tak je tam postupne natahas, pak odtahas nahoru, protoze se ti po jednom paru nebude chtit, budes je mit furt v bordelu...kde je budes kartacovat, kremovat a strikat vonavyma sprejema? V horni satne?
Dej na mne, o botach ja neco vim :D - nechej si dole udelat vestavenou skrin s dratenyma botnikama, at mas vsechno po ruce. Vedle muzes mit skrin s regalama na krabice.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:19:10

Kam koukáš? Obývák vlevo, schody vpravo mezi tím šoupačky, ty tam namalované nejsou. Ta vana je pod vikýřem. Technická tam není. Kotel bude buď v dolní koupelně bo pod schodama. CV nebude. Špajzka....odvětrání ven, na jih je asi na dvě věci, co? Jo, půda je jako skladiště, lyže atp.
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:20:07

No s botama nevím, zatím to dělám v koupelně, tak bych v tom pokračovala, asi
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:21:52

Dyš mě se to v tom zádveří nelíbí. Moje představa (su holka z paneláku...) Vlezu dovnitř, zuju boty, sundám kaboš a jdu. Bude tam zima, bahno, no tam se mi nebude chtít trávit čas...
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 23:22:49

Jo, jeste - kde mate radiatory? Podle toho vymyslet okna a nabytek.
Zvaz, co s tim krbem - nevim, jak to mate na chate, ale asi do nej budete chtit cumet ze stejne sedacky, jako do zahrady a na TV. Takhle ti to vychazi, ze od vchodu i z kuchyne budete koukat na zada lidem i sedacce.
Promysli to, kam a jaka bude sedacka a jestli podle toho soupnout oknama nebo krbem...
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:26:10

radiátory nemáme, podlahofka...Sedačka bude jinde, zádama ke zdi, čelem do kuchyně. Telka měla být původně vedle výklenku, ale tam budou teď dveře do zahrady, tak bude asi vedle krbu, ale tam se bude kvůli schodům posouvat stěna, takže já už nevim jak to bude :-(
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:27:28

ze sedačky nechci koukat do zahrady. Problém je v tom, že tam chci nacpat to jak to mám teď doma i na chatě. A nějak mi to nejde dohromady.
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:28:26

Ale když bude sedačka zády k Ivanovi, tak budu koukat i do zahrady, tou prosklenou stěnou, i do krbu i na mojoše do kuchyně...No a je to
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 23:29:00

fůrie píše:Dyš mě se to v tom zádveří nelíbí. Moje představa (su holka z paneláku...) Vlezu dovnitř, zuju boty, sundám kaboš a jdu. Bude tam zima, bahno, no tam se mi nebude chtít trávit čas...


No prave, v tom zadveri bys mela delat vsechny spinave prace, ale taky se oblikat, uvazat salu a nasadit cepici, vybrat boty a rukavice. Zidlicku na obouvani.

Ti najdu fotku, jak mame v T. velke zadveri. Idealni, treba kdyz privezli nabytek nebo balik, nebo kdyz jsme vykladali nakup z "makra" - kartony piti, tasky, krabice....si to tam nanosis z auta a pak si pro to pomalicku chodis a odnasis si to. Hlavne - na zacatku mas spinavou zonu a na konci, uvnitr, cistou zonu. Tasky dovalis v botach do chodby, shodis boty a zdruhe strany hromady tasky odtahas do baraku v papucich.

Kdyz je fakt velka kosa nebo leje, muzes si tam natahat kus dreva na ususeni.

A tak....
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:29:23

Asi si radši koupim mezonet na Vinohradech :-)).......řikej dál, dělám si na stávající projekt poznámky
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:30:21

hmmm....něco na tom je
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod Tigra » pon 05. led 2009 23:30:27

Hele, vyprdni se na to tedka, protoze jestli budete predelavat to schodiste, tak se stejne dispozice zmeni.
Dej sem pak novy obrazek.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:31:53

to dám, ale potřebuju vědět co nejvíc, abych to nahrnula na projektanta...
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod fůrie » pon 05. led 2009 23:33:02

Děkuji, zatím :tu
fůrie
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 30. pro 2008 22:58:25

Re: Pro F.

Příspěvekod molie » stř 07. led 2009 14:32:08

Průchod z domu do garáže jsem viděla u známé řešený posuvnými dveřmi. Na první pohled blbina, na druhý úžasné - s plnou náručí nákupu, při nakládání věcí do auta apod. k nezaplacení.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Pro F.

Příspěvekod GeneHawkins » stř 07. led 2009 14:43:03

molie píše:Průchod z domu do garáže jsem viděla u známé řešený posuvnými dveřmi. Na první pohled blbina, na druhý úžasné - s plnou náručí nákupu, při nakládání věcí do auta apod. k nezaplacení.

Nedovedu si to úplně představit. Což o to, ušetřené místo se jistě hodí, ale nevím, jak takové dveře kvalitně utěsnit, vzhledem k rozdílné teplotě prostorů. A posuvné dveře, jaké se používají třeba na terasu, jsou jednak drahé a druhak bývá problém je otevřít i jednou rukou.
Pokuds měla na mysli nějakou automatiku, je to zase někde úplně jinde s cenou.
GeneHawkins
Moderátor
 
Příspěvky: 27118
Registrován: stř 29. říj 2008 21:48:59

PředchozíDalší

Zpět na Stavba, bydlení a hobby a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštěvníků

cron